Se noissä tissiaktivistien touhuissa on kummallista että sitten jos ne tissit ei olekaan rumat, vaan semmoiset joita miehetkin mielellään katsoo niistä tuleekin kielletyt:
https://www.is.fi/viihde/art-2000008125959.html
"Siis tämä. Puhutaan kehopositiivisuudesta, kannustetaan hyväksymään vartalo sellaisena kuin se on, kaikki vartalot kauniita yms. Sitten hyväkuntoinen, kaunis nainen, jolla on isommat rinnat, päivittää kuvan ja se on hirveetä, kamalaa, ja hitto mikä bimbo. Jotain kohtaa tässä jutussa en ymmärrä. Ihanaa lomaa sulle, nauti! Oot upee, tosi-tv-tähti Suvi Pitkänen toivottaa."
Sama ilmiöhän on näkynyt palstallakin, palstan naisissa kehittää raivoa sellaiset tissit jotka miehiä miellyttää, vaikkapa Mailisin tissit vaikka kaikkien tissien pitäisi olla tasa-arvoisia ja niitä pitäisi saada esitellä ilman vihapuheita.
-harmiseikirj-
https://www.is.fi/viihde/art-2000008125959.html
"Siis tämä. Puhutaan kehopositiivisuudesta, kannustetaan hyväksymään vartalo sellaisena kuin se on, kaikki vartalot kauniita yms. Sitten hyväkuntoinen, kaunis nainen, jolla on isommat rinnat, päivittää kuvan ja se on hirveetä, kamalaa, ja hitto mikä bimbo. Jotain kohtaa tässä jutussa en ymmärrä. Ihanaa lomaa sulle, nauti! Oot upee, tosi-tv-tähti Suvi Pitkänen toivottaa."
Sama ilmiöhän on näkynyt palstallakin, palstan naisissa kehittää raivoa sellaiset tissit jotka miehiä miellyttää, vaikkapa Mailisin tissit vaikka kaikkien tissien pitäisi olla tasa-arvoisia ja niitä pitäisi saada esitellä ilman vihapuheita.
-harmiseikirj-
Vastaukset 79
Vanhimmat
Täydelliset puskurit kyllä hän minut saisi ja antautuisin
Noit tisui kattelee uudestaankin tekis mieli leikkiä niillä kuola valuu nam mikä näky
Kaikkihan nuo oli naisia, jotka Saraa puolusti. Saattavat hyvinkin olla miesten kirjoittamia ne painokelvottomat kommentit.
Ei siitä kovin kauaa ole kun palstan miesoletetut haukkuivat Sieppiä läskiksi.
Juu ei. Minullekin tuli se mieleen, kun tämän aloituksen luin. Kyllä löytyi Sarasta haukuttavaa palstan miesoletettujen mielestä.
En kyllä ole huomannut palstanaisten Mailiksen tisseistä raivostuvan.
Lähinnähän sinun kuolaamisesi niiden tissien perään on herättänyt huvittuneisuutta, varsinkin kun ne tiedetään silikoniksi.
Minua lähinnä huvittaa miten teennäinen Mailis osaa olla kaikissa videoissaan. Ei ole kovin luontevaa suipistella suuta, räpsyttää ripsiä ja tekeytyä streotyyppiseksi Harmis naiseksi. :D
Jos nyt vatkataan kakkua, niin ihan eikana ei tule mieleen työntää rintoja pushuppina kuvaan etusijalle. Vaan ajattelisin, että taikinakippos siinä on se mitä ensisijaisesti kuvataan ja esitellään. Eikä povi. Eihän siinä mitään, rinnathan näkyy, eikä niitä piiloonkaan saa jos ne sattuu olemaan siinä kuvausalueella. Mutta kun ne oikeen kohdistetaan, niin onhan se ihan kikkailua. :D
Ei tarvi olla ihan vatipää tajutakseen sen.
Ja edelleen ei siinäkään mitään, jos nainen haluaa olla tyrkkymäinen. Saa olla. Sehän on kiva, että joku tykkää näytellä itseään kiinnostuneiden silmien kytättäväksi. Kiva niille, jotka tykkää kytätä, tottakai.
Mutta kyllä sen näkee, koska joku on luontevaa ja tahatonta tai tehtyä ja tahallista. :D
En mä ole huomannut mitään raivoa kyllä palstanaisoletetuilla rintavia naisia kohtaan?
Enemmänkin sitä kohtaan, ettei rintavasta naisesta muuten välitetä, kuin rintavuus...
Suomalaisilla naisilla nyt yleensäkin on aika isot tissit. ( pätee myös moniin miehiin). Suomessahan tehdään enemmän rintojen pienennysleikkauksia kuin suurennuksia.
Suomen väki on niin pulskaa että kaikilla on isot tai isohkot rinnat.
Sara voisi osallistua tälle viikonlopulle suunniteltuun tissiprotestiin. Taitaisi ne muut osallistujat olla rumia feministejä ja kaikki kiinnostus kohdistuisi Saran lolloihin.
Menisi heti riitelyksi jos joku sara-tissinen sinne menisi, ihan vääränlaiset tissit :D
-harmiseikirj-
Kuuleman mukaan Sarankin tissit on silikonia. Tiedä sitten, pitääkö väite paikkaansa…
Pitää paikkansa. Joko unohtanut itse olevansa pienitissinen...?
Hyvä pointti. Luulen myös että naisten innostus vähenisi jos tilanne olisi sama kuin miehillä eli tissit saisi olla vapaasti esillä mutta kukaan ei olisi silti kiinnostunut niistä.
Sehän ei koskaan tule tapahtumaan, etteivät miehet olisi kiinnostuneita naisten rinnoista. Eivät he sille mitään voi.
Tutkituista 191 kulttuurissa, vain 13 naisten rinnoilla oli jotain seksuaalista merkitystä.
(1951 Clellan Ford, Frank Beach)
Tissejä..
https://ksr-ugc.imgix.net/assets/011/722/829/3c8d097db67ecc540b05318e7c4d5088_original.jpg?ixlib=rb-4.0.2&crop=faces&w=1552&h=873&fit=crop&v=1463687315&auto=format&frame=1&q=92&s=12e155dbd2e1e0931de5f8520a955b57
Jos rumia tissejä heiluu siellä täällä niin kyllä se viehätys nopeasti häviää. Kielletty hedelmä pilaantuu nopeasti.
En katsonut linkkiä, mut kyllä nami peppu voittaa tissit 100-0. 😋
Sielläkin oli monia upeita tissejä niin tissot on kivoja
Onhan nuo hienot, kunhan ei itellä olis tuollasia.
En ole koskaan ymmärtänyt mitä hienoa on rinnoissa.. siis nehän on lähes pelkkää rasvaa.
No lähinnä se mikä minua jonkun rinnoissa viehättää, niin se miten ne stimuloi mun vilkasta mielikuvitustani.
Hyppää, pomppaa, on nätisti vähän näytillä niin pää voi lähteä laukalle. Mitä se laukka sitten voi tarkoittaa niin ajatuksia lähikontaktista rintojen kanssa. Sen verran K-18, että en kuvaile tarkemmin. Mutta kyllä ne mielikuvia ruokkii ja villitsee.
Ihan kuten muutkin viehättävät muodot.
Sivusta ... itelleni tuo on just se mitä en tajua. Mua höllyvät tissit lähinnä ällöttää. En vaan kykene tajuamaan mikä niissä viehättää. Ja siis itsellänihän on kans "höllyvät tissit", jotka haluaisin tunkea johonkin teräspanssariin joka kerta kun pitää tehdä mitään pomppivaa.
Oletko hetero? Vaikka voi ne toki ällöttää vaikkei oliskaan.
Minua ällöttää lähinnä vain omat rintani, sattuneesta syystä. Jotenkin kuitenkin siedän, kun en ajattele niitä. Suljen ne pois kokonaan päästäni. Höllymisen tunne saa suorastaan vihaamaan rintojansa. Tekis mieli repiä ne irti.
Binderi auttaa höllymiseen. Pitää vaan olla napakka, se saattaa sitten kyllä ahdistaa se napakkuuskin ennen kun tottuu olemaan tiukassa tuubissa. Etenkin paitamallisessa binderissä. Toppi on vähän rennompi, kun ei ylety vyötärölle.
Mites napakat urheiluliivit?
Kyllä, olen hetero.
No jaa tuskinpa tulen ikinä asiaa tajuamaan. Miten pari rasva tai kumipalloa saa puolet maapalon väestöstä päästään sekaisin. Mä en keksi millä asialla tässä maailmassa olisi muhun niin iso vaikutus, kuin tissiparilla tuntuu heteromiehiin olevan. Sitä on tullut välillä seurattua niin mielenkiintoisia reaktioita mun ihan omiin tisseihini kohdistuen, että hohhoi. Niillä voi joskus tylsistyneenä tehdä vaikka empiirisiä kokeita. 😅
No ei muakaan silikonit viehätä yhtään, eikä riipparit niin ikään. Mutta on niitäkin luomuja siis mitkä viehättää. Ne on vaan niin kauniit ja vetoavat. :)
Toinen on mehevät reidet ja pakarat, mitkä saa K-18 ajatuksia päähän. Uuma, lantio, huulet. Pakaratkin kivasti hyllähtää, niin joku sähköiskunomainen sähäri käy kropassa ja tekee mieli uida kankkuihin kiinni. :)
Ei siihen tunteeseen auta yhtään mikään, kun korkeintaan rintapanssari. Tai jos se sitois oikein tiukasti jollain käärinliinoilla rintakehää vasten, mutta se sitten sattuis.
Pää menee johkun ihme transsiin tai hypnoosiin. :D
Kuolaa alkaa valua suupielestä, kieli oyörii suusa, silmät päässä, kädet tekee hively ja puristus liikettä ja lantio kaipaa lantiota.
Mikset käy leikkauttamassa niitä?
Et esittänyt kysymystäsi mulle, mutta vastaan silti ...
Koska ne ei ole vielä riittävän suuri riesa. En mä halua tarpeetonta leikkausriskiä ja toisekseen julkinen puoli tuskin maksaisi sitö leikkausta. Ne ei roiku, eikä hiery mistään. Toki ne on mun kroppaan suhteettoman isot, kun suht hoikka olen, mutta ei ne täytä julkisen puolen kriteerejä.
Eikös se täytä jos kärsii selkäkivusta? Sanot vaan että selkä on kipeä. Tosin näin miehen mielestä on lähes rikos mennä sabotoimaan luonnon luomaa taideteosta.
Okei. No se on sitten jo hankalampi homma. :(
Ei niitä niin vaan pois saa leikellä. Pitää olla diagnoosi. F64.8 vähintään ja se vaatii sitä transpolilla ramppaamista, kellä minkäkin verran.
No ei niille nyt pelkkä kipu mihinkään riitä. Sitäpaitsi kun ei ryhdissä ja liikkuvuudessa ole mitään ongelmaa niin ken sitä uskoisi? Määräisivät vaan fyssarille ja selkälihastreeniä.
Ja siis ei ne mulla selkään mitään aiheuta. Niska ja hartiat on ikuinen murheenkryyni. Nytkin on hartiat niin pakissa, että tietyissä asennoissa katoo sormista verenkierto ja ne alkaa puutua. Vaan siis näitä on koettu ennenkin ja kyllä ne sieltä hieronnalla aukee. Niitä ei vaan pysty saamaan kerralla kuntoon.
Ristiriitaista. Sanot, ettei silikonit viehätä, vaikka viehätyt Saran silikoneista 🤔
En viehättynyt, sanoin että onhan nuo hienot. Jos olisin viehättynyt olisin sanonut, nam. :)
Sinne siis ramppaamaan. Jos jotain haluaa, sen puolesta kannattaa taistella. Varsinkin jos ongelmaan on olemassa yksinkertainen ratkaisu. Leikkaamalla veks. Nips ja saat miehen rintakehän. Ei tarvitse tissejään ällötellä.
Mullahan on tosiaan hormonaalinen häiriö. Oli ihan vitunmoinen taistelu, että sain vaivaan korjaavan lääkityksen, mutta kyllä kannatti. Se on parantanut elämänlaatuani merkittävästi.
Sinun pitää hommata ukko, joka tykkää hieroa. Ite olen naisiani hieronut aina kyllästymiseen saakka :D
Millään en jaksais selostaa elämääni a:sta ö:hön ja olla "ronkittavana". Plus, puoliso ottaa sydän slaagin, jos tissit on kokonaan pois.
Niinpä olen sitä pienennystä suunnitellut, se ei vaadi kun rahat ja sopivan ajankohdan. Toki mun pitää ottaa vielä jatkotutkimuksissa kaularangasta selvää, et onko mahkuja piennennykseen kunnallisessa. Jos ei, kipaisen yksityiselle, mutta ensin se kaularanka kuntoon.
Se on tämä parisuhteellisen elämä silleen joskus keljua, että pakko miettiä vähän toistakin. Jos mielii suhteessa pysyä.
Uskosin, että pärjään minitisseillä.
Veikkaan, että tulet vielä joskus viemään homman loppuun asti. Sellainen kutina mulla. Mutta mitäpä sitä tekemään kerralla radikaaleja ratkaisuja. Hiljaa hyvä tulee.
No jos olisin sinkku... Tekisin monta asiaa toisin. Mut kun olen nössö ja en halua tuhota suhdetta ja perhettä mun pakoilla, mitkä olis pitänyt uskaltaa jo sinkkuna aikoinaan touhuta. Jos olis vieläpä silloin tiennyt mahdollisuuksista, mutta kun en tiennyt.
Löysin tietoa vuosia liian myöhään. Koko pakkaa en halua enää kääntää päälaelleen. Kun olen jo tottunut moneen ennen niin vaikeaan asiaan vuosien aikana, niin ei huvita mullistaa kaikkea uusiksi ja köydä taas vitunmoinen henkinen rumba läpi. Kun olen jo löytänyt rauhan monessa asiassa kehoni kanssa.
Helpommin sanottu kun tehty. Kyllähän ukolta kun ukolta mielenkiinto riittää kerran pari vähän hieroa, mutta se taas ei auta mihinkään. Vaatis vähän osaamistaki ja harva alkaa opettelemaan. Siellä on ne tietyt syväpisteet, joista se on aina jumissa.
On vaikeita kysymyksiä. En osaa sanoa tuohon mitään. Ootko muuten miettinyt että kävisit jonkun ammattilaisen kanssa keskustelemassa asiasta? Just vaikka tuolla transpolilla jos olisi jotain palvelua tms. Yksin kun miettii asioita, niin sitä alkaa herkästi ajatukset vaan kiertämään kehää.
Onhan se eri juttu kun ammattilainen hieroo, mutta maallikoilla se on sellaista yhdessä opettelemista.
Mulla+on+sellainen+seesteinen+olo+nyt+itseni+kanssa,+ainoo+on+nuo+rinnat+mitkä+yhä+vaivaa,+mutta+paljon+vähemmän+kun+joskus+ennen.
Joku+pakkosiedättyminen+on+tapahtunut.+Ei+100%+mutta+50%.
Mitään+testoja+en+halua,+niitäkin+olen+joskus+miettinyt.+Mutta+mulla+on+muutenkin+hormonihäikkiä+ja+geneettinen+taipumus+veritulppiin.+Joten+riskit+versus+hyödyt.
Ei+auta+kuolleena+pötköttää.
Ja+mietin,+että+mihin+mä+tarvin+sitä+partaa?+Runsaampaa+karvoitusta?+Miesvartaloa?+Miessukupuolta?+Kun+mulla+on+ihan+hyvä+pötkön+mallinen+kroppa+ja+androgyynit+kasvot+varsinkin+näin+iän+myötä+enemmän.
Ja+lihaskasvu+on+hyvää,+jos+vaan+treenaa.
Nimiä+voi+vaihtaa+ilman+lippuja+ja+lappujakin.
Eli lopputulema tää Jan on ihan perfect, kun saa tissit hupenemaan ja pääsee lääkärin luvalla jossain kohtaa salille heilumaan. Nyt ootetaan sitä lääkärin näkemistä, jatkoja kaularangan kanssa ja lupaa salille.
Mä voin näinkin toteuttaa identiteettiäni ihan täydellisesti. Asenne ratkaisee. Ja se on kohillaan nyt.
En mä koe tarvivani ketään. Tunnen itse itseni parhaiten ja osaan huoltaa psyykeeni mihin suuntaan haluan. :)
Mulla on isot muttei kovin kauniit, tykkään siitä että ne tuntuu pehmeältä pullataikinalta, ne myös korostavat naiseuttani ja ovat eroottiset.
En luopuisi rinnoistani, kunnon rinnat ovat osa naisellisuutta, en ymmärrä naisia jotka haluavat pienentää rintojaan tai poistaa ilman fyysisiä terveyssyitä.
Kaikkein älyttömimmältä tuntuu nämä naiset jotka ovat keksineet että ovatkin mukamas muunsukupuolisia .
Kyllähän he pysyvät naisina vaikka kehoaan turmelisivatkin.
Miksi ihmeessä ketään naisoletettua jonkun toisen naisoletetun tissit häiritsisivät? Rahallahan ihan jokanen sellaset täydelliseykin sais, jos haluaa. Eikä niihin nykyään tarvii edes kovin paljoa rahaa laittaa. Kuka vaan, jolla on luottotiedot kunnossa, saa ne osamaksullakin.
Toiset saa myös lihottamalla. Tosin sitten lihoo yleensä muutkin kohdat. Hoikka ja isorintainen (luomu) on harvinainen näky.
No siis kyllähän isommat aina saa. Vaan siis muodossa luomut häviää aina silikonille. Tai riippuu tietysti mistä muodosta pitää, mutta tollasia "palleroita" ei luomuina ole kenelläkään.
Kehopositiivisuuden pitäisi käsittää myös naama mutta silti kohtelua saa naaman perusteella.
Tissit on hyvät. Niissä ei oo valittamista.
Vaan noi bikinit on kyllä jotenkin ... en tiedä ... kulahtaneen oloset. Myönnän moukkaisuuteni, en tiedä muodin huippudesignmerkeistä mitään. Kai nuo kaikki jotain ökykallista muotia on, mutta mun silmiini tuo koko look on kuin suoraan korpimökiltä vanhan Marjatta-tädin jäämistöistä kasattu. Mä voisin ihan aidosti nähdä meidän mökkinaapurirouvan pesemässä mattoja tollasessa vaateparressa. "Hieman" riippuvampien tissien kera vaan.
Munkin mielestä nuo bikinit on vähän niinkuin liian pienet, eikä pue Saran kroppaa ollenkaan. Huomiotahan se noilla kuvilla on hakenutkin, tyyliin, hei katsokaa, mulla on isot tissit, pliiis kehukaa mun boobseja. Mutt kun kerran on muodin kans tekemisissä, niin laittais pikkusen tyylikkäämmät biksut sitten, jotka tois silti esille rintojen koon ja muodotkin.
Se mikä on miehistä haluttavaa, voi joskus yllättää.
TV:ssä oli kerran hauska André Wickströmin sketsi. Nainen on meikannut ja laittautunut parhaimpaansa, kun mies tulee töistä kotiin. Nainen yrittää saada huomiota, mutta mies tuskin huomaa naista.
Seuraavana päivänä vaimo kuuraa kylppärissä mattoa kontillaan, märässä t-paidassa ilman rintaliivejä tai meikkiä, pikkouhousuissa, pylly heiluen. Mies tulee töistä ja näkee vaimon oven raosta. Mies syöksyy naisen selkään rinnoista kourien: "Mun on pakko saada sut just nyt".
Ei miehet bikinien merkkiä katso.
No itelleni kysymys ei oo noiden lappusten koosta. Eihän nuo nyt ole edes läheskään pienimmästä päästä. Mun silmään ne näyttää yksinkertasesti kulahtaneilta, vanhoilta, muotonsa menettäneiltä ja jotenki rispaantuneilta.
Itelleni on ihan yks lysti mistä miehet tykkää. Tuo vaatetus nyt vaan näyttää hieman erikoiselta mun silmääni. Jotain huippumuotia ja helvetin kallista se varmasti on, mutta itse en noista penniäkään maksaisi.
Mutta onko ne arvostelijat myös "tissiaktivisteja"? Voihan kyseessä olla ihan eri porukka.
Saran tissikuvat nyt eivät varsinaisesti ole mikään harvinaisuus, koska niitä on nähty vuosien ajan lähes viikottain. Lähinnä olen huolissani siitä mitä pallukoille tapahtuu, jos ne kasvavat jatkossakin samaa vauhtia kuin ne ovat kasvaneet missivuosista lähtien.
Jos tissit ovat varta vasten leikkauspöydällä rakennettu tarkoituksena sulostuttaa maailmaa, niin haaskaustahan olisi olla niitä esittelemättä.
Ai, sä oot noin tarkkaan seurannut Saran tissien kasvua….
Kyllä kyllä. Nykytekniikka auttaa, kun voi googleen laittaa esim. että sara sieppi miss suomi 2011. Suhteellisesti paljon suurempi osuus tisseistä jäi silloin lappujen alle piiloon. Samoin arvioisin, että painoa on tullut aina vähintään kilo puolessa vuodessa lisää. Samalla kasvukäyrällä on kuin Lola, joka vain on 15 vuotta edellä. Melkoisia hiilinieluja.
Noh kun pääsen rannalle varmistan ihoa peittävän varusteen, ei ole tällä hetkellä kaunista katseltavaa raskaus ja imetys sekä äidinmaidon luovutus tehnyt osansa ja ylipaino, tehnyt osansa.
Sanoin tytöllenikin en minä halua tälläiselta näyttää ja rannalle mennä muiden kateltavaksi.
Olisi sitten parempi kuin noi muut kauniit veisi huomionkin. Lapset kyllä vie huomion kun on niin monta, joten mielummin piilossa kuin näkyvillä.
Sais ne siellä olla enemmänkin kaunis tissiä naisia, ettei ole sitten keskipisteen lapsien takia. Piilotan itsenikin vauvan taakse kantoliinaan tällä hetkellä ei ole rintaliivejä kun ei ole oikean kokoisia.
Noh tässä jo 15 vuotta ollut raskaana ja imettänyt vuoronperään alkaa kehokin reistailla myös kantoliina eli huono etukeno asento 4vuotta peräjälkeen raskaus kantoliina jos ei ole vauva masussa niin kantoliinassa vauveli ja ylipainoa.
https://www.terveyskyla.fi/naistalo/raskaus-ja-synnytys/raskauden-tuomat-muutokset-ja-yleiset-huolenaiheet/selkäkipu
https://www.lapinkansa.fi/lapsi-lahelle-syli-vapaaksi-nain-solmit-kantoliina/66483
Oon nyt aikamoisessa vaikeudessa selän takia yritän vahvistaa selkälihaksia ja vatsalihaksi mutta nouseminenkim käy selkään. Ei oikein uskalla kaikkea kun meni ihan sänkykuntoon kun siivosin liikaa ilman kipua ei pystynyt liikkuun, eikä tukea.
Onneksi fysioterapeutille voin mennä ohjas neuvolasta, mutta suositteli kädestä menisi lääkäriin kun kolme viikoa kipeä käsi ja mustelmakin kyynerpäähän tullut myös oli vaikea puristaa kun kipeätä teki.
Noh mutta pistin nyt tilaukseen kauniit naiset rannalle eli äkkiä rannalle kunnon ryntäin.
Ole varovainen mitä lapsille puhut. Kaikki äidin puheet herkästi muokkaavat lapsen käsitystä maailmasta. Mitä luulet että lapsesi tulee ajattelemaan itsestään synnytyksen jälkeen, jos äitinsäkin on voivotellut omaa ulkonäköään synnytyksen jälkeen. Ja muutenkin sinun pitää olla armollinen itsellesi. On epärealistista olettaa, että synnytyksestä palautuisi hetkessä. Ehkä sitten jos ei olisi muuta tekemistä kuin tuijottaa vaan omaa napaansa kuten jotkut Hollywood-julkkikset.
Noh terveyden takia sitä kuntoon itseänsä yrittää lihavuus on kuolemaksi, että pidän sitä terveyttä tärkeänä myös lapsille muistutan pitää terveyttä tärkeänä.
En koe kovin kehopositiivisena kun keho menee rikki ylipainon takia siis on hyvin tärkeätä lapsille liikuntaa korostaa myös ettei syö epäterveellisesti, kyseessä ei ole kauneus vaan terveys.
Isäni taistelee hengestään jos pitää olla alle 97kg, että lääkäri antaa uudet munuaiset se kertoo kovin kuinka täytyy ylipainon takia taistella terveydestään.
Myös korona muut.
Onpa tuota ylipainoa itsellänikin. Joskus on nilkat kipeänä. Tuota ongelmaa ei ollut hoikempana. Ei se aina juhlaa ole.
Toi selkä on nyt kovin liikkumisen estäjä ja taas myös polvet. Ne ei kestä joten on vaan käveltävä eipä siihen kovin päivästä löydy aikaa noh nyt aloitin siihen syssyyn viululla soittoharjoituksia että kävelen samalla että mielenkiintoa olisi myös kuitenkin oppiminen edistyy.
Yksi viulu ja monta vinkuttajaa luulen, että naapurit ei ei tykkää. yksi lapsista ei nyt halua, että käytän koska olen nyt muka parempi, että yhden helpon soitan oikein, ei se nyt muu ole ongelma.
Nyt täytyy nyt vaan hänen ymmärtää, että olen aikuinen.
Eikä nyt pikkuinen voi tuollain harmistua, voin odottaa kunhan harjoittelee, että oppii sen soittaa voidaan siirtyä sit seuraavaan. olisin pistänyt ekalla luokalla opetuspohjaiseen viulukouluun vuosi sitten mutta sellainen tottakai maksaa.
Eipä mitään jospa vielä syntyy pikku tähtiä.
https://youtu.be/oQrIbBqV2Ew
Mun käsityksen mukaan noi kolmiobiksut on kyllä ennen puettu lähtemään tuosta rinnan alta, eli noi on tolle monta numeroa liian pienet.
Kauniiden rintojen paljastamisesta ei oikein protestiksi ole. Venäjän tissiaktivistit ollu aina häiritsevän hyvän näköisiä, kadonnu se punainen lanka niitä toljottaessa kaikilta.
Minunkin mielestä liian pienet biksut ja jotenkin ei asetu oikein kohdilleen, paljonko lie noista maksanut, mutt raha mennyt hukkaan. Tuskin kauhean mukavatkaan ovat käytössä, voi olla ett joutuu uudet hankkimaan tilalle.
Se on jotain muotia että näkyy alatissi. Joku aika sitten oli sivutissi.. Pääasia ettei nänni näy.
Sara sinä olet yhtäkiva uimassakäyntinijälkeen , osaatko hoitaa kasvimaata? täällä maala
Riippikset on ainoat hyväksytyt. Muut on seksististä paskaa.
Se on kieltämättä erikoista, että välillä vaikuttaa kuin osa naisista jäisi kehopositiivisuusilmiön ulkopuolelle. Tarkoitan tässä kirurgian keinoin muokattua kehoa. Se tuntuu olevan jokseenkin tabun asemassa. Suurennetut rinnat, peppu tai huulet painavat leimansa koko ihmiseen. Epäaidon kehon katsotaan kertovan epäaidosta tai pinnallisesta sisäisestä maailmasta. Ulkonäön perusteella ei kuitenkaan kannata aivan liikaa vetää johtopäätöksiä ihmisestä. Toki kerromme itsestämme tyylillämme, mutta siihen voi liittyä myös rooleilla leikittelyä. Se isotissinen ja -huulinen blondi voi aivan hyvin olla vaikka minkä alan huipputekijä. Myös kirurgisesti kaunistetuilla naisilla on oikeus itsensä ilmaisemiseen kehollaan.
"Sama ilmiöhän on näkynyt palstallakin, palstan naisissa kehittää raivoa sellaiset tissit jotka miehiä miellyttää, vaikkapa Mailisin tissit vaikka kaikkien tissien pitäisi olla tasa-arvoisia ja niitä pitäisi saada esitellä ilman vihapuheita."
Niin että tämän töräyttelijän mielestä naisen vartalo on olemassa vain miestä miellyyttääkseen...
No, johan tuo tyyppi tunnetaan. Vastenmielinen niljaska.
Mutta entäs sitten se kun naiset ihailee ja haluaa komeaa miestä? Oikein hakemalla hakee? Eikös se sitten pitäisi mennä niin että tasa-arvon nimissä näitten komeitten "alfojen" täytyy saada huomio ja suosio? Ilman vihapuheita.
Joita kyllä saamme mm. myös tämän töräyttelijän puolesta lukea paljonkin palstalta.
Ymmärrän että aloittaja on jäänyt vaille ja paitsi. Se tekee varmasti kipeää.
Usein kova katkeruus purkautuu juuri ilkeämielisyytenä, suvaitsemattomuutena ja tuomitsevuutena. Kuten kyseisen henkilön kohdalla.
Sitä en tiedä miten paljon iloa ja onnea se hänelle tuo sitten. Suosio naisten keskuudessa kuitenkaan tuskin nousee promilleakaan.
Terveisin nainen jonka tissit ovat vain ja ainoastaan omani ja näytän ne kenelle haluan vaan en taatusti sinulle ja sinun kaltaisillesi.
Tämän palstan miesten meininki on kyllä aika ajoin aika hirveää, mutta ei tuossa sanottu, että naisen vartalo on olemassa vain miestä miellyttämään. Siinä sanottiin, että miestä miellyttäviin (kookkaisiin) rintoihin suhtaudutaan usein vihamielisesti. Kaksi aivan eri asiaa. Keskustelua on turha kärjistää lisää antamalla aloituksille merkityksiä joita niissä ei ainakaan muodollisesti ole.
Ja tuosta komeiden miesten ihailusta. Kyllä naiset siinä kuin miehetkin ovat minusta täysin oikeutettuja ihailemaan vartaloa, joka heitä ihastuttaa. Viehätyn itse isorintaisten naisten vartaloista, mutta totta kai ymmärrän, että ihmisessä on muutakin kuin vain pinta. Kenenkään ei pidä tehdä mitään minua miellyttääkseen. Miellytyn jos miellytyn, se on minun asianim eikä se ole keltään muulta pois. Se on täysin henkilökohtainen asia niin kauan kuin sen pitää henkilökohtaisena. Samoin naiset saavat viehättyä minusta tai sitten eivät. Eikä se minua niin häiritse, jos jollakulla sattuu olemaan miesmaku, johon minä en istu.m Eikö tämän pitäisi olla aivan selvä juttu?
Eri ihmisillä on erilainen maku, eikä se velvoita kaikkia meistä sovittautumaan johonkin muottiin. Katselkaa vaan niitä lihaksikkaita könsikkäitä jos tykkäätte katsella. Mutta tehkää se ihmistä arvostaen, ei tunkeilevasti.
Miksiköhän suurin osa miehistä ei osaa kehua niitä ihailemiaan naisia haukkumatta samalla toisenlaisia? Yksinkertaisimmat puhuvat kaikkien miesten suulla, ikään kuin joka ikinen mies viehättyisi tietynkokoisista rinnoista.