Elävätkö isomulkkuiset pidempään kuin lyhytmulkkuiset?
Tuotanykyään mongoloidit eläisivät pitkään, eikä heillä ole tietoni mukaan isoja elimiä, mutta pienempiä.
Afrikkalaisten kuuluisi elää pidempään, mutta afrikkalaiset menehtyvät nuorina.
Afrikkalainen on jättiläinen dinosaurus, elävä todiste esi-historiasta.
Kun sellainen juuri oppii 2000 luvun tavoille, tieteelle ja mitä kulttuuri toi uutta ja oppii elää rauhassa ja pitämään itsestään huolen, terveille elämän tavoille, niin afrikkalaisilla on parhaat mahdollisuudet elää pitkään, koska iso keho kestää kauan, elää kauan. Siis jättiläiset elävät kauan. Syy miksi he menehtyvät aikaisemmin onkin elintavoissa.
Pieni keho ei elää kauan, koska materia on pieni, nuori ja se kuluu.
Norsu, kilpikonna, delfiini, ihminen.
Toisin sanoen isomuna sotkeutuu ongelmiin, eikä järkeä riittää siihen, mite olla sotkeutumatta ongelmiin.
Siten klitoris-munan on helpointa elää, koska ei ole munaa luoda asioita.
Riittää että seuraa perässä.
"Virrata virtaan mukaan" - idän viisaus.
Iso muna - elääkö pitkään?
Anonyymi
1
312
Vastaukset 1
- Anonyymi
Jos tuo pitäisi paikkaansa olisin ollut kuolleena jo 20 vuotta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791406
- 851283
- 1041028
- 48849
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40743Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83626Leski ja Volvomies
Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..7596Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30556Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su44532Mikä on vahvuutesi palstalla?
Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr111520