https://www.iltalehti.fi/paakirjoitus/a/16674a83-1df9-47b6-84c6-4d14ebb6a163
"Levin sotku on jatkunut kahdeksan vuotta. Sen sysäsi vauhtiin ammattiliitto Pron silloinen puheenjohtaja Antti Rinne, koska hän käytännössä antoi 17. marraskuuta 2013 potkut Levin hissiyhtiön toimitusjohtaja Palosaarelle."
Lähde:iltalehti
Kalliiksi käy demarit kaikin tavoin yhteiskunnalle
"Levin sotku on jatkunut kahdeksan vuotta. Sen sysäsi vauhtiin ammattiliitto Pron silloinen puheenjohtaja Antti Rinne, koska hän käytännössä antoi 17. marraskuuta 2013 potkut Levin hissiyhtiön toimitusjohtaja Palosaarelle."
Lähde:iltalehti
Kalliiksi käy demarit kaikin tavoin yhteiskunnalle
Vastaukset 38
Vanhimmat
Olkoonkin niin, mutta Inarista löytyy liuta syyllisiä Antti Hanhivaaran tappoon ja poliisi on syypää tutkinnan laiminlyöntiin. Hyvä syyllistää aina muita, vaikka oma pitäjä suojelee murhamiehiä, poliisi on ehkä korruptoutunut, on Killelikuvaäijää Kärnäämässä korkealla pallilla ja Mikkel Näkkäläjärven kissankidutus-polttoleikit ym.ym.
Kyllä Ristimäen pitäisi tietää koko totuus kun on toimittaja miehiä. Jäänyt aika selvästi lukematta ko. asiaan liittyvät asiapapereissa olevat tiedot.Tai ei ole niitä ymmärtänyt.
Kyllä se on aivan selvää että Kittilän oma väki on itse sössineet nämä asiat ja joutuneet koko valtakunnassa naurun alaiseksi.
Tämä kahdeksan vuotta on vasta alkua. Veikkaisin tämän Kittilän kuntapäättäjien sekoilun vielä naurattavan vuosikymmeniä. Mafiso häärii ja toiset ovat heidän juoksupoikiaan jotka saavat siitä pieniä pimeitä palkkioita. Muunneltua totuutta on aiemminkin ollut luettevissa. Vai ollaan siellä Kittilässä löysässä hirressä. Missä päin tuo hirsipuu lienee ? Olis tuota mukava käydä katsomassa ketä siellä kiikkuu.
Sinähän se näyt tietävän asiat vaikka et edes asu Kittilässä:)
2 miljoonaa euroa maksaneet oikeudenkäynnit valtiolle. Syyttäjän syytteeseen turhasta valtion varojen kuppaamisesta.
Mielestäni syytäjä on toiminut mallikkaasti. Kyllä rikollisille pitää tehdä selväksi että porsastelu ei kannata. Siitä saattaa joutua vastuuseen. Jos tätä uhkaa ei olisi niin sutkit mellastaisivat miten haluaisivat. Nyt sentään on vähän pelkoa että mitä tahansa ei voi tehdä.
Toivotaan korkeimmasta oikeudesta jämäköitä tuomioita.
PS, onko se yksi suhari joka aikanaan lähti raketteja ampumaan ja ryyppyjä ottamaan palanut reissuiltaan. Vai hirttikö kiinni?
Kenen syy Hennesyyn kittaaminen Kittilässä?
Miten paljon ne Kittilän kunnan" politiikot" ovatkaan jo tuhlanneet oman kuntansa veronmaksajien rahoja.. joko lienee sadoissa tuhansissa, vai onko jo enemmänkin ?
Miten sen laskee mutta ei sadat tuhannet taida riittää. Meilläpäin oli aikanaan sanonta että "jos pääsi olisi lasia niin näkyisi kun kusi virtaa ja pasianssi tekisi patoa". Sanonta on sattuva Kittilän päätäjien tohelointia seuratessa.
Siis pasianssi tekisi...
No ei osu sormet...paska tekisi
Iltapaskan toimittaja tienasi taas ilmaisem joululoman Levillä.
Koska lakkaatte äänestämästä idiootteja sukulaisia valtuustoon? Oma vika kun annatte äänenne rikollisille.
Harmi kun nostit nämä vanhat riitelynaiheet, oli jo pari viikkoa unohduksissa. Hanhivaarat, Näkkäläjärvet, Rinteet.
Olisi helpompi antaa olla, unohtaa.
Klassista Kittilää. Lakaistaan maton alle. Niin ei tarvi kaupassa pelätä ja pakoilla hyllyn taakse.
Anttihan yritti saada sen hissijobbarin pois kähmimästä
Antti Rinne on syyllinen moneen asiaan.
Hän mm. piruuttaan nostatti juopon, varastelevan Marinin Suomen tasavallan "pääministeriksi".
Miten voi ihminen noin syvästi vihata omaa Isänmaataan?
Vain vassari voi. Vasut eivät tunnusta mitään isänmaita, vaan ainoastaan harmaan massan nimeltä "Kansa". Sen kaikkivaltius tosin on bluffia. Kansa ei todellisuudessa saa ääntään kuuluville, sitä piiskurina hallitsee harvainvaltainen, "sosialistinen" eliitti, jota parhaiten edustaa P-Korea ja sen Kansan verestä ja lihasta turvonnut yksinvaltias.
Kuin myös samaa diktatuuria haikaavat Suomen punikit.
Oletko omaa syyllisyyttä pohtinut ollenkaan ?
Ei,kai.Kirjoittaja kääntää jutut aina perussuomalaisten syyttelyyn.
Ai, täältäkö se purkautuu?
Alkuvuodesta myös keskustan kansanedustaja Juha Sipilä joutui pahoinpitelyn kohteeksi ylittäessään katua eduskuntatalon lähellä. Helsingin käräjäoikeus päätti koventaa Sipilään kiinni käyneen miehen tuomiota, sillä oikeus katsoi pahoinpitelyn motiivin olleen poliittinen.
– Edustaja Sipilän tapauksessa pääministeri Sanna Marin tuomitsi teon loukkaukseksi sekä yksilöä että koko eduskuntaa kohtaan. Perussuomalaisen joutuessa väkivallanteon kohteeksi seuraa ainoastaan syvä hiljaisuus.
Änkkä antti on siirtymässä johonkin pikkukuntaan kaupungin johtajaksi.
Ei tarvitse änkkä Anttia katsella niin useasti terveessä. Eikä se nikottelukaan ole mukavaa kuultavaa.
Kittilässä on nepotismiä havaittavissa. Koijari vuodatti tietoja kilpailijalle.
Kuka otti maasuja? Vai kierrätettiinkö veroparatiiseihin.?
Lue hesarista, kuka söi kuormasta ja potki aisan yli massia AA-porukalle.
E. V. V. K
Vai tyhjätaskutko yritti ja erehtyi ja taas yritti.
Mikä tuollainen AA-porukka on? Potki aisan yli? Siis harrasti laittomuuksia
viittaatko Jari Aarnioon?
https://www.youtube.com/watch?v=jikbq6_UCiY&ab_channel=SebastianTynkkynen
on
toi rinne siis anatoli on kyllä tullut maksamaan yhteiskunnalle järkyttävän summan rahaa, ja jotkut vielä äänestää näitä. olihan se jo aikaisemmassakin elämässä täys kekkula. hyi.
Iso liikevaihto siellä on. Mutta jos ne kakat vielä päästetään Ounasjokeen, niin tarttis tehdä jotakin.
Kyllä se oli Könkhän kuningatar joka aloitti koko ruljanssin. Uskolliset alamaiset tottelivat Käskynhaltijaa.
ei vaan hyödylliset idiootit. saivat palkkioksi sakot. ja ehdollista.
"Uskolliset alamaiset tottelivat käskynhaltijaa"
Käskynhaltija?
Päivi Palosaari? Ja jauhojengi?
Taitaa syyt ja seuraukset olla sekalaisia.
Hohohoo könkhään kuningatar, paloiko saaressa? HISSIJUPAKALLE JATKOA. NIIN AHNETTA PORUKKAA SUKU. Koirat järven rannassa paskoo meitin pihaan ja juoksee tiellä vapaana. Lapset lepakkoja
Ei saa rauhassa etes röökillä käydä, kun patska haissoo
On salapolttajia ja kaatopaikkaa, ihme kylä. Ylpeetä väkeä
Nyky SDP on korjannut tilanteen, JAUHOJENGI viihtyy jauhoissaan Sirkan kylillä.
Jauhopäitä seuraa Jaffat tulloo, täytyyhän niile aineetkin toimittaa.