Työttömien Vappumielenosoitus Nokialla

Jokainen työtön voi ilmaista mielipiteensä työllisyyden hoidosta vappupäivänä Nokialla 13:30. Suusanallisen adressin vastaanottaa työministeri Tarja Filatov.

http://www.heinaluoma.net/uutiset.php?id=98
3248
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Rahaa ei ole edes paikallisliikenteen bussilippuun.

Ja että ihan Nokialle. Joskus toiste, kiitos.

Äänestä

Se menee näin; valtiovarainministeri Antti Kalliomäki Tampereella klo 12 ja Nokialla klo 13.30, työministeri, varapuheenjohtaja Tarja Filatov Vaasassa klo 12 ja Kokkolassa klo 16

Eli ei ole Filatov nokialla, vaan Kalliomäki. TArja Vaasassa ja Kokkolassa.

Äänestä
  • olkoot vaa iha missä tahansa,ministerit ja puheenjohtajat,minä ainakin vappuna juon kotona viinaa,vitut mihinkään herroja kuulemaan lähen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


13:30 kirjoitti:

Jokainen työtön voi ilmaista mielipiteensä työllisyyden hoidosta vappupäivänä Nokialla 13:30. Suusanallisen adressin vastaanottaa työministeri Tarja Filatov.

http://www.heinaluoma.net/uutiset.php?id=98

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu