Miten tässä nyt tulisi oikein edetä?

Anonyymi

Olen siis lukion ensimmäistä käyvä 16v poika ja tuli pyydettyä yhtä tyttöä vanhojen tansseihin jotka ovat yli vuoden päästä.

No hän sitten suostui ja vähän viestiteltiin että pitäisi käydä yhdessä joskus jossain ja hän totesi että "jep".

Eli tyttö vastasi jo myöntävästi mutta tää viestittely ei oikein suju eikä keskustelua synny. Hän ei ikinä aloita keskustelua tai vaikuta erityisen kiinnostuneelta eikä erityisemmin yritä pitää keskustelua yllä.

Yleisesti siis vaikuttaa ettei häntä kiinnosta. Normaalisti olisin jo varmaan ymmärtänyt ja lähtenyt mutta kun tanssipareja yms olemme jo, niin miten tässä nyt pitäisi oikein edetä?

Pitääkö yrittää jatkaa tätä yksipuolista keskustelua jos se vaikka osallistuis vai annanko asian olla ja vaihdan hänet kylmäverisesti pois jos eteen sattuu parempi vaihtoehto. Tämä taas olisi omaan makuun aika epäkypsää ja en haluaisi niin tehdä.

1

96

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pyydä sitä kahville tai kävelylle. Netissa kukaan ei jaksa jutella muutamaa sanaa enempää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      41
      2365
    2. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      300
      1951
    3. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      20
      1750
    4. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      24
      1565
    5. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      23
      1404
    6. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1299
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      41
      1272
    8. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      139
      1235
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      35
      992
    10. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      32
      975
    Aihe