Asiantuntijat ovat kertoneet tästä jo pitkään, mutta alarmistit ovat koittaneet peittää tämän mölinänsä alle, mutta turhaan.
Ei totuutta voi peitellä jankkaamalla jotain epätotuuksia.
https://wattsupwiththat.com/2021/07/28/dr-willie-soon-predicts-global-cooling-slams-politicised-science/
Ilmasto jatkaa viilenemistään, vaikka muuta väitetään
13
158
Vastaukset
- Anonyymi
Kerropa sitten niiden asiantuntijoiden nimiä niin katsotaan. Äläkä edes yritä tyrkyttää Anthony Wattsia asiantuntijaksi:
"Overall, we rate Watts Up with That a strong pseudoscience and conspiracy website based on the promotion of consistent human-influenced climate denialism propaganda." - mediabiasfactcheck.com - Anonyymi
Denun epätoivoinen joutsenlaulu.
- Anonyymi
Jep, nikkivaras denu ei enää saa haluamaansa huomiota niin pakko yrittää provoilla sen minkä kyvyt antavat periksi. Onhan tuo toki sikäli valaisevaa että nyt tiedetään, mitä denut tarkoittavat asiantuntijoilla.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jep, nikkivaras denu ei enää saa haluamaansa huomiota niin pakko yrittää provoilla sen minkä kyvyt antavat periksi. Onhan tuo toki sikäli valaisevaa että nyt tiedetään, mitä denut tarkoittavat asiantuntijoilla.
Se asiantuntijaksi väitetty on malesialainen denialisti Dr. Willie Wei-Hock Soon.
https://en.wikipedia.org/wiki/Willie_Soon#2015:_Disclosure_violations
Willie Soon jätti kertomatta julkaisuissaan saaneensa oman työnsä tueksi (mm palkkaa) 1.2 miljoonaa euroa energiateollisuudelta vuosien 2005 ja 2015 välisenä aikana. Tuo on melkoinen conflict of interest ja tekee hänen julkaisuistaan sisällöltään kokonaan epäilyttäviä.
Että tälläisiä asiantuntijoita meidän pitäisi denujen mielestä kuunnella. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Se asiantuntijaksi väitetty on malesialainen denialisti Dr. Willie Wei-Hock Soon.
https://en.wikipedia.org/wiki/Willie_Soon#2015:_Disclosure_violations
Willie Soon jätti kertomatta julkaisuissaan saaneensa oman työnsä tueksi (mm palkkaa) 1.2 miljoonaa euroa energiateollisuudelta vuosien 2005 ja 2015 välisenä aikana. Tuo on melkoinen conflict of interest ja tekee hänen julkaisuistaan sisällöltään kokonaan epäilyttäviä.
Että tälläisiä asiantuntijoita meidän pitäisi denujen mielestä kuunnella.Kuinka monta miljoonaa on saanut vielä tuon 2015 vuoden jälkeen?
Kyllä minäkin muutamalla miljoonalla voisin pehmoisia puhella. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kuinka monta miljoonaa on saanut vielä tuon 2015 vuoden jälkeen?
Kyllä minäkin muutamalla miljoonalla voisin pehmoisia puhella.No alarmistithan ovat jauhaneet paskaa jo miljardeilla.
Ja mitä on saatu aikaan? Ei mitään.
"After examining the reports, and removing double counting, calculations show that from Fiscal Year 1993 to FY 2014 total U.S. expenditures on climate change amount to more than $166 billion in 2012 dollars. "
https://www.climatedollars.org/full-study/us-govt-funding-of-climate-change/
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p1218576Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su4307837Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-105428Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite825069Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill294869Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?2363369- 1253104
Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os352996Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin842985Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps242596