On kyllä sanottava että ryppyinen on. Ei nappaa 😔
M41
M41
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 41
Vanhimmat
Kurkkaa pöksyihis. Ei nappaa.
Oletko katkera? 😔
Omasta naamasta ei sitten löydykkään niitä ryppyjä eikö niin? Miehethän ovat tunnettuja ihonhoidosta ;)
Jaa jaa, musta et kyllä ryppyjä löytäisi, vaikka ikää on jopa vähän enemmän. Nyt kun asiaa mietin niin yli seitsenkymppinen äitinikinnon varsin rypytön. Taitaa olla geeneissä.
Filtterit kuvissa?
Ai mutsillani vai. En tiennyt itselläni olevan sellasta sirua, jolla se vois mun silmiini filtterin asentaa.
En myöskään muista asennuttaneeni itteeni sellasta sirua, jolla saisin naamaani jonkin pysyvän filtterin.
Lapsi ja tytär katsoo äitiään tyttären silmin ja ehkä näkee itsensä äidissä
Voihan se noin jonkun kohdalla mennä. Heikosti tosin menee, jos silmätkin lakkaa siinä kohtaa toiminasta.
Silmät näkee äitinsä ja silmät näkee että äiti on täydellinen
Oletko sä ehkä rakastunut äitiisi? Yleensä rakastunut näkee sen rakastumisen kohteen noin. Itse en ole rakastunut äitiini.
Miksi et pidä äidistäsi ja miksi onhoat äitiäsi ja miksi pidät äitiäsi vastenmielisenä ja vastenmielisen näköisenä ja toivot äidillesi pahaa niin miksi
Aika outo kuvitelma tuokin. Pidän useista ihmisistä, vaikken ole rakastunut heihin. Sä olet sitten rakastunut ihan kaikkiin vai?
Nojaa...
Mä tapasin hänet kun hän oli kolmekymppinen. Hän on yli nelikymppisenäkin yhtä viehättävä, ellei jopa viehättävämpi, kuin silloin joskus.
Rypyt ei ole 40v iästä kiinni, aivan samoin kuin ei nappaaminenkaan rypyistä tai iästä.
- Sheena
Äläs sano. Kyllä kai jollakin voi nappaamiset olla rypyistä kiinni. Se vaan, että ketä taas nappaa sellanen yksilö, jonka elämän suurin ongemakohta on tuntemattomien ihmisten rypyt?
Mikä niissä rypyissä on vikana?
Ei se naaman rypyttömyys tai ryppyisyys kerro ihmisen luonteesta yhtikäs mitään.
Jaa, taas näitä…huoh
Ei ne rypyt, mutta se lerppaantuminen :(
Kyllä naisen pitäisi noin kolme vuotta nuorempi olla. Itseäni vanhempaa en ainakaan huoli vaikka ulkonäkö olisi kunnossa - se on lähinnä periaatekysymys.
Onneksi alat ainakin nuoremmissa ikäryhmissä olla poikkeusyksilö. Jos taas et vanhempaa ikäluokkaa, niin ketä kiinnostaa.
Kun olin nuori niin tyttöjen mielestä poikaystävän piti olla suurinpiirtein tuon verran vanhempi. Sitä saa mitä tilaa.
Harva sulta varmaan on mitään tilannut. Tosiaan nuoremmissa polvissa sillä enää ole juuri kenellekään mitään väliä. Ehkä sillä teille vanhuksille on. Vaan onko sillä sitten vanhemmille naisille enää niinkään väliä? Voi olla kova paikka kun nuoremmat miehet kilpailee, ihan rajastaan samoista naisista.
Oletko koskaan kyseenalaistanut periaatettasi? Se on aika älytön, mutta ei se mitään.
- Sheena
itsehän hän siinä potentiaalisesti menettää. Muut taas eivät menetä tuollaisen "periaatteen miehen" mukana yhtään mitään.
Mikset kysy samaa nuorten naisten vastaavasta periaatteesta? En minä sitä ole keksinyt - noudatan vain kaavaa.
Emme kai me voi sanoa mitää sinun tuntemiesi nuorten naisten periaatteista? Minun tuntemillani nuorilla naisilla ei ole tuollaista periaatetta. Esim. lukioikäiset seurustelevat hyvin usein oman vuosikurssin opiskelijoiden kanssa, tai ainakinnehdoton valtaosa itse tuntemistani lukiolaisista. Samaten yliopisto-opiskelijoilla on aika sama juttu. Minä en voi siis ottaa kantaa tuollaiseen periaatteeseen, jota en tunne.
Ei yläasteella tai lukiossa omanikäinen poika ollut mitään. Sitten kun joskus myöhemmin tuli paikallisessa baarissa vastaan entinen luokkatoveri, naispuolinen sellainen, ja saattoi vähän yrittää iskeäkin niin miten minä sellaiseen äkilliseen mielenmuutoksen voisin lähteä mukaan? Ei se voi olla niin että naiset saavat joka iässä sanella kriteerit ja ikärajat ihan mielensä mukaan. Jonkun on pakko pitää periaatteista kiinni tai muuten tilanne menee entistäkin synkemmäksi.
Kuten sanottu, niin enpä osaa sanoa mitä@n sun tuntemies nuorten naisten periaatteista. Itse en tuota tunnista. Lienee jotain aatamiaikaisia juttuja. Kyllä nykynuoret valtaosin seurustelevat ihan ikäistensä kanssa. Yläasteellakin korkeintaan siltä ylemmältä vuosiluokalta, mutta harvalla noin. Mä muuten tunsin 3 paria, joissa poika oli alemmalta vuosiluokalta.
Meinaan jossain yläasteella ja lukiossa joku 3 vuotta vanhempi. Eihän sitä kukaan edes tunne ja kukaan sen kavereista ei tunne sua. Ikinä ole pyöritty missään yhessä. Oikeesti aika noloa joku vanha guppe.
Luonto se on näin määrännyt. Naiset ovat kuin kukkia. Parhaimmillaan siinä 16-24 vuoritaina ja sen jälkeen alkavat lakastua. Toiset nopeammin ja toiset hitaammin. Paljon elintavoista kiinni.
Se on turha väittää muuta, kun luontoäiti näin päätti, että on.
Kaupunkilaisten murheita.
Näihin ei lähdetä.
Jätän tämän vaan tähän... :)
https://www.youtube.com/watch?v=vC0Qt1lvLq8
Naine yli 40v on ku kuiva rukkanen.
Periaattessa et ole kovinkaan fiksu mieheksi.
Mä en oo ajatellut lakata hymyilemästä ja nauramasta, vaikka se ryppyjäkin tuo. Ei haittaa itseäni, vaikka kyllähän sitä ulkonäöltään vanhenee, mutta sisäisesti on kiva kun on kokemusta, mutta nuori mieli.
no tuossa on tunti ryppyjä oikasevia taajuuksia, https://youtu.be/EBHp1_hc6jY
Palvelin tässä yksi päivä noin 65-vuotiasta naista. Tämä oli kaunis ja huomasin että meillä oli silmäpeliä. Tuli tämän jälkeen uudestaan luokseni katsoi viekoittelevasti silmiin ja sanoi että minulla on hyvä asenne elämään ennen kuin poistui liikkeestä :D
Hyvä nimitekin tuollaiselle tarve-esineelle: pikkulaastari, mikä tulee jostain rokotteista sairaanhoitaja laittaa, valkoinen pikkulaastari, ei metrikaupalla Sandovalia.
PikkuLaastari siinähän sitten hyvä lempinimi sairaanhoitajille.