Selkeää kemiaa ja vetovoimaa välillämme jostain täysin selittämättömästä syystä, niin tarviiko sille tehdä jotain? Onko ne vaan sellainen tilaisuus tekee varkaan-juttu? Jotain syvempää yhteyttä? Kenties sielunkumppanit?
Onko se vaan piristys harmaaseen arkeen? Kiireiden ja ruuhkien keskellä jotain pirskahtelevaa ja piristävää. Emme saa siitä ehkä otetta.
Tarviiko kaikkeen saada vastausta? Annetaanko huomisen ja tulevaisuuden näyttää vai jätetäänkö leikki kesken?
Kauhea hinku päästä toisen lähelle. Se on jotain ihan käsittämätöntä ja vahvaa. Kumpikin sen tietää ja kumpikin lähekkäin välillä nysvää.
Seksistäkö ehkä onkin kysymys?
Onko se vaan piristys harmaaseen arkeen? Kiireiden ja ruuhkien keskellä jotain pirskahtelevaa ja piristävää. Emme saa siitä ehkä otetta.
Tarviiko kaikkeen saada vastausta? Annetaanko huomisen ja tulevaisuuden näyttää vai jätetäänkö leikki kesken?
Kauhea hinku päästä toisen lähelle. Se on jotain ihan käsittämätöntä ja vahvaa. Kumpikin sen tietää ja kumpikin lähekkäin välillä nysvää.
Seksistäkö ehkä onkin kysymys?
Vastaukset 50
Vanhimmat
Samoja mietteitä minullakin yhteen mieheen (J) liittyen.
Ja minulla mietteitä syviä samoin yhteen, ihanaan naiseen (SA-?-NA) liittyen.
Eikä ole vain pelkistä lemmenleikeistä mietteet!
Aloittajalla on myös hieman suurempia unelmointeja eräästä miehestä. Joskus aloittaja pohtii ovatko ne liiallisiakin.
Tämä on kuin suoraan omasta tilanteestani, erään nuoremman naisen kanssa. Tunne häntä kohtaan on jotain käsittämättömän vahvaa. Tilanne on tosi hankala, ja onneksi edes hänellä on selkärankaa.
…jatkona vielä, eli jos sielunkumppani olisi olemassa niin hän se olisi.
Joo. Itse olen myös todella hankalassa tilanteessa. Monelta osin hankalassa. On erilaisia säännöksiä ja erilaisia muita lupauksia joita on pakko kunnioittaa. Voisin vain hypätä kaulaan, jos saisin. Tänä aamuna teki mieli.
Pitää vaan toivoa että joskus tulisi mahdollisuus puhua tunteista. Jos se vaikka saisi nämä vaaleanpunaisetkin lasit poistettua. Itselläni tilanne jatkunut jo vuosia.
Toivottavasti tuo tulisi jonkinlaiseen päätökseen. Ei ole hyvä roikkua löysässä hirressä.
Minkä vuoksi juuri tänään olisit halunnut hypätä kaulaan?
Sitä sielunkumppanuutta tuntee erästä miestä kohtaan hieman nuorempi nainen. Ja tilanne on hankala.
Onko naisella selkärankaa ? 🙂mun kaivatullani on ja reilusti.
Ajattelen häntä paljon, ja päivät ovat ihania kun saan viettää aikaani hänen kanssaan.
Uskallatko paljastaa ikäeron?
On, melkein 10v en sen tarkemmin.
Shiiiiit! 😬
Ei se välttämättä tarkoita sitä että, olet justiinsa se sama, mutta jos olet niin hymyiiään kun tavataan.
Sivusta: Nähtiinkö tänään pikaisesti? Ei joutanut jäädä rupattelemaan, kun mieliala on tämmöisenä päivänä aika matala. Söitkö V-Suklaata? Tilanne on kyllä hankala tietyistä syistä. Tunnen sen sanattoman sielullisen yhteyden hänen seurassaan, sekä myös sanallisenkin. Elämäntyylimme ja luonteemme on hyvinkin pitkälti samanlaisia. Elämä on hankalaa välillä, mutta törmäillään.
Ei tietenkään tarkoita. Palstaharhat joskus pääsee iskemään. Tietysti hymyillään🙂
Miten haluaisit edetä omassa tapauksessasi?
Hän oli jotenkin niin suloinen siinä kertoessaan viikonlopustaan ja onhan se sentään tämä yliarvostettu ystävänpäiväkin.
En ole vielä aivan varma, mutta jotenkin minulla on sellainen tunne ettei tämä jää tähän. Toki sitä on nyt vaikea kuvitella miten asiat voisi järjestyä.
Ei ole sama
Joo, ei se varmaan helppoa ole. Ei muuta kun tsempit. Vieläkin poskia kuumottaa 😂
Käsittämätön tunne, vaikka oma elämä sujuu kohtuudella. Ei tarvita edes humalaa, niin sitä ollaan jo toisesta päästä pyörällä. 😊
No niinpä. On tässä kyllä jotain koska en ole kokenut vastaavaa kenenkään muun kanssa aiemmin. Hän säteilee jotain sellaista energiaa jota ei voi vastustaa, ja on vielä kaikinpuolin muutenkin ihana.
Kai tästäkin kokemuksesta voi oppia jotain. Tunne on kyllä ihana, vaikka monella mittarilla väärin. En tiedä onko se minun yltiöpositiivisuus mikä vastapuolta viehättää. Minä taas tykkään vastapuolen huumorista ja sanavalmiudesta.
Jostaasiasta tämä mies ei tiedä mitään, obat sun harhoja, sen takiitarvitset itse psykiatrosta hoitoa, tämä kiusaaminen memee äärimmäisyyksiin! Olet todella sairas kiusssja!
Varokaa tuota haukkaa, se hyökkää väkisten halaamaan ja puremaan!
Olipa paljon kysymyksiä... en osaa vastata.... oot oikeassa hinkua on.... järki sanoo yhtä tunteet toista...
Ohi, parikertaa metrin läheisyydessä enkä edes oo koskettanut...
Mutta haluaisin lähelle...
Kuinka lähelle? Haluan myös.
Miks vastasit. Ei ollu sulle.
Toivottavasti pääsette lähelle 😄
Edelliseltä. Syliin.
No ei muuta kun syliin sitten 🙂
Eikä tarvii tulla koskemaan!
Rakkaudesta enemmänkin, koska ei ihminen elä pelkästään leivästä vaan suurinmaks osaks hengittämällä, joten vois sanoa myös ettei ihminen elä pelkästään seksistä.
Joo. Tuo aloitus oli vain pohdintaa.
...ja lisäys edelliseen tää on enemmän, ku vaan joku peli tai saati leikki. Enkä näe syytä siihen miksi tää pitäis jättää/luovuttaa tähän.
Samat mielessä aloittajalla
Jatketaan sitten... saa nähä miten käy.... ☺
Vain saoraat js tyhmät täällä läsduttää....
No niinpä tietenkin, hellanen aika tentään👶.
Ja ps. Mitään ei tapahtunut!
Kerro jotain siitä toisesta osapuolesta, ihan mitä vain?
Työt
Joo, no vapaa tahto ja niin eespäin, että se kai meitä tähän asti on jotenkin aisoissa pidätellyt, niin tuo järjen käyttö. Kaikki mikä on mahdollista ei välttämättä ole viisasta.
Niin se on. Pitää punnita monenlaisia asioita.
Kyllä se pitäisi tavalla tai toisella saada ulos systeemistä. Olo on kuin olisi tiltissä. Sellanen pinball-peli, missä se pallo jää jumiin ja peli seisoo.
Lopetetaan jo tämä elämän tuhlaaminen ja annetaan itsemme rakastaa!
Ei ole selkeää kemiaa
Epäselvää sitten? Toki sinä puhut omasta tilanteestasi. Minä omastani.