Onko se ryhmän äänekkäin myös ryhmän fiksuin? Onko hänellä parhaat todistukset? Totuushan tietysti on se, että mitään yhteyttä äänekkyydellä ja fiksuudella ei ole. Päinvastoin. Toisinaan on totta myös vanha sanonta: "Tyhjät tynnyrit kolisevat eniten."
Ja se ryhmän hiljaisin on ehkä vaan introvertti, jolle ryhmässä äänekkäänä hilluminen ei ole luontaista. Suututtaa, kun hiljaisia pidetään tyhminä. Ei. He ovat vain persoonallisuudeltaan erilaisia kuin äänekkäät. Eikö tätä oivalleta ?
Introvertit...
3
166
Vastaukset
- Anonyymi
Onkin mielenkiintoinen probleema miten ääri-ulospäinsuuntautuneisuudesta on tullut yhteiskunnassa odotettu normi ja suorastaan vaatimus talouselämässä, vaikka tilastollisesti ekstrovertteja ja introvertteja on suunnilleen saman verran.
- Anonyymi
Mitenkähän ulospäinsuuntautuneisuuden mallimaassa USA:ssa menee tuo jakauma. Ainakin introverttien täytyy siellä väkisin esittää muuta kuin ovat että pärjäävät.
- Anonyymi
Homojen puolesta pidetään ääntä, että saisivat rauhassa olla sellaisia kuin ovat. Seuraavaksi pitäisi nostaa esille erilaiset persoonallisuudet ja varmistaa, että kaikki olisivat samassa asemassa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark1014868Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv2124679"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?1223173Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m313145Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p983023Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1382308- 942290
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.342223- 222158
Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia
ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi392135