Tässä totuutta toiminnasta. Ei tosin ainoa ehdokas kuka ei ole puhtailla jauhoilla ehdokkaana.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/48a26941-8f79-477f-a0c4-5c215602de23
Loput kirjoituksesta luettavissa tuon plusosion kautta.
Mitä mieltä Paavosta?
20
738
Vastaukset
- Anonyymi
Eipä kyllä ihmetytä.
- Anonyymi
Ei näy juttua vapaasti, mutta ilmeisesti ei ole rikos kerta Iltalehden omalla listalla ei Paavoa ole. Miksei Iltalehti tee juttua siitä oman puolueensa miehestä, joka oli potkinut raukkamaisesti maassa makaavaa miestä? Raukkamaiset teot kiinnostaisi varmasti lukijoita. Oikeus antoi tuomion törkeästä rikoksesta eikä se siis mikään sakkotuomio ollut. Sen Iltalehden oman puolueen ehdokkaan nimikin oli niin vaikea, etten muista sitä. Iltalehdelle olisi tarjolla oikein oikeuden kirjoittama totuus eikä lukumuurin taakse piilotettu vihjailu.
- Anonyymi
Vaalit tulossa - Paavoa pitää kampittaa...
- Anonyymi
Tässä ainakin osa tuomituista ehdokkaista
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/b1081b4f-8a99-4d96-99e5-c975debd0793- Anonyymi
Valtaosa rattijuopumuksia - aivan turhaa noita kaivelee...
- Anonyymi
Paavo on talousmies,saattaisi keminkin taloutta paremmaksi jos oisi päättämässä.
- Anonyymi
Patehan valittiin Kemin valtuustoon, muttei hän ottanut mitään tehtäviä vastaan, vain valtuutetun paikan. Osallistuuko edes valtuuston kokouksiin?
- Anonyymi
Heikoimmilla olevien lasten avulla rikastuu hyi. Ei pitäisi laitoksia ja lastenkoteja yksityistää. Pihi Paavo pian tappaa nälkään.
- Anonyymi
Luultavasti Pate ääniharava Lapin maakunnassa. Joka paikassa Patea mainostetaan. Hyvä näin!
- Anonyymi
Tuossa lasten'suojelu'bisneksessä eivät ole ainoastaan Paavon kourat kähmimässä rahaa, vaan se on kaikkiaankin lastensuojelun salassapitosääntöineen valtio valtiossa jossa lapsia tekaistuin selityksin pyritään kaappaamaan vähemmän puolustautumaan kykeneviltä vanhemmilta lypsämään julkista rahaa laitosten omistajille.
Väärinkäytöksiä saattaisi jossain määrin hillitä se että lastensuojeluviranomaiset velvoitettaisiin julkistamaan kaikki asiakirjat mikäli lapsen huoltaja sellaista vaatii. - Valitettavasti ei eduskunnassa ole oikein ollut muutoksille halukkaita, liekö isokenkäisten keskinäiset yhteydet lapsikaappauksilla yhteiskunnan varoja kuppaavien kanssa enimmäkseen liian läheisiä.- Anonyymi
Suomalaisten on helpompi hyväksyä pahoinpitelijät kuin sellaiset jotka menestyvät taloudellisesti. Kateus on niin valtavaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Suomalaisten on helpompi hyväksyä pahoinpitelijät kuin sellaiset jotka menestyvät taloudellisesti. Kateus on niin valtavaa.
Tuo Paavon menestys on tullut veroja kiertämällä ja kähminnällä. Paavo käyttänyt härskisti myös omaa poliittista asemaansa hyväksi, ja puliveivannut sillä itselleen taloudellista etua.
Paavon kannattajat ovat toki samanlaisia tolloja, kuin Trumpin kannattajat, uskovat lujasti idoliinsa, vaikka mikä olisi.
- Anonyymi
Tuo lasten'suojelu'bisnes on vähän kuin vankilabisnes USA:ssa.
- Anonyymi
Ei kunnan tai valtion taskulla oleva yrittäjä ole mikään oikea yrittäjä.
- Anonyymi
Paha olla Paten kanssa,pahempi ilman Patea.
- Anonyymi
Paha ei ole kukaan Väyrynen vaan toinen on Väyrysempi toista.
Tuomittavaa on heikoilla rahastaa saako lapset kunnon ruokaakaan pihiPaavon puulaakissa. Saavat taloudellisesti hankittua Lidlistä yms.. - Anonyymi
Nyt kaikki äänestäkää Väyrystä PROTESTIKSI. Paras tapa näyttää herroille keskisormi on äänestää Väyrystä.
- Anonyymi
Paitsi, että Väyrynen itse on se herra. Ei se oikein pelitä.
- Anonyymi
50 donaa per nassu, ongelmajätelaitoksessa!!💸💸💸
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1126949Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M1044660L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa473918TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a133314Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu6681971Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?2161326- 661318
Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja551273Osaako kukaan sanoa?
Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j511257Viesti miehelle
Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise12952