Onko se ryhmän äänekkäin myös ryhmän fiksuin? Onko hänellä parhaat todistukset? Totuushan tietysti on se, että mitään yhteyttä äänekkyydellä ja fiksuudella ei ole. Päinvastoin. Toisinaan on totta myös vanha sanonta: "Tyhjät tynnyrit kolisevat eniten."
Ja se ryhmän hiljaisin on ehkä vaan introvertti, jolle ryhmässä äänekkäänä hilluminen ei ole luontaista. Suututtaa, kun hiljaisia pidetään tyhminä. Ei. He ovat vain persoonallisuudeltaan erilaisia kuin äänekkäät. Eikö tätä oivalleta ?
Introvertit...
3
103
Vastaukset
- Anonyymi
Onkin mielenkiintoinen probleema miten ääri-ulospäinsuuntautuneisuudesta on tullut yhteiskunnassa odotettu normi ja suorastaan vaatimus talouselämässä, vaikka tilastollisesti ekstrovertteja ja introvertteja on suunnilleen saman verran.
- Anonyymi
Mitenkähän ulospäinsuuntautuneisuuden mallimaassa USA:ssa menee tuo jakauma. Ainakin introverttien täytyy siellä väkisin esittää muuta kuin ovat että pärjäävät.
- Anonyymi
Homojen puolesta pidetään ääntä, että saisivat rauhassa olla sellaisia kuin ovat. Seuraavaksi pitäisi nostaa esille erilaiset persoonallisuudet ja varmistaa, että kaikki olisivat samassa asemassa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Klaukkalan onnettomuus 4.4
Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes1094842Yleltä tyrmäävä uutinen
Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/744191527- 1891114
Pakko kertoa mies
Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti1101098Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna861010Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk151004tilitoimistopiirainen huutaa
mikä tää piiraisen tilitoimistomies oikee on? olin kuullut vaikka mitä huhuja, että ihan valtavan äkkipikanen mies mutt11958Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.47931- 64921
- 64876