Alkakaahan keski ja k kauppiaat laskemaan katteitanne!

Anonyymi

Alkaapa laskemaan katteitanne ja kaupassa hintoja alas. Normaalien tarpeellisten hedelmien, vihannesten
lihojen, kalojen, leipien, riisien, kahvien hintoja!

On liian kallista, pitänyt jättää esim omenatkin pois vajaa 3 euroa oli pussi ja kurkut, tomaatit.

7

168

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ihmiset ovat hölmöjä kun ostavat "kotimaista" maksoi mitä maksoi. Jos kukaan ei osta kun maksaa centinkin enemmän niin hinnat tippuu ulkomaisen tasolle ja eihän kotimainen ilman kalliita rahtikuluja ja jättimäisia tukiaisia voi maksaa enempää.

      Itse vältän kotimaista ruokaa koska eihän tukijulleillekaan kelpaa kotimainen työvoima kuin korkeintaan jos eivät saa ulkomaista ja silloinkin maksavat korkeintaan 2/3 normaaleista alimmista palkoista. Tukijullit eivät osta myöskään kotimaisia koneita ja maatalouskoneiden valmistus täällä on siksi jo lopetettukin, trakotreita sentään menee ulkomaille.

      Kotimainen ruoka pitäisi ola ilmaista meille jotka maksamme tukijullien 6-8 milajrdin tukiaiset jokaikinen vuosi. Ja eihän tukijullit itsekään osta kotimaista ruokaa, vain kalleimmat ulkomaiset herkut kelpaa tukimiljonääreille.

      • Anonyymi

        Sairasta, sairasta, sairasta, yhteiskunnan tukieuroilla loisivan kirjoittamaa roskaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sairasta, sairasta, sairasta, yhteiskunnan tukieuroilla loisivan kirjoittamaa roskaa.

        Sanoo tukijulli joka haluaa köyhienkin pienet korvaukset itselleen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sanoo tukijulli joka haluaa köyhienkin pienet korvaukset itselleen.

        Niinpä, tukijulleja on noin 45 000, mutta yhteiskunnan loisia, asumistuen saajia ja toimeentulon saajia on kymmenkertainen määrä. Mietipä sitä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Niinpä, tukijulleja on noin 45 000, mutta yhteiskunnan loisia, asumistuen saajia ja toimeentulon saajia on kymmenkertainen määrä. Mietipä sitä.

        Niinpä, vaivaiset 40 000 loistukijullia saa 6-8 miljardia tukiaisia vaikka eivät tarvitsisi yhtään, suuri joukko oikeasti köyhiä saa vain pieniä rippeitä. Asumistuet valuu ahmeille sijoittelijoille kuten tukijulleille. Maataloustukiaiset pois, samoin asumistuet palauttamalla vuokrasääntely.


    • Anonyymi

      Pienet K-kaupat ovat tosiaan sikakalliita.

    • Anonyymi

      Aloituksessa piti lukea KESKO

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      149
      2189
    2. 121
      1485
    3. Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan

      Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v
      Maailman menoa
      337
      1299
    4. Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?

      Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni
      Ilmajoki
      67
      1214
    5. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      140
      1200
    6. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      3
      1191
    7. Miten pääsee ujon naisen pään sisään?

      Siis tosi tosi tosi ujon...
      Ikävä
      141
      1179
    8. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      49
      1119
    9. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      158
      1043
    10. Onko hän samannäköinen kuin silloin?!

      Kun tutustuitte!
      Ikävä
      70
      1004
    Aihe