Suomi valittiin jälleen maailman onnellisimmaksi maaksi. Samoja kriteereitä käyttäen Kemi on ylivoimaisesti Suomen onnellisin kaupunki......uskoisin?
Onko Kemi Suomen onnellisin kaupunki?
7
106
Vastaukset
- Anonyymi
Aikalailla viittaa omaan olotilaani, mutta toisten mielipiteistä en tiedä.
- Anonyymi
On, jos on vakituinen työpaikka.
- Anonyymi
On hyvä elämä,en valita.
- Anonyymi
Sukkamehuki haisoo joka päivä.
- Anonyymi
Miettikää niitä joilla on omistusasuntoja Jussapäkin ja Alaojan välillä, joiden arvo vaan laskee. Koko Takajärven omakotislummin arvo on kohta kaatopaikan kohilla. Hyvä Kemin hallitus! Hienosti tehty. Valtion rahoja yrittävän siirtää lähemmäs Kemiä, mutta millä hinnalla? Onnettomia työttömiä, useat alkoholisteja.
- Anonyymi
Perämeren pohjukassa,asuu onnellinen kansa......jne. Eikö se Tuomari Nurmion kipale jotenkin näin?
- Anonyymi
Perämeren papanaluukussa asuu onnellinen kansa. Kaikki on päin peetä mutta onhan sentään kaunis ranta ja viisaat semikomukat päättäjinä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856284
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303783törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283130Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691696- 331388
- 271320
Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11936Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46929Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11870- 42849