Oletetaan laskostunut moniulotteinen avaruus täynnä madonreikiä. Esim voisi ajatella yksi laskos on U kirjaimen muotoinen.
Tuo kirjain koostuu:
1. Vasen suora
2. Kaari
3. Oikea suora
Vasemman suoran alkupiste on meidän aikamme, mutta oikean suoran sama piste onkin universumin päätepiste vuonna 3 mrd jälkeen nykyisyyden.
Pimeä energia on Vasemman ja oikean suoran välisessä tuubissa. Pitämässä noita suoria erillään toisistaan? Tuo pimeä energia siis työntää nykyajan ja tulevaisuuden erilleen toisistaan?
Pimeän energian sijainti U-tubessa
1
239
Vastaukset
- Anonyymi
"Pitämässä noita suoria erillään toisistaan? Tuo pimeä energia siis työntää nykyajan ja tulevaisuuden erilleen toisistaan?"
Vain jos täynnä madonreikiä olevan laskostuneen moniulotteisen avaruuden lisäksi oletat pimeän energian joka on pitämässä noita suoria erillään toisistaan ja työntää nykyajan ja tulevaisuuden erilleen toisistaan.
Jos oletat pimeällä energialla olevan muita funktioita kuin edellämainitut, jäävät vastaukset kysymyksiisi vaille kausaalisia perusteita ja sen takia enemmän tai vähemmän tuuliajolle ja pelkiksi mielipiteiksi.
Huom. Edelläolevat kommentit saattavat perustua deduktiiviseen logiikkaan. Ellei se tyydytä, voi käyttää esimerkiksi induktiivista filosofista paskalogiikkaa, jolloin käytännössä mistä hyvänsä seuraa mitä tahansa tai sitten tapauksesta joko riippuen tai mitenkään riippumatta ei seuraa yhtikäs mitään.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi1968357Perussuomalaisten Jani Mäkelä ihailee suunnattomasti Maduroa
Janin mukaan Suomen hallituksen pitäisi tuomita diktaattorin ja huumelordin tuominen oikeuden eteen.276074Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä1695719Persuilla paniikki, kun diktaattorit yksi kerrallaan kaatuvat
Hallapersut halusivat sivarineidostaan sotilasjuntan komentajan Suomeen, jotta persuaatteen mukaiset puhdistukset olisi153497Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y822967- 2912640
Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu1782539Yhdysvaltain hyökkäys Venezuelaan on YK:n peruskirjan mukaan laiton hyökkäyssota
Oman sävynsä tähän tuo vielä se, että hyökkäys kohdistettiin nimenomaan valtiojohtoa vastaan. Toki, kun tavoitteena on v6182380Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont922209Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään191423
