Mitä akustista suosittelette n. 500-600€ hintaan? Siis omien kokemuksien perusteella. Martinin mallit kiinnostaisi, mutta ei niitä oikein noin halvalla saa. Soitto olisi populaarimusiikkia leirinuotio tyyliin ja akustista bluesia. Ei tarvii olla electro-akustinen.
Akustinen suosituksia
Anonyymi
5145
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Siis teräskielistä akustista tarkoitin, unohtui mainita.
Taylorilla useita sopivia tuossa hintaluokassa.
Yamaha TransAcoustic on nykyään lempikitarani. Kaiku ja chorus myös akustisesti on tuonut uutta hauskuutta soittoon. Suosittelen.
Tsekkaa Martin little lx1e. Menisi sun budjettiin ja mitä kerran kokeilin, varsin soiva peli. Esim. Ed Sheeran on käyttänyt myös sitä, joten pitäisi olla laadukas.
Martinin tytäryhtiö Sigma näyttäisi sopivan budjettiisi. Helsingin Krunikassa on Kitarapaja - niminen liike, jolla on myös nettisivut. Kokeile.
Eikä esim. Epiphonekaan nyt niin tuhma valinta liene? F-musiikki Vantaalla on hyvä paikka tutkia ja katsella. Yamahakin on käypäisä soittopeli.
Kotimainen Landola on vissiin pitänyt hiljaisuutta vehkeittensä suhteen, vaikkakin turhaan.