ja epäilys on vahva.Norja voitti 400 metrin aidat uskomattomalla maailmanennätyksellä
Usa epäilee Norjaa dopingista
15
923
Vastaukset
- Anonyymi
USA on ainoa maa, jossa suurin osa urheilijoista (lähes 90 %) kilpailee Wadan antidoping-säännöstön ulkopuolella Wadan puheenjohtajan Witold Bankan mukaan.
- Anonyymi
Norja douppaa. Se on fakta.
- Anonyymi
Norjalta löytyy huippusuorittajia moneen lajiin (aitajuoksu, maastohiihto, ampumahiihto, luistelu, alppihiihto, shakki).
Suomelta löytyy vain luusereita, jotka kateellisina panettelevat norjalaisia. - Anonyymi
Nyt dopingkerhoon liittyi Norjan moukarimies Eivind Henriksen. Reilut kolme metriä paransi omaa ennätystään Olympialasissa ja otti hopeaa kaikkien muiden paitsi itsensä yllätykseksi.
- Anonyymi
Se on se norjalainen ihmejuusto jota hyö syöpi, ei mitään douppaamusen kanssa tekemistä. Sano cheese…
- Anonyymi
On syytäkin epäillä, sillä niinhän se on, ettei ole mitenkään mahdollista yhden maan olla urheilussa niin ylivoimainen vuodesta toiseen puhtaasti urheillen. Se ei vaan ole mahdollista!
- Anonyymi
Hahaa lista norjalaisista douppaajista on pitkä ja kasvaa. Nyt myös Tommy Ingebrigtsen otti uskomattoman voiton.
- Anonyymi
Höpöhöpö, Norja tunnetaan enemmän teatterista ja monarkiasta kuin mistään doupeista. On huulirasvateatteria, prinsessateatteria, astmateatteria jne.
- Anonyymi
Minä uskon että ajat ovat uskottavia, uskomaton olen vain jumalasioissa!
- Anonyymi
Eiköhän vain reilusti tunnusteta, että norjalaiset ovat tervettä ja urheilullista kansaa.
Ja Suomi puolestaan on veltostuineiden kännykän näprääjien maa.
Heja Norge!- Anonyymi
Kyllä, tervettä urheilullista kansaa. Hyvänä esimerkkinä Anders Behring Breivik. Urheilullinen kaveri, heikkokuntoisempi ei olisi niihin saavutuksiin yltänyt.
- Anonyymi
Jokin salaperäinen hiljaisuus vallitsee norjalaisen huippu-urheilun ympärillä.
Tämä todettu vierailemalla Norjassa.- Anonyymi
Suomalaiset ovat persjalkaisia kääpiöitä ja persjaukisia, aasialaista sekundaa ja sen urheilutuloksista huomaa
Aika ala-arvoista keksiä juttua norjalaisten dopingista, kun mitään näyttöä ei ole. Vielä surkuhupaisemmaksi asian tekee se, että jo pelkästään suomalaisia hiihtäjiä ja yleisurheilijoita (etenkin kuulantyöntäjiä) on vuosikymmenten aikana kärynnyt valtava määrä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit425320Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT4134603Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483839KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1623155Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku142526Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei212292Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182098Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1512022- 1251940
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241469