Onko ketään tapettu koskaan sen takia?

Että on löytänyt rakkauden?
552
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Muslimimaissa varsinkin on varmaan moni nainen menettänyt henkensä tuon vuoksi.

-harmiseikirj-

Äänestä

Moniakin, kunniamurhat, mustasukkaisuusmurhat/-tapot.

Muakin on kyllä uhkailtu kuolemalla, rakkauden takia.

Äänestä
  • Tuskin mua sentään kun löydän sen.

    Äänestä

On ja etenkin islamilaisissa maissa. Jos vaikka tyttö/nainen on rakastunut ulkomaalaiseen mieheen tai sitten ihan vain johonkin väärään, vaikka olisikin oman maalainen. Tai sitten jos on rakastunut oman sukupuolen edustajaan.

Ja historiastahan löytyy tarinoita, joissa on tapettu sen takia, kun on rakastunut väärään henkilöön tai jotain muuta on tapahtunut.

Äänestä

Riippuu ranteista löysyys. Tai ranneliikkeestä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Että on löytänyt rakkauden?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu