Että et saa yhtään joululahjaa tänä vuonna?
Voiko käydä niin
Anonyymi
11<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Juu.
Saanu jon nyt 2 kappaletta.
Ääh. Varakas isäni laittaa taas sen perinteisen satkun tililleni, mutta mielummin ottaisin konvehtirasian henkilökohtaisesti annettuna. Älkää nyt ymmärrätkö väärin. Wanha isäni on aina ollut tukenani, myös halvauksen jälkeen kuntoutus toimi parhaiten, kun isukki haki poikansa sairaalasta "päivälomalle".
En halua lahjoja. Kiitos.
Ei voi. Mä olen hankkinut jo itselleni lahjan. 😛
Tod.näköisesti en saa näitä rahalla ostettuja lahjoja.
Taatusti saan ainakin 2 lahjaa, ostin ne jo lokakuun lopussa itselleni, samalla kun ostelin muillekin lahjoja. Kannattaa hankkia lahjat silloin ne ovat halpoja, alennusmyynnissä.
Kultasepänliike lopetti, ainakin siinä paikassa toimintansa, minä ostin koruja sukumme vanhemmille naisille. ranneketjuun lisää amuletteja.
Tavalliset leveät rengaskorvakorut vanhalle tädilleni, joka on kadottanut kesällä sellaisista toisen. Minä sain sen toisen, koska toiseen korvaani voin laittaa minkä tahansa korvakorun. 8-kymppiset eivät käytä paripuolia.
Ihan oletuksena, odotan itse saavani ainakin After Eight, tumman suklaarasian.
Se on ollut traditio jo vuosia, hyvältä ystävältäni.
En tosiaan halua yhtäkään. Laatukin on nykyään jo niin heikkoo ja kauppiaat nauraa meidän tyhmyydelle. Vähän hölmöö ostaa lahjoja toisilleen, kun kaikilla lapsetkin jo kasvanu isoksi.
Minä en saa lahjoja. Minusta ei kukaan tykkää. En ole saanut lahjoja 18 vuoteen.
Sain auton viime jouluna joten en varmaan saa tänä jouluna mitää.
Noh jaah en tiedä.