Olen seurannu paraolympialaisia, ei Suomalaiset terveet urheilijat ihan huippuja ole. Vertailin paraurheilijoiden tuloksia Kalevan kisojen tuloksiin.
Tekemistä riittää Suomalaisilla.
Kovia ueheilijoita
Anonyymi
1
815
Vastaukset
Joskus tuntuu samalta, kun Paralympialaisissa Suomalaiset pärjää ja ihan aina ei niin hyvin tavallisissa Olympialaisissa, esim. Leo-Pekka Tähti on lähes aina voittanut Paralympialaisten kesäkisoissa. Tosin nythän suomalaiset menestyi ihan hyvin Pekingin talviolympialaisissa, tuli 8 mitalia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.733394Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91901Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2241279- 1321111
- 1001033
- 60964
Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil67956Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik6915- 84899
- 34830