Vastakkain pelaavat Aktiivimalli ja Maailman Pandemia.
Kumpi voittaa?
Aktiivimalli avaa näkymiä mm. työllisyyden laitamilla. Se hyökkää tehottomia yksilöitä vastaan ja yrittää ryhdistää heitä nopeuttaen liikkeitä. Vaarana on jäädä vihanneksiksi tai joutua putkaan.
Korona virus sen sijaan lähestyy toista taktiikkaa, oppineiden mukaan.
Virus hyökkää sisäisesti jokaista kohtaan ja vaarantaa samassa Aktiivimallin voittokulkua.
Eka aktiivimalla, toka aktiivimalli, Juha Sipilä pois politiikasta, Persut voimattomiksi.
Virus on armoton ja hyökkää kaikilla rintamilla. Nyt on jo toinen puolisko pelattu ja virus yhä muuttumiskykyinen.
Kumpi voittaa, Virus Korona tai Aktiivimalli.
Sanna Marinin hallitus yllättää jopa Karanteenin aikana ja ehdottaa jo listalle Aktiivimallia numero 55. Ei, ei luovuta malli. Se taistelee viimeiseen mieheen ja naiseen. Työ on kaiken mitta, sanoi tiedemies via lääkäri.
Virus on nujerrettavissa!!
Aktiivimalli vastaan Korona virus
Anonyymi
0
161
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin2443307Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.3592956Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,171975Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.781836Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e631763Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?591642MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,121523- 1221466
Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S11394Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.4711385