On VAPAUS kieltäytyä, äänestämällä tukemasta, syvästi korruptoitunutta YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄÄ, niin kunnissa kuin eduskunnassa, kun korruptiopoliitikoilla ei ole aikomustakaan, tälläkään kertaa, edes yrittää toteuttaa vaalilupauksia ja vastata huutavaan oikeusturvan tarpeeseen, jonka iso korjaamaton köyhyysongelma, on Suomessa aiheuttanut.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17272237/1-500ekk-minimielakkeet-poistivat-quotruuhkatquot-sote-asemilta-muissa-pohjoismaissa
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17172464/suomessa-n--700ekk-huonommat-koyhyyselakkeet-kuin-muissa-pohjoismaissa
Kertoo korruptiopoliitikkojen syvästä vastuuttomuudesta, kylmästä köyhyyteen pakottamiensa ihmisten hyväksikäytöstä ja häikäilemättömästä ihmiskaupasta Veroparatiisi-sotessa, ettei niitä luvattuja, edes köyhyysrajan 1 250€/kk MINIMIELÄKKEITÄ, ole vieläkään toteutettu, vaan korruptiopoliitikko-niljakkeet, syyttelevät, puolta miljoonaa oikeusturvattomiksi pahoinpitelemäänsä eläkeläisköyhää "elämänhallinta-ongelmista". Kuvottavaa.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17090634/nalkaiset-ja-itkuiset-elakelaiskoyhat-suorittamassa-veroparatiisi-sote-ihmiskauppaa
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17229745/rikkaan-valtion-vastuu-1-500ekk-minimielakkeet-eriarvoisuuden-korjaaminen
Jätämme äänestämättä näissä ja tulevissa korruptiovaaleissa, kunnes Suomen valtio, ilmeisesti kansainvälisen oikeuden pakottamana, alkaa aidosti korjaamaan, korruptoituneiden poliitikkojen aiheuttamaa, isoa köyhyysongelmaa, erityisesti vanhusten, vammaisten ja pitkäaikaissairaiden, puuttuvaa oikeusturvaa, aitoina, konkreettisina tulojensiirtoina, niihin 800€/kk HÄPEÄELÄKKEISIIN, joilla Suomen puoli miljoonaa eläkeläistä, on orjuuden kaltaisissa oloissa, Veroparatiisi-sote-ihmiskaupassa, pakotettu kituuttamaan.
Hallituksen jokainen puolue, lupasi: "sairaus-kansaneläkeläisten köyhyys, tullaan siirtämään historiaan". Missä lupausten toteuttaminen viipyy, pahasti miinuksella ollaan, kun jyrkästi kohonneet energia-ym elinkustannukset lasketaan.
Korruptiopoliitikoilla on Vaalilupausten-hallinta-ongelmia
4
708
Vastaukset
- Anonyymi
Miksi kehotat jättämään äänestämättä? Vähäinen äänestäminenhän suosii oikeistoa.
Jos demokratiasta oltaisiin aidosti huolisssaan, niin säädettäsiin äänestyspakko.- Anonyymi
Äänestyspakot ovat diktatuureissa ja sitähän Suomen syvästi korruptoituneet poliitikot tavoittelevat, jos vielä niitä äänestäisimme. Nyt on korkein aika lopettaa, itsetuhoiseksi ja jo hengenvaaralliseksi käynyt äänestäminen korruptiovaaleissa.
Kysyt vielä miksi, ihanko vakavissasi, et kai sentään.
1900-luvulla, saattoi olla tuo asetelma, että vielä kannatti äänestää. Tervetuloa 2000-luvulla, jossa äänestäminen, on kuin omaan jalkaan ampumista, pahentaa vain köyhyyteen pakottamis-ongelmaa ja oikeusturvattomuutta.
Veroparatiisi-Teekutsu-Anderssonin, viimeisin vastuunpakoilu, oikeusturvattomien, puolustuskyvyttömien vanhusten, vammaisten ja pitkäaikaissairaiden, syytteleminen "elämänhallinta-ongelmista", on kuin suoraan natsisaksan keskitysleireiltä. Tuotako vielä pitäisi äänestää, älkää unta nähkö. Kansainvälinen oikeus saisi jo puuttua, Suomen eläkeläisköyhien pahoinpitelemiseen ja henkiseenkin väkivaltaan, jota Andersson vastuuttomilla lausunnoillaan esittelee.
- Anonyymi
Erityisesti Vasemmiston Teekutsu-Kerjuuttamis-Anderssonilla, näyttää unohtuneen, keille on velkaa, kun vertailee itseään PetosKokoomuksen orpoon, ja esittelee OMAHYVÄISTÄ naamaansa, tekaistuine kannatuslukemineen, korruptiomedioissa, joihin KU nykyisin lukeutuu.
Teekutsu-kerjuuttamis-veroparatiisi-bisnekset, eivät ole aitoa demokratiaa, eivät aitoa oikeusturvaa, eivätkä aitoja ihmis-kansalais-potilaiden-itsemääräämisoikeuksia. Anderssonin hyväosaisuus-maailmoissa, ei ilmeisesti tuota tiedetä.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17072163/hoitajahoitopaikkapula-ei-se-ole-ongelma-sairaus-kansanelakelaisten-oikeusturvattomuus-on
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16963977/emme-tarvitse-quothoitoon-paasyaquot-vaan-1-250ekk-minimielakkeet-oikeusturvan
Vasemmiston valheet, ovat samoja YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄN valheita, kuin muillakin korruptiopuolueilla, ei mitään eroa.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17197627/veroparatiisi-teekutsu-kerjuuttamisbisnekset-korruptiopoliitikkojen-kylma-vastaus-elakelaiskoyhille
Jo viime eduskuntavaaleissa, epäroimme äänestämisestä, niin pahalta se tuntui, mutta halusimme vielä antaa mahdollisuuden, vaalilupausten pitämiseen, aidon oikeusturvan toteuttamiseen eläkeläisköyhille - kävikin päin vastoin. Tiesimme myös, että Andersson / Vas tulee panostamaan, näyttävään ja isoon vaalimainontaan, tulevissa vaaleissa, kun vaalilupausten lunastamisesta, ei näy jälkeäkään. No niin kävi, Anderssonin omahyväinen naama, loistaa joka korttelin nurkalla, mainosrahoissa ei ole säästelty. - Anonyymi
EU-tuomioistuin on antanut Suomelle jo useita varoituksia, eläkeläisköyhyyteen pahoinpideltyjen, puuttuvasta oikeusturvasta. Mitään eivät asian korjaamiseksi, eduskunnassa ja hallituksessa, ole edelleenkään tehneet.
Äänestysprosentin laskiessa, riittävän alhaalle, tulee kansainvälinen oikeus puuttumaan. Tähän köyhyyteen pakotettujen, kannattaa Suomessa tähdätä. Muu on itsepetokseen ja tekoälyllä kehiteltyihin vaalimainoksiin uskomista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä751430Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2481332Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1531113Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2551088- 51795
- 65774
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em62757Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui39738Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤44711- 30647