EK-Yle näyttää mainostelevan äärioikeiston PetosKalmaKokPersRkpKrdkesinliike-Eilisten Veroparatiisi-äärioikeistoporvareiden, koronapassin VALEVASTUSTAMISTA.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16935049/petoskokpersujen-eu-tukipaketin-valevastustaminen-on-quotpoikkeusquot-joka-vahvistaa-eu-tukipaketin
Aivan kuten ne VALEVASTUSTIVAT EU-tukipakettia, ne valevastustavat koronapassin käyttöönottoa ja siten juuri, eduskunnan korruptio-yksipuoluejärjestelmässä, kaikki Veroparatiisi-pörssikeinottelijoiden kansalaisten vastaiset hankkeet, viedään lävitse. Kaiken VALEVASTUSTAMINEN on veroparatiisi-oppositioäärioikeiston / yksipuoluejärjestelmän itseään toteuttava taktiikka.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17090634/nalkaiset-ja-itkuiset-elakelaiskoyhat-suorittamassa-veroparatiisi-sote-ihmiskauppaa
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16440463/eduskunnan-naisviha-konkretisoituu-sairaus-kansanelakelaisten-koyhyyden-jatkamisena#comment-102872918
Marinin / hallituksen paras vastamyrkky, äärioikeiston populistiporvareitten / EK-medioitten käärmeenpuremaan, se ainut todellinen, jolla on vaikutusta myös äänestäjiin on tässä: 1 250€/kk MINIMIELÄKKEIDEN, aidon oikeusturvan minimin, eduskuntavaaleissa luvatun: "sairaus-kansaneläkeläisten köyhyyden siirtäminen historiaan", nykyisellä hallituskaudella, kuten luvattiin.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17108608/hallitus-toteuttaa-nyt-1-250ekk-minimielakkeet-budjettiriihessa---tai-eroaa
Muuta lääkettä ja seerumia, ei kaikkea VALEVASTUSTAVAAN äärioikeisto-veroparatiisi-oppositioon ole. Toivotaan kaikki, että Marin / hallitus hoksaa tämän, jos eivät, kertoo sen vain yksipuoluejärjestelmän korruption syvyydestä ja sitä me emme enää äänestä.
PetosKokPersRkpKrdyms. VALEVASTUSTAVAT koronapassia
8
701
Vastaukset
- Anonyymi
Hallituksella on tasan yksi keino: lupausten pitäminen puolelle miljoonalle sairaus-kansaneläkeläis-köyhyyteen, oikeusturvattomiksi pakotetuille vanhuksille, vammaisille ja pitkäaikaissairaille, eli 1 250€/kk MINIMIELÄKKEET, vähimmäis-oikeusturva Suomenkin kansalaisille, kuten on jo kaikissa muissa Pohjoismaissa.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17090634/nalkaiset-ja-itkuiset-elakelaiskoyhat-suorittamassa-veroparatiisi-sote-ihmiskauppaa
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17218519/energiakoyhyyteen-pakottaminen-maksaa-ihmishenkia-tiedetaan-espanjassa#comment-111446526
Äänestäminen oli jo viime eduskuntavaaleissa, todellakin ohuen langan varassa, nyt sitä langanpätkääkään ei enää näy.
Teekutsu-kerjuuttamisbisnekset, eivät ole vastaus, vakavaan puolen miljoonan 800€/kk orjuuttamiseläkeläisten hätätilaan Suomessa. Teekutsu-Kerjuuttamis-Anderssonin taivastelu, siunailu ja kauhistelu, on ikävää luettavaa KU:ssa, kun tiedämme, että monet kyseisiin kerjuuttamisjonoihin pakotetut, ovat kokeneet kovaa, uskonnollisella fundamentalismilla perustelua lähisuhdeväkivaltaa lapsuudessaan ja nuoruudessaan, eli traumojen aktivoituminen, on kova hinta kerjuuttamiskassista, varsinkin kun tiedämme, että selkeä enemmistö eläkeläisköyhistä, ei iän, vammaisuuden ja vakavien sairauksien takia, edes kykene, kyseisissä nöyryyttämis-väkivaltajonoissa käymään.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16175219/elakeleikkauksien-nimi-yksipuoluejarjestelmassa-on-quotkorotusquot - Anonyymi
Oppikaa jo ihmiset, että äärioikeiston populistiporvarien, kaiken VALEVASTUSTAMINEN, on se taktiikka, jolla eduskunnan korruptio-yksipuoluejärjestelmässä, kaikki veroparatiisi-pörssikeinottelijoiden hankkeet, viedään kansalaisista piittaamatta läpi.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17244902/aarioikeiston-populistit-valevastustavat-jenkkien-hyokkaysliittoa-ja-koronapakkoja - Anonyymi
Älkää enää antako painostaa, itseänne äänestämään, korruptiopoliitikkojen korruptiovaaleissa. Se on ainut keino, estää jenkkien hyökkäysliittoon painostaminen ja korona-ym pakot.
- Anonyymi
Noin se VALEVASTUSTAMINEN, korruptio-eduskunnan yksipuoluejärjestelmässä, toimi jälleen. "Oikeuttaa" koko ajan kovempiin otteisiin, korruptiopoliitikkojen kovuuden esittelemiseen, joka ilmeisesti "tekee vaikutuksen" joihin.
Onneksi enemmistö näkee, tuon teatterin lävitse, eikä äänestä. - Anonyymi
Tällaisia otteita, koronapakkoja VALEVASTUSTAVAT, äärioikeiston populistiporvarit, PetosKokPersRkpKrdkesinliike-Eilisen Veroparatiisi-pörssikeinottelijat, toivovat Suomeenkin:
https://www.theguardian.com/world/2021/dec/29/eastern-european-countries-adopt-authoritarian-measures-covid - Anonyymi
Tilanne demokratian suhteen, on EU:ssa pahassa jamassa, kun oikeuksiaan ja aitoa demokratiaa puolustavat, tavalliset kansalaiset, nähdään uhkana, korruptiopoliitikkojen äärioikeistoradikalisoitumiselle.
https://www.dw.com/en/germany-covid-protests-put-police-under-huge-strain/a-60283318 - Anonyymi
Täytyy olla vinksahtanut, kuka tuollaisia äärioikeisto-m-lkeroita äänestelee.
https://www.tekniikkatalous.fi/uutiset/tt/417062cc-e1ab-4268-befb-b34f5e66ee9c?ref=ampparit:655f - Anonyymi
Älkää enää menkö halpaan ihmiset. Kieltäytykää korruptiovaaleissa äänestämisestä.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17272237/1-500ekk-minimielakkeet-poistivat-quotruuhkatquot-sote-asemilta-muissa-pohjoismaissa
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra haluaa muuttaa
maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....2119795Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!
🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen504587Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan
Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht1304080Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!
Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu1143969- 2103743
Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut
😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik433068Aamun Riikka: sakset tiputtavat 31 000 lasta köyhyysrajan alle
✂️ STM:n tuoreen arvion mukaan Riikan leikkaukset pudottavat peräti 31 000 lasta köyhyysrajan alle, kun aikaisempi THL171821Rakastan sua mutten uskalla jutella sulle
Kumpa sä näkisit tämän viestin❤️ Kaipaan sua vaikka oot välillä ihan lähellä mutten saa sanottua sulle enää mitään. Ujos1571623Mihin rakastuin sinussa?
Rakastuin siihen, miten katsoit minua Rakastuin siihen, miten hymyilit minulle Rakastuin siihen, kuinka hyväksi sait its981575- 1151356