Voiko majoneesin valmistaa LASIpurkissa????

Anonyymi

Majoneesin valmistukseen sauvasekoittimen kanssa tarvitsisin korkean ja kapean astian ja sauvasekoittimeni on terästä. Minulta löytyy ennestään 1 litran vetoinen korkea ja kapea lasipurkki, voinko käyttää teräksisen sauvasekoittimen kanssa lasipurkkia tähän tarkoitukseen vai meneekö lasi rikki? Rikkooko sauvasekoittimen teräksiset terät lasiastiaa tai muuta astiaa (esim. teräs astiaa), jos sitä käyttää niissä? Kokemuksia?!

4

426

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Stop stop stooooopppppp, sauvasekoittimen teräksiset terät tosiaan rikkovat lasisen purkin. Sinun täytyy käyttää purkkia, joka on valmistettu muovista. Me kaikki tiedämme, ettei teräs pysty leikkaamaan muovia, mutta se särkee hetkessä lasin.

      Ei saatana näitä tolloja kyselijöitä 🤣🤣🤣

      • Anonyymi

        ja ne teräksiset terät ei sitten irroita siitä muovikupista palasia/lastuja?


    • Anonyymi

      Omassa sauvasekoittimessa terät ovat suojan sisällä, joten ne ei voi mitenkään osua kuppiin, on se astia sitten muovia, lasia, terästä, puuta tai mitä tahansa materiaalia.

    • Anonyymi

      Kyllä voit tehdä ihan rauhassa ja se vielä tulee nopeasti, kaikki aineet vaan purkkiin ja eikun sekoittamaan.
      Ja vielä tolle ekalle vastaajalle, ei ole olemassa tyhmiä kysymyksia, on vain tyhmiä vastauksia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Alle 15 oli

      Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata
      Vimpeli
      107
      3199
    2. Heh, persut = vassarit = 10,0 %

      Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f
      Maailman menoa
      241
      2019
    3. Paula Koivuniemi täyttää tänään 78 vuotta! Sydämelliset onnittelut!

      Paula Koivuniemi, tuo suomalaisen iskelmän ikoninen artisti, täyttää tänään 78 vuotta. Muutaman vuoden estradeilta pois
      Suomalaiset julkkikset
      61
      1939
    4. Onko kaivattusi yllättänyt sinut?

      Piditkö häntä toisenlaisena ihmisenä?
      Ikävä
      136
      1869
    5. Olen miettinyt pitkään miksi hän ei uskalla

      Hän kyllä yrittää tiedän sen ja olen yrittänyt olla helposti lähestyttävä ystävällinen lempeä jne. mutta silti hän yhä v
      Ikävä
      64
      1372
    6. Rakastan sinua

      Kohta sanon tämän livenä, älä pelästy.
      Ikävä
      96
      1275
    7. Kaupunki osti Absin

      Nyt vaan yrittäjiä kaivataan
      Haapavesi
      61
      1195
    8. Juhannusterveiset kaivatulle

      Onko teillä yhteisiä juhannuksia vietettynä ja millaista juhannusta viettäisit kaivattusi kanssa juhannuksena 2025? 🌻
      Ikävä
      85
      1179
    9. Sä oot kyllä

      Aika erikoinen nainen
      Ikävä
      59
      1167
    10. Millaistakohan

      Sun kanssa suhde olisi?
      Ikävä
      69
      1035
    Aihe