Vastakkain pelaavat Aktiivimalli ja Maailman Pandemia.
Kumpi voittaa?
Aktiivimalli avaa näkymiä mm. työllisyyden laitamilla. Se hyökkää tehottomia yksilöitä vastaan ja yrittää ryhdistää heitä nopeuttaen liikkeitä. Vaarana on jäädä vihanneksiksi tai joutua putkaan.
Korona virus sen sijaan lähestyy toista taktiikkaa, oppineiden mukaan.
Virus hyökkää sisäisesti jokaista kohtaan ja vaarantaa samassa Aktiivimallin voittokulkua.
Eka aktiivimalla, toka aktiivimalli, Juha Sipilä pois politiikasta, Persut voimattomiksi.
Virus on armoton ja hyökkää kaikilla rintamilla. Nyt on jo toinen puolisko pelattu ja virus yhä muuttumiskykyinen.
Kumpi voittaa, Virus Korona tai Aktiivimalli.
Sanna Marinin hallitus yllättää jopa Karanteenin aikana ja ehdottaa jo listalle Aktiivimallia numero 55. Ei, ei luovuta malli. Se taistelee viimeiseen mieheen ja naiseen. Työ on kaiken mitta, sanoi tiedemies via lääkäri.
Virus on nujerrettavissa!!
Aktiivimalli vastaan Korona virus
Anonyymi
0
127
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.733414Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91901Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2241279- 1331127
- 1001033
- 60964
Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil68961Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik6925- 84899
- 34830