Miehet luo naisille illuusion

Miehet luo antamillaan seksitykkäyksillä ja alas päin panemisella naisille illuusion, että naiset voivat saada parisuhteita komeiden ja rikkaiden mallimiesten kanssa.

Näin asia ei kuitenkaan ole. Parisuhdetta etsivät naiset levittävät lettunsa vain komeimmistolle tottakai ja tavoittelevat komeimmistoa parisuhteeseen, mutta nämä miehet haluavat naisista vain seksiseuraa, jolloin naiset eivät saa haluamaansa parisuhdetta. Sitten naiset itkevät kuinka miehet ovat seksiä etsiviä sikoja.
2366
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Nyt meni metsään sun spekulaatiot. Aikamoisen aivopieru postauksen nyt päästit.

Äänestä
  • Siis ap:llä

    Äänestä

Sitten kun lettu leviää synnytyksessä niin sitten kelpaa se tavismies joka ei kelvannut silloin kun nainen oli lapseton.

Äänestä
  • Sun kannattaa kyllä mennä johonkin terapiaan purkamaan/hakemaan apua sun aggressioon, liittyen hylätyksi/ilman vastakaikua jäämiseen.
    Terapiamuotoja on erilaisia, varmasti joku niistä sopii sulle.

    Äänestä

Kateellisen lerpan uikutusta.

Äänestä

Naiset sanovat aina että "katsokaa nyt pariskuntia vaikka Primassa. Ovatko he muka eri tasoa?". No eivät ole koska naisten epätoivoiset yritykset eivät päädy Prismaan asti. Karu totuus on se että ihmiset pariutuvat vain omantasoisten ihmisten kanssa eikä se naisten venkoilulla muuksi muutu.

Äänestä
  • Miten kilpailevassa kauppaketjussa, Cittarissa? Kerrotko?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Miten kilpailevassa kauppaketjussa, Cittarissa? Kerrotko?

    Sama tilanne mutta vähän vanhempia ihmisiä.

    Äänestä

Okei

Äänestä

""Naiset sanovat aina että "katsokaa nyt pariskuntia vaikka Primassa. Ovatko he muka eri tasoa?". No eivät ole koska naisten epätoivoiset yritykset eivät päädy Prismaan asti. Karu totuus on se että ihmiset pariutuvat vain omantasoisten ihmisten kanssa eikä se naisten venkoilulla muuksi muutu.""

Näinhän se on. Monilla miehillä on käytetty nainen parisuhteessa.

Äänestä
  • Kyllä ja tätä huonoitsetuntoinen ja heikko voi kipuilla omassa päässään- sillä on ollut muitakin, minä en riitä. Monet uskonnot on käteviä tähän patologiaan

    Äänestä

  • Ätmit taas on käyttökelvottomia.

    Äänestä

  • Kyllä ja valtaosalla naisista on myös käytetty mies parisuhteessa.

    Äänestä

Jaa niin kuin missä antaa niitä seksitykkäyksiä? Ja missä panee alaspäin? Sun housuissa? Vai siellä korvien välissä? Siis niissä sun omissa virheellisissä kuvitelmissa mitä selitykseksi kehittelet, kun et saa vastakaikua?

Siirryppä ihan kuule koneen äärestä sinne elävään elämään, ja tee vaikka kuten viinamies sanoo, eli painu sinne baariin tekemään reaaliaikaista tutkimusta siitä pitääkö väitteesi paikkansa vai ei. Tai jos ei huvita, niin vaihda kättä, ettei toinen tule toiselle mustikseksi ainaisesta suosimisesta.

Äänestä

Entä jos naiset haluavatkin vain seksiä komean miehen kanssa, kun tietävät etteivät sitten kuitenkaan kelpaa parisuhteeseen. Etkö itse harrastaisi edes seksiä kauniin naisen kanssa, jos tähän tarjoutuisi mahdollisuus, vaikka tietäisitkin ettei tämä kelpuuta sinua parisuhteeseen? Ja jos nainen sattuu siitä sitten sikiämään, niin ainakin saa ytmi lapsia.

Äänestä

Jotkut naiset etsivät varakkaampaa seuraa saadakseen haluamaansa rahakasta elämää ja onhan se hienompaa, jos mies on joku yrittäjä tai pomomies kuin tavallinen rividuunari.

Äänestä
  • Menin nuorena köyhän, mutta harvinaisen ahkeran duunarimiehen kanssa naimisiin. Hän menestyi kovalla työllä yrityksessään… ero tuli.

    Nyt toisen (niin kuin ei aiemminkaan) raha tai tulotaso ei merkitse mitään. Persoona on tärkein!

    Äänestä

Lettua mansikkahillolla mmm...

Äänestä

Ajatteliko aloittaja aloittaa suurimittaisen valistuksen suoraan s24 sinkut palstalta, vai ennättikö jo vauva-palstalle ennen tätä ulostuloa? 😀

Äänestä
  • 😅 no niin, kommenttisi saa minut nauramaan, mutta aloitus on mielenkiintoinen teoria "ihmiseläimen" perimmäisistä tarpeista ja omanlainen näkökulma asiaan. Voisin jopa kuvitella tämän selostuksen jossakin luonto-tv:ssä, jos vain tuo lettu-sana olisi jotenkin neutraalimmin valittuna :)

    t.sxth

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    😅 no niin, kommenttisi saa minut nauramaan, mutta aloitus on mielenkiintoinen teoria "ihmiseläimen" perimmäisistä tarpeista ja omanlainen näkökulma asiaan. Voisin jopa kuvitella tämän selostuksen jossakin luonto-tv:ssä, jos vain tuo lettu-sana olisi jotenkin neutraalimmin valittuna :)

    t.sxth

    Lettu on ihan hupsiss ilmaisu minusta. Mutta hauskaa, että juuri SE on aina mittarina kaikkeen. Puhutaan parisuhteesta, mutta onko se lettu nyt se synonyymi sille? 😄

    Äänestä

  • interlocutrice kirjoitti:

    Lettu on ihan hupsiss ilmaisu minusta. Mutta hauskaa, että juuri SE on aina mittarina kaikkeen. Puhutaan parisuhteesta, mutta onko se lettu nyt se synonyymi sille? 😄

    Ei sentään synonyymi pitäisi parisuhteelle olla! Lisäsin loppukevennyksen musiikkia tuonne jonnekin, jospa tämä tästä..😅

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ei sentään synonyymi pitäisi parisuhteelle olla! Lisäsin loppukevennyksen musiikkia tuonne jonnekin, jospa tämä tästä..😅

    Laitetaan tähän jo...

    https://youtu.be/IwtTEPd20I8

    Vähän provosva, mutta hymynaamsn lisään tähän vielä. 😀 Noin.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Miehet luo antamillaan seksitykkäyksillä ja alas päin panemisella naisille illuusion, että naiset voivat saada parisuhteita komeiden ja rikkaiden mallimiesten kanssa.

Näin asia ei kuitenkaan ole. Parisuhdetta etsivät naiset levittävät lettunsa vain komeimmistolle tottakai ja tavoittelevat komeimmistoa parisuhteeseen, mutta nämä miehet haluavat naisista vain seksiseuraa, jolloin naiset eivät saa haluamaansa parisuhdetta. Sitten naiset itkevät kuinka miehet ovat seksiä etsiviä sikoja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu