paksukaiset

oisko jollaki paksukaisten ohjetta?
ne on sellasia jenkki-pannareitten olosia ja sisältää piimää... en tiiä mikä on mahd. oikea nimi...
1629
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Amerikkalaiset pannukakut

5 dl vehnäjauhoja
1 tl soodaa
1 tl leivinjauhetta
1 tl suolaa
1 rkl sokeria
5 dl piimää (tai 4 dl piimää 1 dl kermaa)
2 munaa
2 rkl voisulaa tai öljyä

Paistamiseen: öljyä tai voita

Sekoita kuivat aineet. Vatkaa munat, piimä ja voisula, lisää joukkoon jauhoseos siivilän läpi seuloen. Anna taikinan turvota n. 15 min. Paista paistinpannulla kullankeltaisiksi paksuiksi letuiksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


eela... kirjoitti:

oisko jollaki paksukaisten ohjetta?
ne on sellasia jenkki-pannareitten olosia ja sisältää piimää... en tiiä mikä on mahd. oikea nimi...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu