Parin vuoden pandemian kärsittyäni päätin lähteä karaokebaariin. Ajattelin että tuskin saan seuraa mutta kyllähän sitä riitti. Olen siis mies ja kiinnostunut naisista. On kuitenkin tunnettua että miehet tuppautuvat kaikenlaisten ihmisten seuraan ja niinhän minullakin oli hetken istuttuani jo toinen yksinäinen kulkija seuranani. Sitten seuraan liittyi vielä kolmaskin. Olisi ollut mukava istua yksin mutta eipä sitä mahdollisuutta tarjota. En osaa edes kuvitella millainen vienti olisi yksin liikkeellä olevalla naisella kun miehelläkin on tällainen kysyntä.
Miesseuraa saa helposti
Anonyymi
12113
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Älä edes edesmenneenäsi naurioita ollenkaan Duke-Nukkem Duke Nukem on siis Duke-Nukke.
Vähän kanssa luulen, että meno kaupungilla on aika hillitöntä. Monella on paljon patoutunutta biletysintoa ja varmaan myös patoutunutta tarvetta iskeä naisia. Toisaalta kaupungilla voi olla sen verran humalaista porukkaa, ettei noiden kahden patouman yhdistyminen enää onnistu kunnialla. 🤣
Enpä tiedä koska tuonne uskaltaa mennä. Täti-ihmisenä ei vappumeininki on vähän liikaa. 😁
Oikeastaan ilmiö oli vain jatkoa sille mikä oli ennen kulkutautia. Yksin ei saa istua. Aina tunkee känniläisiä seuraan ja känniläisen tuoksu houkuttelee muita känniläisia. Voi kun joskus edes saisi istua yksin....
Miksi mennä baariin, jos haluaa olla yksin? Valitse mielummin joku vähän parempi viinibaari, jos haluat vain nautiskella ilman häiriötä tai paikka, jossa porukka ei ole ihan tillin tällin.
Viinibaarissa kukaan ei laula Juha Vainion lauluja.
Kaikkea ei saa. Pitää valosta Juha ja juopot tai oma-aika ilman häiriötä (kalliin lasin kanssa).
Jaa'a, kyllä se on enemmän henkilöstä ja henkilön habituksesta kiinni. Itse saan kyllä istua hyvinkin rauhassa niin syöttölöissä, juottoiloissa kuin tanssijuottoloissakin, jos niin haluan. Enkä tosiaankaan ole mikään kulmakunnan karju tai MC-poju, ihan peruspetteri vain.
Ehkä olen enemmän puoleensavetävä mies. En kyllä haluaisi olla.
Hyvinkin mahdollista, tosin itsekin kerään kanssaolijoita ympärilleni ellen ole "äijäilmeellä" liikkellä. Eikä se paha ole laisin, mutta tosiaan välillä olisi kiva vain olla, issekseen. Se ihmisten lähelle saaminen on omanlaisensa lahja, sitä ei kannata väheksyä ainakaan 👍
Harkitsin yhtä opiskelijatapahtumaa, juurikin koska pitkään aikaan ei ollut mitään. No en mennyt, koska ajattelin, että meno on varmaan… niin. No, eilen kuulin, että hyvin monella tapahtumaan osallistuneella todettu korona. Olin tyytyväinen, että olin taas ”nössönä” jäänyt kotiin.
Eikö viinaa juomalla tutustu naisiin.?
Naisiin ei tutustu mutta miehiin kyllä pääsee tutustumaan varsin helposti.