Voiko olla niin

Että on valoa tunnelin päässä?
2667
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 26

Vanhimmat

Nyt sinne terveyskeskukseen ja hoitoon! Kyllä on! Elämää on jäljellä!

Äänestä

Voi. Aina voi olla valoa tunnelin päässä eli toivoa on. Ainakin itse haluan uskoa niin, vaikka joskus tuntuu, ettei epätoivosta pääse pois. Mutta aina voi päästä jotenkin eteenpäin, vaikka aluksi saattaa tuntua, että on hakalaa.

Äänestä

No sekin on asennekysymys.

Äänestä

IC Helsingistä Kouvolaan

Äänestä
  • Pois alta!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Pois alta!

    Raiteella yksi.

    Äänestä

  • Eihän sillä välillä mitään tunneleita. Mutta Kouvola tuo harmauden pimeäänkin.

    Äänestä

  • scrg kirjoitti:

    Eihän sillä välillä mitään tunneleita. Mutta Kouvola tuo harmauden pimeäänkin.

    Elämä ei ole mustavalkoista, vaan on paljon harmaan sävyjä.

    Sarjassamme asioita, joita olemme aina tehneet väärin: Leipää ei kannata jättää kokonaan syömättä vaan https://www.is.fi/terveys/art-2000008529003.html kuvan osoittamalla tavalla haukata kerran kunnon pala.

    Äänestä

  • scrg kirjoitti:

    Eihän sillä välillä mitään tunneleita. Mutta Kouvola tuo harmauden pimeäänkin.

    Kyllä minä olen nähnyt

    Äänestä

Katsotaanpas... Siellä näyttää olevan pahvilaatikko jossa silmämunat ja kukka :)

Äänestä

Tulit uskoon vai

Äänestä

Minulla tunnelin puolessa välissä

Äänestä

Kuoleman rajakokemuksessa kuulemma on valo tunnelin päässä ja mitäpä minä sitä olen epäilemään. Pahkasika -lehdessä on ollut joku sarjakuvastrippikin asiasta.

Äänestä
  • Asiaa! :)

    Äänestä

No jos tunnelissa ei oo valoa eikä se ole umpitunneli, niin joo.

xLiner

Äänestä

Voiko koronasta päästä eroon. Ei voi joten ei ole valoa tunnelissa.

Äänestä

Hyvin oli tänäaamuna kehä ykkösen tunnelissa valoa koko matkan ja toisessa päässä sitä vasta riittikin 👍

Äänestä
  • Siitä putkessa on muuten tullutkin mentyä. Kerran otin kylkihipaisun, enkö sen jälkeen enää putkissa kaistoja vaihdellut.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Siitä putkessa on muuten tullutkin mentyä. Kerran otin kylkihipaisun, enkö sen jälkeen enää putkissa kaistoja vaihdellut.

    Siinä putkessa on monelle käynyt hätäsesti, etenkin jos on murtokelit, viilenee nopeasti tai lauhtuu nopeasti, se putki kun on kallion päällä, niin asfaltti reagoi jännillä tavoilla kelien muutoksiin :)

    Äänestä

Aina. Jumala antaa ihmiselle tulevaisuuden ja toivon, jos ihminen sitä Häneltä pyytää.

Äänestä

Me pääsemme koronasta eroon vielä joku päivä ja toivottavasti se tapahtuu pian.

Äänestä

Mää en kyl tykkää valosta, en tunnelin niiku päässä enkä missään muussakaan. Se jotenkin niiku latistaa kyöpelehtimistä.

Mut jos valo on tarpeeks kelmeetä ja siton snadisti, se luo tunnelmaa. Esmerkiks ku ihmissusi vonkuu kuutamossa, se on kyl vaikuttavaa ja myönteistä. 👻

Äänestä

Pimeätä on vielä?

Äänestä

Vain triljardööreillä on varaa mennä terveyskeskuksiin, kun veljien kanssa katsoimme mikä on varallisuudessaan suurin kansainvälinen firma, se on AT&T, ylivoimaisestikin on.

Olisi mukavaa kun aina kuukausipalkkanakin tipahtaisi tilille 2 miljardia EUROA :D

Siis tuo amerikkalainen puhelinyhtiä on ylivoimainen, sen jälkeen tulee varallisuudessa Shell, Exxon, Chevronkin lähellä, öljy-yhtiöitä paljon kärjessä.

Miljoona miljoonaa kuukausipalkkana on sopiva. Verottomana tietysti.

Äänestä

Miltä susta itsestä tuntuu? Ja voitko luottaa siihen miltä tuntuu?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Että on valoa tunnelin päässä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu