Haluaisin aloittaa kilpailun tenniksessä, mutta en tiedä mistä aloittaa. Pitääkö minun liittyä ensin kaupunkini tennis seuraan vai suomen tennis-seuraan?
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kannattaa ensin hankkia välineent ja hiukan harjoitella ja hankkia joku tennistä joskus pelannut "valmentaja", joka vähän neuvoo ja kertoo eri kilpailuissa neudatettavat säännöt. Sitten vaan kilpailemaan. Ensin sukulaisten ja kaveitten kanssa.
Lapsilla ja junioreilla ja erilaisilla senioreilla on tietysti ihan omat kilpailunsa. Aloita koulun tai työpaikan tai minkä tahansa yhteisön kilpailuista, joihin pääset mukaan. Jos pärjäät hyvin, jatko on helppoa.
Matsissa saat hyvän etulyönnin kun huudat kaikki lähellä viivaa olevat automaattisesti out. Näin toimimalla etenet nopeasti urallasi.