Voiko suhteen korjata

Anonyymi

Voiko vuosia kestävän sivusuhteen jälkeen tapahtuvan toisen puolison kostosuhteen jälkeen asioita oikeasti korjata? Mitä nämä ihmiset hakevat somessa rakkauden hehkuttamisella? Tässä tapauksessa 2. nainen jätti miehen ja sen jälkeen alkoi tämä somessa hehkutus miten ihana liitto onkaan ja paras puoliso. Hienoahan se on tietysti ,jos ihmiset saa suhteensa raadosta uuteen kukoistukseen vuosien kylmyyden jälkeen. Kuinka uskottavaa se on? Vai pakko esittää että kaikki on kunnossa. Jos siis mies oli jo nostamassa ns kytkintä mutta kakkonen jätti kesken arvioeroprosessin. Sukulaiset ja tuttavat tiesivät tilanteen.

4

1020

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      tietyt ihmiset vaan käyttäytyvät kuin paskiaiset. usein on kyse jonkinlaisesta mielenterveyden ongelmasta ja niitähän riittää.Eihän sitä voi luottaa kun toinen on toiminuttuolla tavalla Nyt sinä viet, eli sama saattaa tulla toistumaan ,haluatko ottaa riskin.Onhan myös mahdollista että keskustelemalla menneistä, saat selville mikä meni alunperin vikaan ja saatte luotua uuden terveemmän pohjan.Pidähän huolta itsestäsi.

    • Anonyymi

      Lievistä masennusoireista huolimatta kostokroppa jää jäljelle. Lihaahan se vain on.

    • Anonyymi

      Kysehän ei ole ensisijaisesti siitä voiko suhteen korjata, vaan siitä voiko miehen korjata. Vastaus on ei, pettävää miestä ei voi korjata.

      Toinen nainen teki oikean ratkaisun, kun heitti hanskat tiskiin, ja vaimon pitäisi tehdä samoin ja jättää mies lokkien syötäväksi.

      Se miksi vaimo ei niin tee, on hänen oma asiansa.

      • Anonyymi

        Kyllähän se näin menee.

        Jotkut naiset ovat vaan niin sinisilmäisiä, etteivät näe rakkauden takaa sitä, että kerran pettäjä on aina pettäjä. Se on luonteenpiirre, eikä sitä voi muuttaa.

        Olen itse pettäjämies.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Herkkyydestä

      Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l
      Sinkut
      236
      738
    2. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      67
      655
    3. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      36
      610
    4. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

      Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
      Ikävä
      34
      538
    5. En pyytele enää koskaan anteeksi mitään sinulta

      Olet ollut kohtuuttoman kylmä ja tyly tilanteeseen nähden.
      Ikävä
      45
      427
    6. Onko meillä

      Kaikki hyvin? 🤨 Miehelle
      Ikävä
      30
      424
    7. Taidan lähettää kaveripyynnön

      Sulle nainen. Otan vaan rohkaisuryypyn ensin.
      Ikävä
      38
      416
    8. Olen kiinnostunut sinusta, en seksistä

      Vihjailuja toiseen suuntaan on tullut niin paljon, että asia on korjattava. En näe sinua esineenä, vaan hienona persoona
      Ikävä
      27
      396
    9. Mies.. rehellisesti

      Mitä haluat nyt sun elämään?
      Ikävä
      37
      387
    10. Mikä minussa sitten

      Kiihottaa enemmän kuin muissa?
      Ikävä
      41
      371
    Aihe