PetosKokPersRkpKrdyms. VALEVASTUSTAVAT koronapassia

Anonyymi

EK-Yle näyttää mainostelevan äärioikeiston PetosKalmaKokPersRkpKrdkesinliike-Eilisten Veroparatiisi-äärioikeistoporvareiden, koronapassin VALEVASTUSTAMISTA.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16935049/petoskokpersujen-eu-tukipaketin-valevastustaminen-on-quotpoikkeusquot-joka-vahvistaa-eu-tukipaketin

Aivan kuten ne VALEVASTUSTIVAT EU-tukipakettia, ne valevastustavat koronapassin käyttöönottoa ja siten juuri, eduskunnan korruptio-yksipuoluejärjestelmässä, kaikki Veroparatiisi-pörssikeinottelijoiden kansalaisten vastaiset hankkeet, viedään lävitse. Kaiken VALEVASTUSTAMINEN on veroparatiisi-oppositioäärioikeiston / yksipuoluejärjestelmän itseään toteuttava taktiikka.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17090634/nalkaiset-ja-itkuiset-elakelaiskoyhat-suorittamassa-veroparatiisi-sote-ihmiskauppaa

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16440463/eduskunnan-naisviha-konkretisoituu-sairaus-kansanelakelaisten-koyhyyden-jatkamisena#comment-102872918

Marinin / hallituksen paras vastamyrkky, äärioikeiston populistiporvareitten / EK-medioitten käärmeenpuremaan, se ainut todellinen, jolla on vaikutusta myös äänestäjiin on tässä: 1 250€/kk MINIMIELÄKKEIDEN, aidon oikeusturvan minimin, eduskuntavaaleissa luvatun: "sairaus-kansaneläkeläisten köyhyyden siirtäminen historiaan", nykyisellä hallituskaudella, kuten luvattiin.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17108608/hallitus-toteuttaa-nyt-1-250ekk-minimielakkeet-budjettiriihessa---tai-eroaa

Muuta lääkettä ja seerumia, ei kaikkea VALEVASTUSTAVAAN äärioikeisto-veroparatiisi-oppositioon ole. Toivotaan kaikki, että Marin / hallitus hoksaa tämän, jos eivät, kertoo sen vain yksipuoluejärjestelmän korruption syvyydestä ja sitä me emme enää äänestä.

8

772

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hallituksella on tasan yksi keino: lupausten pitäminen puolelle miljoonalle sairaus-kansaneläkeläis-köyhyyteen, oikeusturvattomiksi pakotetuille vanhuksille, vammaisille ja pitkäaikaissairaille, eli 1 250€/kk MINIMIELÄKKEET, vähimmäis-oikeusturva Suomenkin kansalaisille, kuten on jo kaikissa muissa Pohjoismaissa.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17090634/nalkaiset-ja-itkuiset-elakelaiskoyhat-suorittamassa-veroparatiisi-sote-ihmiskauppaa

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17218519/energiakoyhyyteen-pakottaminen-maksaa-ihmishenkia-tiedetaan-espanjassa#comment-111446526

      Äänestäminen oli jo viime eduskuntavaaleissa, todellakin ohuen langan varassa, nyt sitä langanpätkääkään ei enää näy.

      Teekutsu-kerjuuttamisbisnekset, eivät ole vastaus, vakavaan puolen miljoonan 800€/kk orjuuttamiseläkeläisten hätätilaan Suomessa. Teekutsu-Kerjuuttamis-Anderssonin taivastelu, siunailu ja kauhistelu, on ikävää luettavaa KU:ssa, kun tiedämme, että monet kyseisiin kerjuuttamisjonoihin pakotetut, ovat kokeneet kovaa, uskonnollisella fundamentalismilla perustelua lähisuhdeväkivaltaa lapsuudessaan ja nuoruudessaan, eli traumojen aktivoituminen, on kova hinta kerjuuttamiskassista, varsinkin kun tiedämme, että selkeä enemmistö eläkeläisköyhistä, ei iän, vammaisuuden ja vakavien sairauksien takia, edes kykene, kyseisissä nöyryyttämis-väkivaltajonoissa käymään.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16175219/elakeleikkauksien-nimi-yksipuoluejarjestelmassa-on-quotkorotusquot

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Älkää enää antako painostaa, itseänne äänestämään, korruptiopoliitikkojen korruptiovaaleissa. Se on ainut keino, estää jenkkien hyökkäysliittoon painostaminen ja korona-ym pakot.

    • Anonyymi

      Noin se VALEVASTUSTAMINEN, korruptio-eduskunnan yksipuoluejärjestelmässä, toimi jälleen. "Oikeuttaa" koko ajan kovempiin otteisiin, korruptiopoliitikkojen kovuuden esittelemiseen, joka ilmeisesti "tekee vaikutuksen" joihin.

      Onneksi enemmistö näkee, tuon teatterin lävitse, eikä äänestä.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pyhäjärvi syvällä kusessa

      Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha
      Pyhäjärvi
      137
      1343
    2. Oivallus

      Mitä olet oivaltanut viimeksi?
      Ikävä
      148
      1071
    3. Miten voi sinun

      tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät
      Ikävä
      67
      845
    4. PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE

      ...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.
      Pyhäjärvi
      52
      662
    5. 60
      651
    6. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      33
      541
    7. Rakastan sinua mies

      Siksi haluankin vain sinun kanssa sitä.
      Ikävä
      30
      533
    8. Jännitän sua!

      En tiedä miksi! 🤭
      Ikävä
      39
      517
    9. Miksi meidän yhteys vain

      Säilyy? Säilyy ja säilyy? Joku syyhän siihen on?:))
      Ikävä
      63
      503
    10. Kyllä mulla on kovasti tunteita sinuun

      Rakkautta, intohimoa, välittämistä, hellyyttä jne.
      Ikävä
      16
      497
    Aihe