Välimeren alueen kuivuus

Kuivuuden on havaittu selvästi lisääntyneen Välimeren rantavaltioissa, Nyt Kreikan metsäpalot synnyttävät epåtoivoisia kommenntteja asukkaissa.

Paikalliset asukkaat puhuvat maailmanlopusta. Siihen meillä ei ole mitään sanomista. Niin he sen kokevat.

Uutisia esim. tuolla: https://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000008179215.html
5106
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Hesarin juttuja taas..

Äänestä

Ihmisen aiheuttamia paloja monet.

Äänestä

Kun alarmistipellellä ei ole enää mitään sanottavaa globaalista ilmastonlämpenemisestä niin sitten pitää spämmätä palstalle höyrypäisiä juttuja paikallisesta säästä.
Seuraavaksi saamme varmaan sammakkoprofessoreiden mielipiteen ensi talven säästä ja lämpötiloista Suomessa.

Äänestä

Ongelmat alkoivat, kun raiskasivat metsänsä pois pari tuhatta vuotta sitten.

Tahallisesti sytytetyistä paloista taas ei ole pahemmin uutisoitu Suomessa.

Äänestä

Tämän palstan denialistit tietävät paremmin kuin kreikkalaiset, mitä Kreikassa tapahtuu.

1Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Jons kirjoitti:

Kuivuuden on havaittu selvästi lisääntyneen Välimeren rantavaltioissa, Nyt Kreikan metsäpalot synnyttävät epåtoivoisia kommenntteja asukkaissa.

Paikalliset asukkaat puhuvat maailmanlopusta. Siihen meillä ei ole mitään sanomista. Niin he sen kokevat.

Uutisia esim. tuolla: https://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000008179215.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu