Korruptiopoliitikoilla on Vaalilupausten-hallinta-ongelmia

Anonyymi

On VAPAUS kieltäytyä, äänestämällä tukemasta, syvästi korruptoitunutta YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄÄ, niin kunnissa kuin eduskunnassa, kun korruptiopoliitikoilla ei ole aikomustakaan, tälläkään kertaa, edes yrittää toteuttaa vaalilupauksia ja vastata huutavaan oikeusturvan tarpeeseen, jonka iso korjaamaton köyhyysongelma, on Suomessa aiheuttanut.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17272237/1-500ekk-minimielakkeet-poistivat-quotruuhkatquot-sote-asemilta-muissa-pohjoismaissa

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17172464/suomessa-n--700ekk-huonommat-koyhyyselakkeet-kuin-muissa-pohjoismaissa

Kertoo korruptiopoliitikkojen syvästä vastuuttomuudesta, kylmästä köyhyyteen pakottamiensa ihmisten hyväksikäytöstä ja häikäilemättömästä ihmiskaupasta Veroparatiisi-sotessa, ettei niitä luvattuja, edes köyhyysrajan 1 250€/kk MINIMIELÄKKEITÄ, ole vieläkään toteutettu, vaan korruptiopoliitikko-niljakkeet, syyttelevät, puolta miljoonaa oikeusturvattomiksi pahoinpitelemäänsä eläkeläisköyhää "elämänhallinta-ongelmista". Kuvottavaa.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17090634/nalkaiset-ja-itkuiset-elakelaiskoyhat-suorittamassa-veroparatiisi-sote-ihmiskauppaa

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17229745/rikkaan-valtion-vastuu-1-500ekk-minimielakkeet-eriarvoisuuden-korjaaminen

Jätämme äänestämättä näissä ja tulevissa korruptiovaaleissa, kunnes Suomen valtio, ilmeisesti kansainvälisen oikeuden pakottamana, alkaa aidosti korjaamaan, korruptoituneiden poliitikkojen aiheuttamaa, isoa köyhyysongelmaa, erityisesti vanhusten, vammaisten ja pitkäaikaissairaiden, puuttuvaa oikeusturvaa, aitoina, konkreettisina tulojensiirtoina, niihin 800€/kk HÄPEÄELÄKKEISIIN, joilla Suomen puoli miljoonaa eläkeläistä, on orjuuden kaltaisissa oloissa, Veroparatiisi-sote-ihmiskaupassa, pakotettu kituuttamaan.



Hallituksen jokainen puolue, lupasi: "sairaus-kansaneläkeläisten köyhyys, tullaan siirtämään historiaan". Missä lupausten toteuttaminen viipyy, pahasti miinuksella ollaan, kun jyrkästi kohonneet energia-ym elinkustannukset lasketaan.

4

731

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Miksi kehotat jättämään äänestämättä? Vähäinen äänestäminenhän suosii oikeistoa.

      Jos demokratiasta oltaisiin aidosti huolisssaan, niin säädettäsiin äänestyspakko.

      • Anonyymi

        Äänestyspakot ovat diktatuureissa ja sitähän Suomen syvästi korruptoituneet poliitikot tavoittelevat, jos vielä niitä äänestäisimme. Nyt on korkein aika lopettaa, itsetuhoiseksi ja jo hengenvaaralliseksi käynyt äänestäminen korruptiovaaleissa.

        Kysyt vielä miksi, ihanko vakavissasi, et kai sentään.

        1900-luvulla, saattoi olla tuo asetelma, että vielä kannatti äänestää. Tervetuloa 2000-luvulla, jossa äänestäminen, on kuin omaan jalkaan ampumista, pahentaa vain köyhyyteen pakottamis-ongelmaa ja oikeusturvattomuutta.

        Veroparatiisi-Teekutsu-Anderssonin, viimeisin vastuunpakoilu, oikeusturvattomien, puolustuskyvyttömien vanhusten, vammaisten ja pitkäaikaissairaiden, syytteleminen "elämänhallinta-ongelmista", on kuin suoraan natsisaksan keskitysleireiltä. Tuotako vielä pitäisi äänestää, älkää unta nähkö. Kansainvälinen oikeus saisi jo puuttua, Suomen eläkeläisköyhien pahoinpitelemiseen ja henkiseenkin väkivaltaan, jota Andersson vastuuttomilla lausunnoillaan esittelee.


    • Anonyymi

      Erityisesti Vasemmiston Teekutsu-Kerjuuttamis-Anderssonilla, näyttää unohtuneen, keille on velkaa, kun vertailee itseään PetosKokoomuksen orpoon, ja esittelee OMAHYVÄISTÄ naamaansa, tekaistuine kannatuslukemineen, korruptiomedioissa, joihin KU nykyisin lukeutuu.

      Teekutsu-kerjuuttamis-veroparatiisi-bisnekset, eivät ole aitoa demokratiaa, eivät aitoa oikeusturvaa, eivätkä aitoja ihmis-kansalais-potilaiden-itsemääräämisoikeuksia. Anderssonin hyväosaisuus-maailmoissa, ei ilmeisesti tuota tiedetä.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17072163/hoitajahoitopaikkapula-ei-se-ole-ongelma-sairaus-kansanelakelaisten-oikeusturvattomuus-on

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16963977/emme-tarvitse-quothoitoon-paasyaquot-vaan-1-250ekk-minimielakkeet-oikeusturvan

      Vasemmiston valheet, ovat samoja YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄN valheita, kuin muillakin korruptiopuolueilla, ei mitään eroa.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17197627/veroparatiisi-teekutsu-kerjuuttamisbisnekset-korruptiopoliitikkojen-kylma-vastaus-elakelaiskoyhille

      Jo viime eduskuntavaaleissa, epäroimme äänestämisestä, niin pahalta se tuntui, mutta halusimme vielä antaa mahdollisuuden, vaalilupausten pitämiseen, aidon oikeusturvan toteuttamiseen eläkeläisköyhille - kävikin päin vastoin. Tiesimme myös, että Andersson / Vas tulee panostamaan, näyttävään ja isoon vaalimainontaan, tulevissa vaaleissa, kun vaalilupausten lunastamisesta, ei näy jälkeäkään. No niin kävi, Anderssonin omahyväinen naama, loistaa joka korttelin nurkalla, mainosrahoissa ei ole säästelty.

    • Anonyymi

      EU-tuomioistuin on antanut Suomelle jo useita varoituksia, eläkeläisköyhyyteen pahoinpideltyjen, puuttuvasta oikeusturvasta. Mitään eivät asian korjaamiseksi, eduskunnassa ja hallituksessa, ole edelleenkään tehneet.

      Äänestysprosentin laskiessa, riittävän alhaalle, tulee kansainvälinen oikeus puuttumaan. Tähän köyhyyteen pakotettujen, kannattaa Suomessa tähdätä. Muu on itsepetokseen ja tekoälyllä kehiteltyihin vaalimainoksiin uskomista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi teki aloitteen?

      😃 häh
      Ikävä
      111
      4389
    2. Onko kaivattusi ulkoisesti

      paremman vai huonomman näköinen kuin exäsi? 🪤
      Ikävä
      80
      3564
    3. Just alkoi ottamaan päähän

      Miten voikin mennä näin, että koko päivän haluaa vain nähdä toisen ja lähelle. Sitten aivan salamana mieleen tulee kaikk
      Ikävä
      22
      3441
    4. Oletko koskaan stalkannut kaivattuasi?

      Jos olet, miten olet stalkannut? Jäitkö kiinni? Onko hän stalkannut sinua? Jos on, miten suhtauduit?
      Ikävä
      84
      3425
    5. Karhuryhmä

      Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?
      Jämsä
      27
      3316
    6. Mitä sä pelkäät

      Ettei tää etene?
      Ikävä
      90
      3034
    7. Mitä kaikkea sä

      Olisit valmis tekeen mun eteen vielä? Vai oletko mitään?
      Ikävä
      76
      2984
    8. Raisionkaaren koira hyökkäys

      Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim
      Raisio
      67
      2875
    9. "Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"

      Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m
      Maailman menoa
      45
      2820
    10. Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti

      Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.
      Ikävä
      85
      2599
    Aihe