Suomessa ahnetta hommaa

Tv ei näytä ilmaiskanavilla Urheilua, vaikka Yle Vero peritään, ja mainokset pitää katsoa pakolla, niillähän niitä käyttävät kanavat rahottaa itsensä, on se niin väärin on-
1295
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

rukoilen jesusta, etä lopetaa manokset ylen televiisiosta, ei ne sovi siihe, maksaa kaiki verot, ja siten vaan näkyy manoksis.

Äänestä

En oo urheilun vihaaja mutta jottain rajaa urheiluun!!! Eikö urheilua tuu joka helevatun tuutista, siihe päälle vielä urheiluruudut ja koosteet moneen kertaan päiväsä! Aivan oikein että urheiluspiidot maksaa ite kaikesta muusta jos haluaa töllöttää urheilua.

Äänestä

Jaa, toisten kuntoilua katsomallahan se omakin kunto ja terveys kohenee?

Käyttäisit senkin ajan mieluummin omasi kunnon kohottamiseen kuin toisten kunnon ihailemiseen töllöä töllöttämällä.

Äänestä

Eihän sieltä välillä mitään muuta tulekaan!

Äänestä
  • Ylen pitäisi näyttää hiihtoa ja yleisurheilua, muut urheilulajit muille kanaville.

    Äänestä

tv saa olla lisä ohhelma kirkonmenosta, venålläisiä elokuvia, politiikka, ynnä muta kivvaa,

Äänestä
  • Hä?
    Onko tuo sitä meän vai teän kieltä?

    Äänestä

Tuo että sieltä tulee sitä Urheilua on tosi, mutta kun se urheilu mitä näytetään on sellaista mikä ei meitä suomalaisia kiinnosta, eli niitä lajeja joissa ei suomalaisilla ole kunnon edustusta, nythän on mäkihyppyä näytetty koska siinä ei le suomella mitään jakoa, taaqs kun olisi halunnut seurata hiihtoa jossa nyt kuitenkin jotenkin pärjätään, niin sitä näytetään maksukanavilla, mitää tuossa mäkihypyssä on jännäämistä, ei mitään.

Äänestä

Urheilu on teatteria. Varsinkin jääkiekko. Näytellään iloisia maalin tullessa. Jos teet työksesi maaleja, niin kyllä siitä on riemu kaukana. Jalkapalloilijat taas ovat täynnä itseään olevia elviksiä. Kuka sellaista viitsii katsella.

Äänestä

Miksi YLE ei näytä pornoa?
Onhan sekin tavallaan urheilua.
YLE-vero kuitenkin peritään mutta ei näytetä ihmisiä kiinnostavia ohjelmia.

Äänestä
  • Ylellä ollut esim sarja nimeltä pillupäiväkirja. Menikö ohi?

    Äänestä

Ylen kanavilla ei ole kaupallisia mainoksia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Tv ei näytä ilmaiskanavilla Urheilua, vaikka Yle Vero peritään, ja mainokset pitää katsoa pakolla, niillähän niitä käyttävät kanavat rahottaa itsensä, on se niin väärin on-

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu