Onko Sanna Marin sitä? Kohuja kohujen jälkeen .puolipukeutunut ,biletystä nuorten kanssa jne.
Kuinka julkisuudenkipeä ihminen voi olla?
Anonyymi
12<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Corona+Extra+Olut+4,5%+maistui+ja+näkyi.
Pääministerimme tykkää olla julkisuudessa se on tullut selväksi.
Rouvalla mahottoman kalliit aamupalat, 3 henkilön aamupalan hinta on monen 5-lapsisen perheen parin kuukauden ruokaraha.
Valtionvelka paisuu kovaa vauhtia
Valtionvelka yli kaksinkertaistunut reilussa vuosikymmenessä
Valtionvelka oli vielä finanssikriisin kynnyksellä vuonna 2008 noin 54 miljardia euroa, mikä oli noin 28 prosenttia suhteessa bruttokansantuotteeseen. Viime vuoden lopussa velkaa oli jo noin 125 miljardia euroa eli lähes 53 prosenttia suhteessa bkt:hen.
VM muistuttaa, että velkaantuminen on jatkunut myös tämän jälkeen ollen lokakuun lopussa noin 132 miljardia euroa.
Hallituksen äskettäin eduskunnalle antaman ensi vuoden budjetin täydennysesityksen mukaan valtionvelan määrän arvioidaan olevan ensi vuoden lopussa noin 144 miljardia euroa, mikä on noin 55 prosenttia suhteessa bkt:hen..
VM:n mukaan valtion voimakas velkaantuminen näyttää myös jatkuvan lähivuodet.
– Vuosille 2022–2025 laaditun julkisen talouden suunnitelman mukaan valtionvelan määrän arvioidaan kasvavan kehyskaudella keskimäärän 7,6 miljardia euroa vuodessa ja yltävän noin 59 prosenttiin suhteessa bruttokansantuotteeseen, riskikatsauksessa todetaan.
Valtio on joutunut ottamaan velkaa etenkin koronankin vuoksi onhan korona maksanut tähänmennessä jo 15 miljardia elikkä 15 tuhattamiljoonaa. Ensivuodelle onkin koronavarat loppu, olisiko parempi olla lisävelkaa ottamatta. Pärjääväthän köyhemmät maatkin ilman koroonavelkaa. Vahvimmat selviää ja heikoimmat menehtyy, näinhän luonto toimii. Kääketieteellä vain sotketaan luonnon tasapainoa.
Huvitukset sikiää lainsäädännöllä
https://www.iltalehti.fi/tv-ja-leffat/a/66558a82-cfe8-4d28-a6b0-982341d588cb
https://youtu.be/2dUhZodWD7U
Hanna Maria Nohynek on suomalainen ylilääkäri ja rokotetutkija. Nohynek työskenteli noin kahdenkymmenen vuoden ajan kehitysmaissa, esimerkiksi Filippiineillä. Vuonna 1996 hän väitteli Helsingin yliopistossa. Wikipedia
Tuo kertoo jo paljon "osaamisesta".
Suomessa ei päde kehitysmaiden opit.
"Vieraslajeja" ei kannata kouluttaa rokottajiksi (eilen televisiossa näytettiin,kun "vierasmaalaiset"rokotti).
Minulla on itsemääräämisoikeus,vain sairaanhoitaja saa rokottaa.
On lehtijuttuja ollut,kun heikosti koulutettu harjoittelija oli käyttänyt käytettyjä neuloja,mihin meni aidot neulat ja kenelle.
Sensuuri pimitti asian,Ö-mappiin.
Asiantuntija: Lähihoitajia ei voida ottaa rokotustalkoisiin ilman asetuksen muuttamista
Lähihoitajien mahdollista pisto-oikeutta ei voida rajata vain koronarokotteisiin, sanoo sosiaalioikeuden yliopistonlehtori Pauli Rautiainen.
Onhan siellä joku;"järkimieskin",naisista ei ole havaintoja,paitsi Kiuru!
Somessa ylistetään Krista Kiurun esiintymistä Ylen A-studiossa: ”Koronakuningatar”
Sosiaalisessa mediassa kehutaan muun muassa Kiurun jämäkkyyttä ja selkeäsanaisuutta eilisessä Ylen A-studiossa.
Olisko aika vaihtaa pääministeriksi pätevämpi Kiuru,kuin "viihteellä" oleva nykyinen "linssilude".
Demareista on Kemijärvellä kokemuksia, kuten:
2007 kevättalvella vaalipaneeli Kulttuurikämppä -rakennuksessa, demareiden ehdokkaan käytös oli epäasiallista, karjui toisen ehdokkaan (m-l komm) puheen päälle. Oli inhottavaa.
2015 eduskuntavaalien yhteydessä sos. dem. työväenyhdistyksessä alkoi sisäinen riitely, ja (Yle Lappi) puhuttiin julkisesti uuden yhdistyksen perustamisesta
Pöljät laittoivat tyttelirievun liian suuriin saappaisiin!