Vaimo pettää ja syyttää miestä mustasukkaiseksi

Anonyymi

Vaimo kertoo että on hyvä olla miehensä kanssa. ei tunnusta rakkauttansa miehellensä, sanoo vaan että mitä turhaa sanoa.
Läheisyyttä heillä ei ole eikä muutakaan suhteeseen kuuluvaa muuta kuin lapset ja yhteinen koti.
Mies yrittänyt monesti saada suhteeseen nousua ja vaimo vastaa vaan että näin on hyvä olla, ei hän tarvitse kahden keskistä aikaa.
Hänelle riittää omatyö ja harrastukset, kotona käydään kiukuttelemassa miehelle ja lapsille sekä nukkumassa.
Hänen kaverit ei tule meille kun korkeintaan hakemaan vaimo mukaan heidän reissuun.
Kummallista??
Vaimo ei kerro omista menemisistään kun vain että yhtä äkkiä että kaverit tulee hakee hänet mukaan... ei sanaakaan reissun jälkeen tule että mitä ovat tehneet.
Mies on ihmetellyt monia outoja tapahtumia vuosien satossa ja kysynyt niistä välillä ja joka kerta vastaus tulee huutamalla et mitä vittua sää kyttäät???? Aha?!? kunhan kysyi mies vastaa... mies on alkanut pohtimaan kaikkia outoja tilanteita ja tullut siihen tulokseen että vaimolla on ollut vieraita miehiä sieltä täältä bongattuna ja paneskellut heidän kanssaan.

Mies ihmetellyt kun vaimo sanonut että hyvä olla miehen kanssa (joo hyvä olla ja pitää kiiltokuva perhettä siinä ja lasten hoitaja siinä samalla kun vaimo luuraa ties missä).

Eikö se ole aina niin että vika on miehessä vailka nainen tekisi mitä?

2

176

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Laittaisin vaimon vaihtoon tuossa tilanteessa.

    • Anonyymi

      Niihin naimisiin mennäänkin pettääkseen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis

      Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu
      Maailman menoa
      356
      3045
    2. Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä

      Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä
      Jälleensyntyminen
      301
      1473
    3. En kadu sitä, että kohtasin hänet

      mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n
      Ikävä
      84
      1302
    4. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      108
      1301
    5. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1285
    6. Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..

      ...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n
      Ikävä
      59
      1245
    7. Lapuan sanomissa käy rytinä

      Pistivät sitten päätoimittajan pihalle
      Lapua
      48
      1135
    8. Helena Koivu : Ja kohta mennään taas

      Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      79
      1045
    9. Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."

      Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa
      Tv-sarjat
      24
      941
    10. Oot ihana

      Toivottavasti nähdään sattumalta jonain kesäpäivänä♥️🥺🫂
      Ikävä
      33
      847
    Aihe