Missään ei oikeastaan ole mitään mieltä eikä toivoa ellei naiset lakkaa olemasta feministeja ja ala synnyttämään ja hoitamaan lapsia. Voidaan pojat löydä kaikki ihan läskiks ja katsoa kun suomi palaa tuusan nuuskaksi.. Tää mökki on jo pilalla ja sitä on vaikea pilata enempää.
Suomella ei ole tulevaisuutta ellei naiset lakkaa olemasta feministeja ja ala synnyttämään lapsia
23
52
Vastaukset
- Anonyymi
Naiset (feministit) haluavat olla kuin miehet.
- Anonyymi
Miehet eivät siis halua lapsia?
- Anonyymi
Sitten on valmistauduttavat tappelemaan kuin miehet
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miehet eivät siis halua lapsia?
Miehet haluavat lapsia, mutta parempi on kuolla kuin naida typerä vaimo
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miehet haluavat lapsia, mutta parempi on kuolla kuin naida typerä vaimo
"kuin naida typerä vaimo"
Kenen typerää vaimoa et halua naida? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miehet eivät siis halua lapsia?
Suomalaisen miehen sperman laatu on romahtanut. Osa miehistä ei pysty kantamaan vastuuta edes itsestään. Osa miehistä on vihamielisiä ja sosiaalisesti kyvyttömiä. Tässä syitä syntyvyyden laskuun.
Feministit synnyttävät lapsia samalla tavalla kuin muutkin.
- Anonyymi
Eivät todellakaan! Vain naiset synnyttävät!
- Anonyymi
Feministit synnyttävät viksahtaneita luusereita joilla ei ole tulevaisuutta
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Feministit synnyttävät viksahtaneita luusereita joilla ei ole tulevaisuutta
Jep, kuten sinä.
Taivaasta tuli ilmoitus vuosia sitten ,että ..... naiset tuovat tuhon ja se todella on Suomessa tapahtunut nyt.
Meno on hullua ja hullummaksi käy..- Anonyymi
Ashera12 kirjoitti:
Mitäs meni ukkeli luomaan naiset! 🤣
Niin? Miehet ovat saaneet vastuunkantajan omalle kelvottomuudelleen ihmisenä... olisivat tyytyväisiä kun saavat loistaa erinomaisuudellaan syytellessään naisia omista tekemisistään ja tekemättä jättämisistään...
Ilman vanhanliiton feministejä (radikaalifeministejä) Suomella ei ole tulevaisuutta.
Genderkirkko pysäytetään radikaalifeministien ja homojen avulla. 🙂
Antakaa äitiydelle vähän arvostusta. Miesten mielestä heidän kahdeksan tuntinen työpäivänsä on raskaampi ja arvokkaampi kuin äidin 24/7 hoitama duuni, koska he saavat palkan työstään. Koska kukaan ei maksa äidille, ei työ voi hääppöistä olla 🤔- Anonyymi
Perisynti on kupla. Ihminen ei synnynnäisesti ole syyllinen mihinkään. Perisynti on Juutalaiskeksintö heidän tehdessään saarnamies Jeesus Nasaretilaisesta oman liikkensä sisäänvetokeulakuvan.
Jeesus oli saarnamies, joka halusi purkaa Juutalaisten hengellisen vallan ei-Juutalaisiin julistamalla heidät vapaaksi Juutalaisesta laista. He pyrkivät alistamaan kaikkia lähialueensa asukkaat temppelinsä alaisuuteen voidakseen pitää heitä orjinaan. Tätä vastaan Jeesus saarnasi ja siksi hänet junailtiin ristiinnaulittavaksi.
Juutalaiset kirjoittivat uudentestamentin evankeliumit itse omiin tarkoituksiinsa jatkaakseen tätä maailmanvalloitusprojetktia.
Onnistunein yritelmä siitä on ollut Katolinen kirkko. He kykenivät salassa vaikuttamaan jopa Rooman keisariin, joka alkoi vainota Jeesuksen seuraajia heittäen heitä areenalle sirkuspetojen syötäväksi, vähitellen Juutalaisten sisäänvetoversiosta tuli Rooman valtionuskonto ja loppu onkin tiedossa.
Mitä teologiaa Jeesus tuo Nasaretilainen rakennumies alunperin opetti ei varmaan enää tänäpäivänä ole enää tiedossa. Juutalaiset ovat väärentäneet luultavasti kaiken timpurisaarnaajasta kertova materiaalin eikä kukaan ole enää maailmassa kertomassa.
Ajatellanpa, että Jeesus ruokki kuulijakuntansa jossain tilaisuudessa viidellä leivällä ja kahdella kalalla.
No totuus voi olla se, että paikalla oli hänen lisäkseen vaikka vain kolme ihmistä eikä esimerkiksi kolmea sataa tai peräti kolmea tuhatta ihmistä kuten Juutalaisversio väittää. Näin Juutalaiset ovat tunnetulla kieroudellaan ja mutkittelutaidollaan onnistuneet luomaan ihmetarinan. Juutalaisten raamattuun kirjoitetussa versiossahan ei kerrota kuinka monta ihmistä oli paikalla vaan lukijat ja kuulijat saavat muodostaa oman käsityksensä lukumäärästä ja , kun Jeesuksesta on ennen tarinan kertomista tehty sankari niin yksinkertainen kuulija kuvittelee paikalle valtavan määrän ihmisiä...Tällaista on Juutalainen viekkaus ja tällaisella mainostoimistomaisella kerronnalla he osaavat johtaa ihmisiä harhaanEvankeliumit ovat identtinen kopio Esus nimisestä auringonjumalasta.
On epäilty, että kyseessä on Nasarealainen eikä Nasaretilainen. Millainen oli nasarealainen oppi, sen voi selvittää lukemalla.
- Anonyymi
Niin? Naiset synnyttävät lapsia edelleen miehille, joiden katsovat olevan kelvollisia lastensa isyyteen... nainen vaan joutuu tekemään sen valinnan ja se tosiasia on hyväksyttävä...
Ilman feministisiä edelläkävijöitä suomikin olisi edelleen aloittajan ihannoimassa tilassa, vailla niitä ihmisoikeuksia jotka kuuluvat jokaiselle ihmiselle... ei siis pelkästään miehille. Miehethän asiassa ovat taloudellisesti hyötyneet eniten.
Suomen terveydenhoidon taso ei olisi nykyistä luokkaa, vaan selkeästi alkeellisempi johtuen henkilöstömäärä rakenteesta, josta naiset kantavat todella suuren taakan.
Todellinen mies hoitaa myös lapsia synnytyksen jälkeisten ensimmäisten kuukausien jälkeen ja tukee vaimonsa työssäkäyntiä kotitöitä tekemällä. Kunnioittaa ja kasvattaa lapsiaan ihmisinä, ei kiusankappaleina...
Lasten synnyttämisen tukemiseen yhteiskunnallisesti olisi varaa entistä paremmin jos olisi tahtoa, ketkähän mahtavat olla esteenä yrittäen vältellä vastuutaan jota yrittävät sälyttää naisten kannettavaksi?
Joten voitko aloittaja kertoa, miten olet ajatellut eri Sairaanhoitopiirien sekä julkisen sektorin takaavan suomalaisille niin korkealaatuisten terveydenhuollon, kuin muidenkin palvelujen jatkuvuuden, mikäli naiset oikeasti jättävät työpaikkansa ja lähtevät kotiin?
Haluatko oikeasti suomen hyvinvoinnin taantuvan yli satavuotta sitten vallinneeseen tilaan? - Anonyymi
Joopa joo, te järjettömät tomppelit!
Vaikka Jumala aukaisi taivaan akkunat ja sieltä "sataisi" vauvoja, jokaiselle naiselle, olkoot mikä tahansa, äitinsä kohdusta lähtien NAINEN, niin
ne vauvat eivät ehtisi kasvaa edes murkkuikään ennenkuin tulee loppu!
eli Ettekö te, Järjettömät tomppelit, ymmärä mikä aika on!
eli se aika, mitä tässäkin joku halajaa sen on mennyt jo!
En sano, sillä Herra on selvästi itse ilmoittanut että kukaan ei tiedä sitä aikaa, koska sitten tulee loppu, eli viimeiset seitsämen vuotta ja sitten 100 vuotta lisää, niin en teille omaa arvelua kerro.
Mutta tietäkää että mitään Profetiaa eli Jumalan Ilmoitusta ei voi ihminen ymmärtää eli tietää ja selitää, se on Jumalan teko!
2. Piet. 1:
19 Ja sitä lujempi on meille nyt profeetallinen sana, ja te teette hyvin, jos otatte siitä vaarin, niinkuin pimeässä paikassa loistavasta lampusta, kunnes päivä valkenee ja kointähti koittaa teidän sydämissänne.
20 Ja tietäkää ennen kaikkea se, ettei yksikään Raamatun profetia ole kenenkään omin neuvoin selitettävissä;
21 sillä ei koskaan ole mitään profetiaa tuotu esiin ihmisen tahdosta, vaan Pyhän Hengen johtamina ihmiset ovat puhuneet sen, minkä saivat Jumalalta.
Nöin siis puupää Pietari.
Nyt kuitenkin Jokainen Jumalan ilmoitus eli profetia ja Profeetojen sana tulee täyttymään!
eli vaikka emme tiedä, aikaa, voimme havaita sen olen lähellä jos saamme ja kysymme Jumalalta.
ja tätä en ole usein teille sanonut, mutta sanon taas:
Me voimme jossain tapausissa KOMENTAA Jumalaa!
joten tämä liitttyy omaan arveluuni.
Mutta koska
Jumala ei vielä ole, mitä lie tekemistä, ilmestynyt minulle Kasvoista kasvoihin en voi varmaa sanaa ja Sanaa sanoa.
mutta tietäkää että se päivä on lähellä!
Taas Tänään sain erään sanoman Herralta ja taas! Kaikkia palaset olivat oikeassa paikassa!
Joten ei ole kauaa aikaa, kun saan sen mitä tahdon:
Keskustella ja katsella Jumalaa!
ja esn mukaan mitä Jumala tietää että kestän!
eli
Dan. 8:27
Ja minä, Daniel, olin raukea ja sairastin jonkin aikaa. Sitten minä nousin ja toimitin palvelusta kuninkaan tykönä; ja minä olin hämmästyksissäni näyn tähden enkä sitä ymmärtänyt.
ja voit malliksi lukea missä tämä on!
Nyt se on ihanaa mutta pelottavaa ja tietyllä tavalla "karmeaa" nähdä ja kohdata:
Jumala !
Kaiken Luoja!
Mutta, se tulee tapahtumaan ja sitä odotan!
mutta samase.
ole valmis sillä:
minä tulen pian!- Anonyymi
Mr. Depressio taas vauhdissa. Mitään ei kannata tehdä, sillä kohta kuollaan.:D:D
- Anonyymi
Kenen lapsia pitäisi synnyttää? Turun yliopiston professori Jorma Toppari ja ryhmä tutkijoita osoittivat muutama vuosi sitten, että suomalaisten miesten sperman laatu on romahtanut. Noin puolella miehistä on niin vähän siittiöitä, että hedelmöittäminen on niillä eväillä erittäin vaikeaa. Trendi on sama kaikkialla länsimaissa.
- Anonyymi
Ei se feministien vika ole ettet sä tavaraa saa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1416325Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto715249Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost143685Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1213290Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT1172467Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat712286Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku12038Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val271618Sinä et halunnut sitoutua
Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne191366- 811198