Onko teillä käynyt tällaista?

Korvaa kutittaa ja tungette sinne ensimmäisen kaljatölkkiä pienemmän esineen, mikä sattuu olevan lähellä?
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Kannattaa käyttää laadukkaita korvatikkuja. Ja niitäkään ei saisi aivoihin asti työntää, vaan siitä suulta vaan pyyhkäistä.

1Äänestä
  • Juurikin näin ja huomenta 😏

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Juurikin näin ja huomenta 😏

    Huomenta. Kohta on vuoro lusittu ja rupean yöunille :D

    1Äänestä

  • Pyh. Onneksi olen päässyt tuosta vuorotyön ikeestä pois ja olen puolihalvaantunut eläkeläinen. Mutta parhaiten onnistuu, kun laittaa rassin oikeasta korvasta vasempaan ja sitten vain hinkkaa täysillä.

    Minulta se onnistuu, koska onnettomuudessa tuhoutui melkoinen palainen aivojen läskikudosta.

    -Aloittaja-

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Pyh. Onneksi olen päässyt tuosta vuorotyön ikeestä pois ja olen puolihalvaantunut eläkeläinen. Mutta parhaiten onnistuu, kun laittaa rassin oikeasta korvasta vasempaan ja sitten vain hinkkaa täysillä.

    Minulta se onnistuu, koska onnettomuudessa tuhoutui melkoinen palainen aivojen läskikudosta.

    -Aloittaja-

    Minä ihan tykkään vuorotyöstä. Pääasiassa työskentelen siis öisin. Minusta on ihan parasta valvoa öisin, kun muu maailma on hiljentynyt. Sopii tällaiselle urbaanille erakolle.

    Äänestä

Tulitkkku tai pumpulipuikko korvaan.

Äänestä

Vsslrsnpunsidrdds pskryidds on pumpuli-puikkojs, jod kotbiin krtyy yöhnää, niin duihkun ysi kylbyn jälkrrn yunkrr niiyä kotbiin, puhfidyss bstdinkin AKG-kuulokkeiden käyttäjillä on korvayt aina täynnä möhnää...

Äänestä
  • Jännä homma. Sain kuitenkin selvää viestistäsi. Kyllä aivot ovat jännä kapistus. Jossain tutkimuksessa kerrottiin, että jos ensimmäinen ja viimeinen kirjain ovat paikallaan, niin välissä olevat kirjaimet saavat olla sekaisin ja ihminen silti ymmärtää?

    Tjasutiko?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Korvaa kutittaa ja tungette sinne ensimmäisen kaljatölkkiä pienemmän esineen, mikä sattuu olevan lähellä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu