Tekeekö tämmöisellä mitään

4

109

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Meillä on tuollainen tai samantyylinen laite. En osaa käyttää. Menee aikaa ennenkuin sisältä lämpenee leivät. Samoin hirveä käry asunnossa kun sitä käyttää. Mutta grillit ovat käyttäneet tuollaisia vuosi kymmenet erilaisia purilaisia ja lihapiirakoita lämmittäessään. Asunnossa oleva käry haittaa minua itseä eniten tuollaisessa. Pitäisi käyttää liesituulettimen alla tai ulkona.

      • Juuri tuosta grillimäisyydestä innostuin. Grillillä joo tuommosia käyttävät. Burger pihvit oon paistanu pannulla. Luulen että tuolla parilalla tulis parempi.

        Heh, pitää käyttää tuulettimen alla ja palovaroittimet päältä pois.


      • Anonyymi
        Timmyy kirjoitti:

        Juuri tuosta grillimäisyydestä innostuin. Grillillä joo tuommosia käyttävät. Burger pihvit oon paistanu pannulla. Luulen että tuolla parilalla tulis parempi.

        Heh, pitää käyttää tuulettimen alla ja palovaroittimet päältä pois.

        Herkullisia tulee kyllä. Hiukan rapeita, lämpöisiä ja nammm. Hyvä hankinta jos selviää käryn kanssa jotenkin. Leijailee huoneistossa tuntikausia, jos ei saa tuuletettua heti pois. Haisee kalusteet, vaatteet, verhot ja joka paikka. Kannattaa miettiä siis se tuuletus kuntoon. Sitten on ihan mainio laite.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Herkullisia tulee kyllä. Hiukan rapeita, lämpöisiä ja nammm. Hyvä hankinta jos selviää käryn kanssa jotenkin. Leijailee huoneistossa tuntikausia, jos ei saa tuuletettua heti pois. Haisee kalusteet, vaatteet, verhot ja joka paikka. Kannattaa miettiä siis se tuuletus kuntoon. Sitten on ihan mainio laite.

        Slurps, hyvältä kuullostaa. Tuossa googlasin jo reseptejä. :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet nuorempi nainen aivan ihana

      Tykkään susta ihan valtavasti ❤️❤️
      Ikävä
      56
      1318
    2. Pitkäaikaistyöttömyys Suomessa harvinaisen paha

      Karut työttömyysluvut, korkein luku yli neljännesvuosisataan.
      Maailman menoa
      160
      1260
    3. Janni Tikkanen ohjattiin miesten pukuhuoneeseen

      Vai olisko sittenkin Janne Tikkanen? Jos siellä jalkojen välissä on miesten killukkeet, mieshän tämä Janni on. Ja kuuluu
      Kajaani
      56
      1173
    4. Mitä vastaisit

      Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle
      Ikävä
      60
      1125
    5. Tiedän ettet tehnyt tahallasi pahaa

      Asiat tapahtuivat, ristiriidat ovat meitä vahvempia. Olemmeko me niin vahvoja, että selviämme tästäkin vielä? Aika paljo
      Ikävä
      104
      1091
    6. Rakastan ja ikävöin sinua

      Ei helpota tämä ikävä millään. Pelkäsin että tämä ajanjakso tulee olemaan juuri näin vaikea. Siksi halusin ennen tätä pä
      Ikävä
      58
      887
    7. Nyt tiistain galluppi alkaa....

      Kuka on sun elämän rakkaus? Ketä kaipaat edelleenkin? Nyt nimiä vaan rohkeesti tuohon alle.Tää on ikäväpalsta, eikä mikä
      Ikävä
      56
      873
    8. KIIKKUSTUOLI

      Aloitetaan taas uudella alustalla, nuo pitkiksi venyneet ovat hankalia etsiä uusia viestejä, joskus vastauksia tulee sin
      80 plus
      76
      812
    9. Vihjeketju naisille

      Kirjoita tähän vihjeesi kaivatullesi.
      Ikävä
      51
      807
    10. Miten aiot saada kaivattusi?

      1) loukuttamalla 2) kidnappaamalla 3) huijaamalla 4) jokin muu, mikä?
      Ikävä
      54
      795
    Aihe