Aggressiiviset dogit

Anonyymi

Mikäs siinä on niin vaikea pitää kiinni niitä koiria? Paljonko tapahtuu vielä vahinkoja että menee kalloon että on koirien kiinnipito aika oli omalla pihalla tai ei varsinkaan jos ei hallitse koiraansa

13

1272

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vähän on koiria irti Muoniossa, enempi on sekopäitä vapaana. Jos nyt näitä suolikirjoituksia, naamakirjoja seuraa.

    • Anonyymi

      Samaa mieltä aloittajan kanssa.

    • Anonyymi

      Missä on tällaiset dogit irti?? Ovatko jotain verikoiria?

    • Anonyymi

      Ei ku kuuleman mukaan vartijoita vartioi kaikkien plantaasit

    • Anonyymi

      Ei voi kauhalla vaatia jos vain ku sijalla saatu

    • Anonyymi

      Korjaus lusikalla

    • Anonyymi

      Missä on irti vihaisia koiria? Hyvin harvoin joltakin koira lähtee omille teille. Vihaisia ihmisiä kylläkin on irti :)

      • Anonyymi

        Vihainen ihminen saattaa kyllä räksyttää ja louskuttaa mutta harvoin kiinni käy, toisin kun hullut piskit


    • Anonyymi

      Ei ihme, jos on vihaisia ihmisiä, kun heillä on niitä joka paikan sotkevia rakkeja. Niin, ja niiden annetaan sotkea joka paikka. Mitä suurempi piski sitä suurempi p...a.

      Vaikuttaa siltä, että muoniolainen ei osaa lenkkeillä ilman piskiä.

      • Anonyymi

        On valvonnan puute, että annetaan porsastella, vai ollaanko porsaita kaikki, paitsi päättäjät 😇


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        On valvonnan puute, että annetaan porsastella, vai ollaanko porsaita kaikki, paitsi päättäjät 😇

        Isoa koiraa ko kusettaa ja paskottaa postilaatikon telihneen juuhreen son ko olis aikuinen mies asialla. Ero on vain siinä ette tuo mies joutuu eesvastuusseen mutta tuo koiranomistaja ei.


    • Anonyymi

      Voitele tyvi dieselillä.

    • Anonyymi

      Elukka mäährään pitäs tehä rajotuksia, varsinki yksityisillä, omaksi iloksi ihmisillä.. hamstraus tyyli kullaki

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      402
      4898
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      158
      2814
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      91
      2399
    4. Eikö me voitais

      Vaan harrastaa seksiä kun muusta ei tule mitään
      Ikävä
      36
      1578
    5. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      48
      1554
    6. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      46
      1530
    7. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      86
      1372
    8. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      10
      1105
    9. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      157
      1090
    10. MTV: Vappu Pimiä lataa yllättävän kommentin Helena Puolakasta: "Eihän Helena Puolakkakaan..."

      Miten Vappu Pimiä pärjäsi mielestäsi MasterChef-tuomarina? Pimiä aloitti MasterChef-tuomarina uudessa pestissä. Nyt Pim
      Tv-sarjat
      14
      1032
    Aihe