Mitä ruokaa porsaan peräsuolesta?

Anonyymi

Eilen kävin eräässä paikkakunnan monesta aasialaisruokakaupasta riisinuudeleita ostamassa.

Siinä joutessani tutkin myös pakasteallasta, että mitäs kaikkea sieltä löytyykään.

Ja olihan siellä mustekalaa, tavallisen näköistä kalaa, mutta varmaankin tuontitavaraa, mutta myös vähän merkillisempääkin tuotetta.

Esim. naudan nahkaa! Ankanjalkoja. Ankankieliä. Ja sitten oli sian nahkaa. Nämä siis ihan ihmisille syötäväksi.

Mutta huippu oli mielestäni sian peräsuoli!

Onko kellään neuvoa mitä herkkua sian peräsuolesta voisi valmistaa?

8

266

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      No?

      Eikö tule mitään mieleen?

      Eikö edes Mutti-tomaattimössön keralla tehty herkullinen pastakastike (nro 1. N-kadulla nro X Helsingissä!) ???

      Sitten kun puolet pastasta ja kastikkeesta olisi mennyt vieraiden kurkusta alas, vienosti paljastettaisiin kastikkeen salaisuus!

    • Anonyymi

      Eikö ollut koiraa, todella huono valikoima. Onkohan niissä makueroja, isoissa rakeissa ainakin enemmän syömistä.

      • Anonyymi

        Ei se peräsuoli mitään rakeina ollut. Kokonaisena ja pakastettuna.


      • Anonyymi

        Eihän Suomeen tarvitse koiranlihaa tuoda, omastakin takaa saa kenneleistä ja löytökoiratalosta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Eihän Suomeen tarvitse koiranlihaa tuoda, omastakin takaa saa kenneleistä ja löytökoiratalosta.

        Mutta olisihan se kätevämpää saada lihoina suoraan kaupasta. Pitäisihän Suomessa huomioida erilaiset kulttuurit, se on rikkautta! Se myös työllistäis, rakkeja voisi kasvattaa lihoiksi vaikka tavllisissa asunnoissa ja menisivät hyötykäyttöön. Järkevintä tietysti jossain maaseudulla tyhjäksi jääneissä navetoissa.


    • Anonyymi

      Tunge ne nuudelitapaset takas sinne.

      • Anonyymi

        Miksi ihmeessä? Hyviä riisinuudeleita ovat. Minäkin joka en voi syödä vehnää eli normaalispagettia voin mainiosti syödä noita 100% riisinuudeleita. Ja niitä on kaupassa eri muotoisia ja näköisiä.


    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      25
      2094
    2. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      91
      1921
    3. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      88
      1881
    4. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      13
      1593
    5. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      488
      1456
    6. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      1
      1454
    7. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      1377
    8. Mikä ihme teitä lieksalaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa?
      Lieksa
      48
      1257
    9. Kemet lomautukset

      Onkohan tuo oikein lain mukaista toimintaa jatkaa jo lomautettuina olevien uudelleen lomautusta yhdenvertaisuuden ja tas
      Suomussalmi
      35
      1119
    10. Mistä juttelit viimeisen kerran

      Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.
      Ikävä
      73
      1114
    Aihe