sanoo muut puolueet varsinkin keput...no...huvittaa...koska persut ovat koko ajan vastustanut tätä himmeliä niin nyt pitäisi olla sonnilauman mukana ja alkaa valehtelemaan mitä "hyviä" uudistuksia MET teemme kun pääsemme kuntia määräilemään ja se ei maksa mitään.
Miksi PS ei lupaa eikä tee esityksiä,
Anonyymi
464
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Onhan ne tehneet! Ne ei vaan osaa päättää kumpi ompi parempi, Shelli vaiko Teboili.
Tekeehän se esityksiä! Onko sinulla ymmärtämisessä puutteita? Sano suoraan jo ensimmäisen esityksen:
suomalainen ensin
toistan:
suomalainen esnis
triplaan:
suomalainen ensin
Niin ja hallituksessa ollessaan Esitti bensaveron korotusta vaikka vaaleissa lupasivat että ei nosteta. Ja nostivat vieläpä kahdesti.
Purra ja Halla-aho on luvanneet panna työntekijät orjatöihin.
No miten kävi ? Kepu voitti ja komeesti ja Persut otti "takkiin " ja kunnolla. Persut lähetyy marginaalipuolueen asemaa. Se on hyvä se.
Asioiden hoitajat erottuvat suun pieksijöistä. Samoin käy maailmanparantaja Vihreille. Ei kansa tyhmä oo !