Onkohan nyt niin että tuo

Hullu naapurimme ottaa seuraavaksi meän maan narussa veettäväksi,,,,,, ja ottaahan se jos halua riittää, tässä mikään enää auta.
4102
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Höpöhöpö, ei ihan helposti onnistu, siihen on osattu valmistautua vuosikymmeniä.

Äänestä

Jos tulee rajan yli, niin sotatoimet ovat Suomen alueella...

Äänestä
  • Jättäisivät meillekkin muutaman venäläisen, etteivät ihan kaikkia tapa siellä ukrainassa.

    Äänestä

Mikä heän maa tai meän maa Torniolaaksoko vieköön. Porot saa olla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Hullu naapurimme ottaa seuraavaksi meän maan narussa veettäväksi,,,,,, ja ottaahan se jos halua riittää, tässä mikään enää auta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu