Mikä ihmeen tarve osalla on määräillä toisia, olla aina ja vuodesta toiseen käskyttämässä toisia ihmisiä toimimaan niin tai näin? Tekemään, tulemaan, menmään niin ja näin. Pysykööt oman perheen kesken. Komentakoot oman perheen lapsia, jos on tarve vain komentaa ja komentaa. Joku roti se pitää ihmisen määräilyssäkin olla.
Miten paljon sukulainen saa määräillä toisia ihmisiä?
5
857
Vastaukset
- Anonyymi
Helpottiko jo ?
- Anonyymi
Jos et tee siitä loppua, se voi jatkua loputtomiin.
Hullut ex apet, pilasivat elämämme. Meni työt ja meni avioliitto.
Vielä eron jälkeen rakkikoirat huusivat perään. - Anonyymi
Jos ei ole omassa elämässä asiat kunnossa, niin pitää riehua aina toisten elämään. Jätä pois elämästä sairaat ihmiset. Eivät he koskaan opi mitään. Eivät he muutu.
- Anonyymi
Miten paljon sukulainen saa määräillä toisia ihmisiä?
niin kauan kuin toiset antavat sen määräillä! - Anonyymi
Ota oma elämä haltusi.Oma minutesi ja ää tapaa ihmisiä joiden seurassa voit huonosti.Menen kiiren taa riitää.Elä elämäsi niiden ihmisten kanssa joille sinä olet tärkeä ja sinä heille.Voit silloin paremmin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017533
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?1025447- 835007
- 1364394
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan113130- 492793
- 522759
- 612367
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102324Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.541918