Korruptiopoliitikoilla on Vaalilupausten-hallinta-ongelmia

Anonyymi

On VAPAUS kieltäytyä, äänestämällä tukemasta, syvästi korruptoitunutta YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄÄ, niin kunnissa kuin eduskunnassa, kun korruptiopoliitikoilla ei ole aikomustakaan, tälläkään kertaa, edes yrittää toteuttaa vaalilupauksia ja vastata huutavaan oikeusturvan tarpeeseen, jonka iso korjaamaton köyhyysongelma, on Suomessa aiheuttanut.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17272237/1-500ekk-minimielakkeet-poistivat-quotruuhkatquot-sote-asemilta-muissa-pohjoismaissa

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17172464/suomessa-n--700ekk-huonommat-koyhyyselakkeet-kuin-muissa-pohjoismaissa

Kertoo korruptiopoliitikkojen syvästä vastuuttomuudesta, kylmästä köyhyyteen pakottamiensa ihmisten hyväksikäytöstä ja häikäilemättömästä ihmiskaupasta Veroparatiisi-sotessa, ettei niitä luvattuja, edes köyhyysrajan 1 250€/kk MINIMIELÄKKEITÄ, ole vieläkään toteutettu, vaan korruptiopoliitikko-niljakkeet, syyttelevät, puolta miljoonaa oikeusturvattomiksi pahoinpitelemäänsä eläkeläisköyhää "elämänhallinta-ongelmista". Kuvottavaa.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17090634/nalkaiset-ja-itkuiset-elakelaiskoyhat-suorittamassa-veroparatiisi-sote-ihmiskauppaa

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17229745/rikkaan-valtion-vastuu-1-500ekk-minimielakkeet-eriarvoisuuden-korjaaminen

Jätämme äänestämättä näissä ja tulevissa korruptiovaaleissa, kunnes Suomen valtio, ilmeisesti kansainvälisen oikeuden pakottamana, alkaa aidosti korjaamaan, korruptoituneiden poliitikkojen aiheuttamaa, isoa köyhyysongelmaa, erityisesti vanhusten, vammaisten ja pitkäaikaissairaiden, puuttuvaa oikeusturvaa, aitoina, konkreettisina tulojensiirtoina, niihin 800€/kk HÄPEÄELÄKKEISIIN, joilla Suomen puoli miljoonaa eläkeläistä, on orjuuden kaltaisissa oloissa, Veroparatiisi-sote-ihmiskaupassa, pakotettu kituuttamaan.



Hallituksen jokainen puolue, lupasi: "sairaus-kansaneläkeläisten köyhyys, tullaan siirtämään historiaan". Missä lupausten toteuttaminen viipyy, pahasti miinuksella ollaan, kun jyrkästi kohonneet energia-ym elinkustannukset lasketaan.

4

825

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Miksi kehotat jättämään äänestämättä? Vähäinen äänestäminenhän suosii oikeistoa.

      Jos demokratiasta oltaisiin aidosti huolisssaan, niin säädettäsiin äänestyspakko.

      • Anonyymi

        Äänestyspakot ovat diktatuureissa ja sitähän Suomen syvästi korruptoituneet poliitikot tavoittelevat, jos vielä niitä äänestäisimme. Nyt on korkein aika lopettaa, itsetuhoiseksi ja jo hengenvaaralliseksi käynyt äänestäminen korruptiovaaleissa.

        Kysyt vielä miksi, ihanko vakavissasi, et kai sentään.

        1900-luvulla, saattoi olla tuo asetelma, että vielä kannatti äänestää. Tervetuloa 2000-luvulla, jossa äänestäminen, on kuin omaan jalkaan ampumista, pahentaa vain köyhyyteen pakottamis-ongelmaa ja oikeusturvattomuutta.

        Veroparatiisi-Teekutsu-Anderssonin, viimeisin vastuunpakoilu, oikeusturvattomien, puolustuskyvyttömien vanhusten, vammaisten ja pitkäaikaissairaiden, syytteleminen "elämänhallinta-ongelmista", on kuin suoraan natsisaksan keskitysleireiltä. Tuotako vielä pitäisi äänestää, älkää unta nähkö. Kansainvälinen oikeus saisi jo puuttua, Suomen eläkeläisköyhien pahoinpitelemiseen ja henkiseenkin väkivaltaan, jota Andersson vastuuttomilla lausunnoillaan esittelee.


    • Anonyymi

      Erityisesti Vasemmiston Teekutsu-Kerjuuttamis-Anderssonilla, näyttää unohtuneen, keille on velkaa, kun vertailee itseään PetosKokoomuksen orpoon, ja esittelee OMAHYVÄISTÄ naamaansa, tekaistuine kannatuslukemineen, korruptiomedioissa, joihin KU nykyisin lukeutuu.

      Teekutsu-kerjuuttamis-veroparatiisi-bisnekset, eivät ole aitoa demokratiaa, eivät aitoa oikeusturvaa, eivätkä aitoja ihmis-kansalais-potilaiden-itsemääräämisoikeuksia. Anderssonin hyväosaisuus-maailmoissa, ei ilmeisesti tuota tiedetä.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17072163/hoitajahoitopaikkapula-ei-se-ole-ongelma-sairaus-kansanelakelaisten-oikeusturvattomuus-on

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16963977/emme-tarvitse-quothoitoon-paasyaquot-vaan-1-250ekk-minimielakkeet-oikeusturvan

      Vasemmiston valheet, ovat samoja YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄN valheita, kuin muillakin korruptiopuolueilla, ei mitään eroa.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17197627/veroparatiisi-teekutsu-kerjuuttamisbisnekset-korruptiopoliitikkojen-kylma-vastaus-elakelaiskoyhille

      Jo viime eduskuntavaaleissa, epäroimme äänestämisestä, niin pahalta se tuntui, mutta halusimme vielä antaa mahdollisuuden, vaalilupausten pitämiseen, aidon oikeusturvan toteuttamiseen eläkeläisköyhille - kävikin päin vastoin. Tiesimme myös, että Andersson / Vas tulee panostamaan, näyttävään ja isoon vaalimainontaan, tulevissa vaaleissa, kun vaalilupausten lunastamisesta, ei näy jälkeäkään. No niin kävi, Anderssonin omahyväinen naama, loistaa joka korttelin nurkalla, mainosrahoissa ei ole säästelty.

    • Anonyymi

      EU-tuomioistuin on antanut Suomelle jo useita varoituksia, eläkeläisköyhyyteen pahoinpideltyjen, puuttuvasta oikeusturvasta. Mitään eivät asian korjaamiseksi, eduskunnassa ja hallituksessa, ole edelleenkään tehneet.

      Äänestysprosentin laskiessa, riittävän alhaalle, tulee kansainvälinen oikeus puuttumaan. Tähän köyhyyteen pakotettujen, kannattaa Suomessa tähdätä. Muu on itsepetokseen ja tekoälyllä kehiteltyihin vaalimainoksiin uskomista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      356
      1522
    2. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      114
      1216
    3. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      117
      1107
    4. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      116
      871
    5. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      22
      857
    6. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      111
      822
    7. Mulla on ikävä sua!

      Enemmän kuin ikävä... sun kanssa oli niin helppo olla ja jutella!
      Ikävä
      18
      480
    8. Otan vielä sut

      Niin on tähtiin kirjoitettu. Nainen, turha on kohtaloa juosta pakoon.
      Ikävä
      40
      478
    9. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      96
      463
    10. Nainen, tää meidän juttu ei ole ohitse

      Ennen kuin lihava nainen on laulanut.
      Ikävä
      36
      423
    Aihe