Ostin puolukoita 5 litraa ulkomaalaiselta, ja kun tulin kotiin huuhtelin ne ja aloin perata niitä, mukana paljon huonoja pehmeitä marjoja jotka jouti pois. No perkasin sen yhden laatikollisen valmiiksi pusseihin ja pakkaseen mutta mun mielestä ne marjat ei kyllä hyvälle haise,ne haisee ummehtuneelle ja koiran kuselle. Puolukka on kestävä marja mutta mun mielestä on kyllä outoa tuo haju niissä? Ne myytiin muovirasioissa missä kannet...onko kellään tälläsesta kokemusta?
Marjojen osto
4
1075
Vastaukset
- Anonyymi
minä ostin taannoin aidolta suomalaiselta todella huonoja marjoja. Toi vain laatikon, otti rahat ja häipyi. päällä oli kunnolliset , alla täyttä sontta. Ulkomaalaisen kanssa voi näköjän tehdää tällaista.
t. ulkomaalainen - Anonyymi
Itse keräsin omat puolukkani. En koskaan huuhtele mitään kotimaisia marjoja ennen pakastamista. Kun ostan marjoja niin ostan torilta en marketeista. Suomalaisesta vakituiselta myyjältä jolta vuosikausia ostanut.
- Anonyymi
Ostin s marketista mansikoita..kotimaisia ..kesällä..2 rasiaa ..olivat pieniä kuivia tai homeista melkein kaikki..Salon lähellä joku tila..en osta kyseiseltä tilalta enää mitään..lupasivat tuoda tilalle eipä näkynyt..olisin antanut ostetut marjat takaisin
- Anonyymi
Olen ostanut monta vuotta marjat ja sienet Tallinnan Keskturgilta. Siellä kaikki myydään kilohinnalla. Mustikka maksoi 4,5 €/kg eli vähän yli 2 euroa litra. Kantarellit olivat saman hintaisia eli niiden hinta Suomessa on 5 - 6 kertainen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit585503Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT4334779Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483919KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1913499Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku142596Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei222345Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182308Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1542111- 1282069
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241539