Turussa esitellään
Anonyymi
775
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kuten olen joskus aiemminkin maininnut ihmiskunta on matkalla tuhoon ja se myös ansaitsee sen.
-harmiseikirj
Kakasta pahoitit mielesi?
Eikö tuollainen eläinten jätöksiä esittelevä näyttely ole juuri ylösrakentava? Luonnossa liikkuvan on hyvä tuntea, minkä eläimen läjä on kyseessä. Minusta kaikkien tulisi tuntea ympäröivää luontoa paremmin.
En mitenkään mieltäni pahoittanut, hyvähän se on jos jollakin on puuhaa tuon tiimoilta mutta minusta vaan tuntuu että yhteiskunta, varsinkin länsimainen alkaa olla kehityskaarensa loppusuoralla.
-harmiseikirj-
No jos silleen ajattelee mutta että ihan näyttely pitää olla, eikö voisi olla vaikka joku kirjanen mieluummin, vähän niin kuin "tunnista sienet" tyyliin.
-harmiseikirj-
Johtuuko tästä?
https://youtu.be/XUMZ7dCeBc0
Miksi näyttelyssä ei ole erilaisia ihmisten paskaa ja tuoretta ja ei niin tuoretta kuten erilaisia ripuli paskoja erilaisia löysiä ulosteita ja sairastuneiden ihmisten ulostetta haisee ja tartuttaa tauteja kävijöihin