Noin. Tuolta löytyy amerikkalaisten tekemä video, jossa ennustetaan Suomen olevan tulevaisuuden suurvalta.
https://www.youtube.com/watch?v=ZfFvLJyPf3o&t=53s
Siis kun Suomeen on muuttanut puoli miljardia ilmastopakolaista.
Suomesta suurvalta?
17
131
Vastaukset
- Anonyymi
No sittenhän on meidän eläkkeiden rahoitus turvattu, kun saadaan työvoimaa.
- Anonyymi
Kiinalaiset ja intialaiset saavat ravintonsa noin 1000 m2 viljely-alasta. Melko pieni pläntti.
Venäjälle mahtuisi viljelymaan puolesta melkein 10-kertainen määrä väkeä nykyiseen väestöön verrattuna.- Anonyymi
Suomessa viljelysmata on 4000 m2 henkeä kohti. Satotaso on aika heikko. Ei tänne kovin paljon lisää porukkaa mahdu, elleivät tule eväät mukana.
- Anonyymi
Suomalaisen torpparin maapläntti ei ollut noinkaan suuri.
- Anonyymi
Telluksen väkiluku on 3-kertaistunut II maailmansodan jälkeen. Ja silloinkin oli jo tungosta.
Nykymenolla väkiluku edelleen tuplaantuu 60 vuoden kuluttua. Tällön väkeä on jo 6-kertainen määrä II maalmansodan tilanteeseen nähden.- Anonyymi
Vapaussodan aikaan vuosisata sitten Suomen väkiluku oli 3 miljoonaa. Nyt se on noin 5.5 miljoonaa.Kantasuomalaisten joukossa syntyvyys on romahtanut. Tällä menolla heitä on vuosisadan kuluttua vain 3 miljoonaa.
Jos kuitenkin Suomenkin väkiluku kasvaa maahanmuuton ja muuttajien sikiämisen seurauksena samaa vauhtia kuin maailmassa keskimäärin, niin tuolloin täällä asuu jo 12 miljoonaa ihmistä. Kantisten olo käy ahtaaksi. Heitä on enää yksi neljästä asukkaasta. - Anonyymi
Tuo kolme miljoonaa olisi ihan hyvä taso. Pidot vain paranee.Kantasuomalainen veronmaksaja pakotetaan osallistumaan maailman ylikansoittumisen tukemiseen jopa niin, että ei itse enää jakseta lisääntyä.Ylikansoittuminen on ilmastomuutoksenkin juurisyy.
- Anonyymi
Suomen kunnianhimoisista toimista huolimatta päästöt vain lisääntyy. Pallon väkiluku kasvaa joka vuosi 16 kertaa Suomen väkiluvun verran. Kaikilla on oikeus tavoitella omaa "suomalaista unelmaa".
- Anonyymi
Jöns seli seli, Afrikassa on tuhansien vuosien periodilla ollut satoja kuivuuskausia, eikä sieltä ole koskaan tarvinnut lähteä ilmastopakolaiseksi tänne pohjolaan.
Aika pöljäke kuka uskoo tuollaisia juttuja. - Anonyymi
Fossiilikapitalismi on tuottanut ennen näkemättömän hyvinvoinnin valtaville ihmisjoukoille. Se on mahdollistanut väestöräjähdyksen.
Runsaan vuosisadan kuluttua eväät on syöty. Nähtäväksi jää, kykeneekö kapitalistinen systeemi tuottamaan tilalle varteenotettavan energialähteen. Jos ei, on edessä populaation romahdus.- Anonyymi
Sosialistinen järjestelmä on tuottanut vain nälkää , kurjuutta ja pakkovaltaa.
- Anonyymi
Kansa janoaa ilmastotekoja, mutta kukaan ei ole valmis luopumaan mistään. Jokainen kulutettu euro aineuttaa keskimäärin 0.3 kg hiilidioksidipäästöjä.
Lakkoa pukkaa. Lisää liksaa ! Lisää velkaa ja talous nousuun, jotta velat saadaan kuitattua.
Ja päästöt tulee lopettaa kokonaan 15 vuodessa.
Ja kehitysmaista lappaa väkeä tänne kuin karvaköyttä, suuren hiilijalanjäljen täyden palvelun kuluttajiksi. - Anonyymi
Jönssi se tykkää linkitellä noita Aku Ankka juttuja.
- Anonyymi
Taitaa kuitenkin olla edellisistä kommentoijista ainoa, joka kirjoittaa jotain järkevää.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Taitaa kuitenkin olla edellisistä kommentoijista ainoa, joka kirjoittaa jotain järkevää.
Ihan hyvä ennustus ilmastonlämpenemisåpalstalle.. Jönssi kirjoittelee jotain järkevää tulevana vuonna tuohikuussa. Siis samaan aikaan kun Maapallolle tulee ihmisen aiheuttama ilmastonlämpeneminen.
- Anonyymi
Ei Suomeen tule koskaan puolta miljardia ilmastopakolaista, tuskin edes puolta miljoonaa. Ja tietenkin, vaikka Suomeen tulisi "ilmastopakolaisia" niin heidät voi järjestään karkoittaa takaisin kotimaahansa. Ei ole mitään velvoitetta ottaa kaikkia pakolaisia vastaan.
- Anonyymi
Meillä on oikeus ja velvollisuus puolustaa maatamme tunkeutujia vastaan.
Rautaa rajoille!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1251238
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait89904- 90845
Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede21786- 93717
Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat282712- 109636
- 32603
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.49543Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.
Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet117530