EK-Yle näyttää mainostelevan äärioikeiston PetosKalmaKokPersRkpKrdkesinliike-Eilisten Veroparatiisi-äärioikeistoporvareiden, koronapassin VALEVASTUSTAMISTA.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16935049/petoskokpersujen-eu-tukipaketin-valevastustaminen-on-quotpoikkeusquot-joka-vahvistaa-eu-tukipaketin
Aivan kuten ne VALEVASTUSTIVAT EU-tukipakettia, ne valevastustavat koronapassin käyttöönottoa ja siten juuri, eduskunnan korruptio-yksipuoluejärjestelmässä, kaikki Veroparatiisi-pörssikeinottelijoiden kansalaisten vastaiset hankkeet, viedään lävitse. Kaiken VALEVASTUSTAMINEN on veroparatiisi-oppositioäärioikeiston / yksipuoluejärjestelmän itseään toteuttava taktiikka.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17090634/nalkaiset-ja-itkuiset-elakelaiskoyhat-suorittamassa-veroparatiisi-sote-ihmiskauppaa
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16440463/eduskunnan-naisviha-konkretisoituu-sairaus-kansanelakelaisten-koyhyyden-jatkamisena#comment-102872918
Marinin / hallituksen paras vastamyrkky, äärioikeiston populistiporvareitten / EK-medioitten käärmeenpuremaan, se ainut todellinen, jolla on vaikutusta myös äänestäjiin on tässä: 1 250€/kk MINIMIELÄKKEIDEN, aidon oikeusturvan minimin, eduskuntavaaleissa luvatun: "sairaus-kansaneläkeläisten köyhyyden siirtäminen historiaan", nykyisellä hallituskaudella, kuten luvattiin.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17108608/hallitus-toteuttaa-nyt-1-250ekk-minimielakkeet-budjettiriihessa---tai-eroaa
Muuta lääkettä ja seerumia, ei kaikkea VALEVASTUSTAVAAN äärioikeisto-veroparatiisi-oppositioon ole. Toivotaan kaikki, että Marin / hallitus hoksaa tämän, jos eivät, kertoo sen vain yksipuoluejärjestelmän korruption syvyydestä ja sitä me emme enää äänestä.
PetosKokPersRkpKrdyms. VALEVASTUSTAVAT koronapassia
8
716
Vastaukset
- Anonyymi
Hallituksella on tasan yksi keino: lupausten pitäminen puolelle miljoonalle sairaus-kansaneläkeläis-köyhyyteen, oikeusturvattomiksi pakotetuille vanhuksille, vammaisille ja pitkäaikaissairaille, eli 1 250€/kk MINIMIELÄKKEET, vähimmäis-oikeusturva Suomenkin kansalaisille, kuten on jo kaikissa muissa Pohjoismaissa.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17090634/nalkaiset-ja-itkuiset-elakelaiskoyhat-suorittamassa-veroparatiisi-sote-ihmiskauppaa
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17218519/energiakoyhyyteen-pakottaminen-maksaa-ihmishenkia-tiedetaan-espanjassa#comment-111446526
Äänestäminen oli jo viime eduskuntavaaleissa, todellakin ohuen langan varassa, nyt sitä langanpätkääkään ei enää näy.
Teekutsu-kerjuuttamisbisnekset, eivät ole vastaus, vakavaan puolen miljoonan 800€/kk orjuuttamiseläkeläisten hätätilaan Suomessa. Teekutsu-Kerjuuttamis-Anderssonin taivastelu, siunailu ja kauhistelu, on ikävää luettavaa KU:ssa, kun tiedämme, että monet kyseisiin kerjuuttamisjonoihin pakotetut, ovat kokeneet kovaa, uskonnollisella fundamentalismilla perustelua lähisuhdeväkivaltaa lapsuudessaan ja nuoruudessaan, eli traumojen aktivoituminen, on kova hinta kerjuuttamiskassista, varsinkin kun tiedämme, että selkeä enemmistö eläkeläisköyhistä, ei iän, vammaisuuden ja vakavien sairauksien takia, edes kykene, kyseisissä nöyryyttämis-väkivaltajonoissa käymään.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16175219/elakeleikkauksien-nimi-yksipuoluejarjestelmassa-on-quotkorotusquot - Anonyymi
Oppikaa jo ihmiset, että äärioikeiston populistiporvarien, kaiken VALEVASTUSTAMINEN, on se taktiikka, jolla eduskunnan korruptio-yksipuoluejärjestelmässä, kaikki veroparatiisi-pörssikeinottelijoiden hankkeet, viedään kansalaisista piittaamatta läpi.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17244902/aarioikeiston-populistit-valevastustavat-jenkkien-hyokkaysliittoa-ja-koronapakkoja - Anonyymi
Älkää enää antako painostaa, itseänne äänestämään, korruptiopoliitikkojen korruptiovaaleissa. Se on ainut keino, estää jenkkien hyökkäysliittoon painostaminen ja korona-ym pakot.
- Anonyymi
Noin se VALEVASTUSTAMINEN, korruptio-eduskunnan yksipuoluejärjestelmässä, toimi jälleen. "Oikeuttaa" koko ajan kovempiin otteisiin, korruptiopoliitikkojen kovuuden esittelemiseen, joka ilmeisesti "tekee vaikutuksen" joihin.
Onneksi enemmistö näkee, tuon teatterin lävitse, eikä äänestä. - Anonyymi
Tällaisia otteita, koronapakkoja VALEVASTUSTAVAT, äärioikeiston populistiporvarit, PetosKokPersRkpKrdkesinliike-Eilisen Veroparatiisi-pörssikeinottelijat, toivovat Suomeenkin:
https://www.theguardian.com/world/2021/dec/29/eastern-european-countries-adopt-authoritarian-measures-covid - Anonyymi
Tilanne demokratian suhteen, on EU:ssa pahassa jamassa, kun oikeuksiaan ja aitoa demokratiaa puolustavat, tavalliset kansalaiset, nähdään uhkana, korruptiopoliitikkojen äärioikeistoradikalisoitumiselle.
https://www.dw.com/en/germany-covid-protests-put-police-under-huge-strain/a-60283318 - Anonyymi
Täytyy olla vinksahtanut, kuka tuollaisia äärioikeisto-m-lkeroita äänestelee.
https://www.tekniikkatalous.fi/uutiset/tt/417062cc-e1ab-4268-befb-b34f5e66ee9c?ref=ampparit:655f - Anonyymi
Älkää enää menkö halpaan ihmiset. Kieltäytykää korruptiovaaleissa äänestämisestä.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17272237/1-500ekk-minimielakkeet-poistivat-quotruuhkatquot-sote-asemilta-muissa-pohjoismaissa
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on636783- 686772
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1475438Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist504473En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛204089Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?53640- 373218
- 283143
Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris742767Köysi alkaa kiristyä putinin kaulalla....
Putin pelkää eniten juuri omaa porukkaansa, ja siihen on varmasti syytä kun sota ei ole mennyt hyvin, tappiot ovat valta402259