esim. naisella 50000e säästöjä tms sijoituksia, 2000e auto, miehellä 20000e auto, 5000e säästöjä...
Vastaukset 6
- Anonyymi
Aviossa en ole ollut, enkä aio koskaan mennäkään. Varallisuuseroja kuitenkin on. Itselläni on säästöjä joku 50k ja velaton asunto pk seudulla. Autokin löytyy, mutta en mä sitä laske. Avomieheni taas on aikalailla persaukinen, mitä varallisuuteen tulee. Meidän yhteisellä lapsellakin (5 vuotta) on enemmän varallisuutta nimissään kuin isällään.
- Anonyymi
1969v. Vaimollani oli säästöjä noin 2000mk ja tavalliset vaatteet. Hänen palkkansa kokoaikaisena myymäläapulaisena oli 350km/kk. Ei mitään kulkuvälinettä. Ei fillaria eikä potkukelkkaa.
Kapiot mahtuvat pahvilaatikkoon koostuen liinavaatteista ja astioista.
Minulla oli velkaa 2500mk eikä mitään kulkupeliä. Huonot, loppuun kuluneet vaatteet.
Menimme naimisiin syyskuussa ja seuraavana keväänä ostin käytetyn Tunturi merkkisen polkupyörän. Muistan hinnan. 400mk.
Samana kesänä ostimme ensimmäisen automme. Mossen näköinen Datsun 1200 joita oli tullut Suomeen ja Norjaan koemarkkina erä. 1500mk joka maksettiin vaimoni säästöillä.
Katson hyötyneeni fuusiostamme jossa kaikki on aina ollut täysin yhteistä ja molempien käytettävissä. - Anonyymi
Mulla oli kaksio hesassa, vaimolla säästöjä 75 % asunnon arvosta.
- Anonyymi
Oltiin tosi nuoria ja köyhiä kumpikin. Ex miehellä tais olla joitakin tuhat lappusia maksava auto silloin ei muuuta. Yhdessä rakennettiin melkoinen kyky ottaa velkaa 😅 olin 18v.
- Anonyymi
Eipä juurikaan eroja, vaikka minä tulin suht varakkaasta perheestä ja hän ei-niin-varakkaasta. Yhdessä otettiin ensimmäinen asuntolaina ja yhdessä on kaikki hankinnat tehty.
Vanhempani ovat taloudellisesti tukeneet meitä, hänen vanhempansa taas muutoin kuten lasten hoidossa. - Anonyymi
Tyhjästä olen minäkin aloittanut mutta nyt on yli 100000 velkaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän521053Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll211000Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl514838- 49801
- 45712
- 37649
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30616Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE181595Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan60583Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37560