Niko Tiuraniemi - The Parturi, The Laulaja

Anonyymi

Tietääkö joku enemmän tästä Niko Tiuraniemestä, mikä on miehiään?
Kovasti tuntuu radiossa ja lehdissä valittelevan, että on kunnon mies, mutta kiusattu pahasti. Hän ei koskaan tekisi mitään vääryyttä, sillä itse on kokenut niin kovan lapsuuden.
kuitenkin on varsinainen sarjayrittäjä ja jättää kaikki maksut meidän veronmaksajien harteille.
Perustaa aina jonkin uuden The Parturin tai Hairheroesin ja taas mennään nurin, että rytinä käy.
Firmat on putsattu kuiviin, niin kuiviin, että edes pesänselvittäjälle ei jää rahaa, vaan konkurssit raukeaa varojen puutteeseen. Kostaako Niko näin meille veronmaksajille huonoa lapsuuttaan vai onko tuo kiusaaminenkin vain keksitty tarina ja on vain normaali talouspuolen vääntäjä?

Eikö tuo nyt ole hieman epäreilu asetelma, että esimerkiksi Kemissä pieni parturi, joka maksaa maksunsa, joutuu kilpailemaan Niko The Vääntäjän kanssa, joka saa heti arvonlisäveron verran paremman katteen kuin naapuri, joka maksaa veronsa ja pitää samaa toiminimeä vuodesta toiseen?

Olen vähän huolissani Nikosta. Voiko tuollaisesta vääntämisestä ja monista konkursseista saada jotakin tuomioita?

On ilmeisesti myös kokeillut laulamista.. Toivottavasti ei keikauta vielä jotain tanssilavaakin.

Alla näitä, mitä itse löysin netistä, koskien Nikon pikku keikautuksia:


Hair Heroes Oy, Kemi, Y-tunnus: 26114428
07.04.2014-14.10.2019
Luottotietomerkintöjä 45 kpl, viimeisin, KR-Konkurssi rauennut varojen puutteessa
Tuorein ulosottotieto UMV 25.11.2020
Tuorein konkurssi-/saneeraustieto KR 11.02.2022
Häiriöissä 4 ref. merkintää.

Hårwester Oy, Kemijärvi, Y-tunnus: 23604958
26.06.2018-18.10.2020
Luottotietomerkintöjä 51 kpl, viimeisin, KR-Konkurssi rauennut varojen puutteessa
Tuorein ulosottotieto UMV 20.01.2022
Tuorein konkurssi-/saneeraustieto KR 14.12.2021
Häiriöissä 14 ref. merkintää.

6

2238

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olisi kiva tosiaan, jos joku tietäisi tästä tyypistä jotakin, kuten kysyjä tuossa aiemmin tiedusteleekin.

    • Anonyymi

      En tiedä mahtaako olla kyseisellä hepulla näppejään The Parturi ketjussa, tuli käytyä viime viikolla Tampereella pari kertaa... eka ja vika! Hirveällä hosumisella (n.10min kesto) ja lopputulos ihan kummallisesti leikattu letti! Heti kun suolasuihkeen pito loppui vähän myöhemmin niin paljastui huono leikkaus, hiukset hapsotti miten sattui, pakko oli käydä toisessa parturissa korjaamassa. EI NÄIN !

    • Anonyymi

      Niko lla useita yrityksiä osa konkurssissa, uusia satelee ku sieniä sateella. Näyttäisi olevan lyko professionalin pikkupomo nykyään, mahtanee ottaa hyödyt tästä the parturille ja the kampaamolle. Iljettävä narsisti.

    • Anonyymi

      Mielenkiinnolla kuulisin kaverista kanssa lisää. Kuullut että kova on uhriutumaan mutta sitten itse on aika hankala tyyppi muita kohtaan jos ei tehdä niinkuin hän haluaa.

    • Anonyymi

      Kuka on Niko Tiuraniemi? Mitä saanut aikaan?😆

    • Anonyymi

      Kummalliset vibat tulee tästä henkilöstä. Maalaa itsestään jatkuvasti uhria ja tämä toki hyväuskoisiin näkyy menevän läpikin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      168
      11486
    2. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      49
      6481
    3. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      72
      4728
    4. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      64
      4557
    5. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      81
      4500
    6. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      75
      4072
    7. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      97
      3833
    8. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      86
      3502
    9. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      162
      3381
    10. Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.

      Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä
      Maailman menoa
      18
      3356
    Aihe