Valtuustokokous

Loppu kun kananlento. Selviskö ne ylimäärästä taksimaksut. Missä kunnanjohtaja oli. Piilossa vai Kittilässä.
121303
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Sen mitä näkyi, niin taitaa olla asiat pahemmin kuin sekaisin, kokouksen pöytäkirja voi viipyä.

Äänestä
  • Totta vissiin viipyy ko ei kaikkia asioita käyty läpi .

    Äänestä

Mennee kyllä edellisen valtuuston ja hallintohoitajan pikkiin. Kuttasen ja keyomellan mummo ja pari muuta ja hallinnonhohtaja pihalle että kunnanjohto ja valtuusto pääsevät hoitamhan kunnan asioita. Pelleilyt saapii loppua.

Äänestä

Kylä se on kun vanhukset ei älyä jäädä pois. Eivät ymmärrä nykypäivästä mitään. Jankkaavat ja jankkaavat samoista asioita vaikka kuinka heille selittää. Ymmärrys kun ei riitä niin uskottava on ettei riitä ja luopuvat vapaaehtoisesti ettei tarvi erottaa. Olisko kokouksests poissaoleva ylempi kaiken takana kun joutuu lähtemään kunnasta. Mummot menkää jo kinkereihin.

Äänestä

Riitasaa selkärangatonta vastuutonta porukka

Äänestä
  • Kyltimä ulos ja runoilija vai mikä uskonto kuntaan kuuluva.

    Äänestä

Ei kyltimä ja runomummo tunne lakipykäliäkään. Tuomoset pois kunnan päättäjistä.

Äänestä
  • Ei tässä kovassa maailmassa, pärjää linnunlaululla, onko itellä mitään ajatusta, vai pelilataanko, "isopyllyistä" ajattele omilla aivoilla, jos on resurssia, voi hyvne aika, miks ihmiset alistuu tälläiseen, vastaus on ei aivokapasio riitä, uskon että, asia on näin.....

    Äänestä

  • Tulikohan kyltimälle ohjeistusta puhelimeen,seinilläkin korvat.Eikö ymmärtänyt että se kuuluu.Hahahaa

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Tulikohan kyltimälle ohjeistusta puhelimeen,seinilläkin korvat.Eikö ymmärtänyt että se kuuluu.Hahahaa

    Hyvä että muutkin huomasi asian!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Tulikohan kyltimälle ohjeistusta puhelimeen,seinilläkin korvat.Eikö ymmärtänyt että se kuuluu.Hahahaa

    Melkein arvaa kuka on takapiruna ;)

    Äänestä

Jumalan siunausta valtuuston päätökselle.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Loppu kun kananlento. Selviskö ne ylimäärästä taksimaksut. Missä kunnanjohtaja oli. Piilossa vai Kittilässä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu