UPM hävisi taistelun taas.
KAIKKIA liiketoimintoja koskeva sovintoesitys annettu tänään
Anonyymi
4
119
Vastaukset
- Anonyymi
Inflaatio on tapissa, parempi olla sellanen ehdotus että palkat nousee ja työaika ei pitene..tai muutenkaan heikkene.. on sen verran pitkään oltu lakossa..
- Anonyymi
Voi että, kylläpä UPM hävisi taa kovasti. Pahvipäille ei tullut kuin 25 miljoonaa takkiin. Montakos vuotta sitä liiton kassaa paikataan. Oikeasti sen molempien vahingon maksaa lopulta liiton jäsenistö.
Duunari sai tikkarin ja hyvän mielen, liittopomo "bonuksen", jonka suuruutta ei kerrota.
Kikkeliskokkelis, mitäs läksit, nii.
- Anonyymi
Jyrki, Jussi ja Nalle, harmittaako?
- Anonyymi
Oletko ihan oikeasti noin tyhmä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työttömän työnhakijan pääasiallinen tehtävä on työnhaku
Ja uusi työnhaun malli korostaa sitä. ”Tavoitteena on nopea työllistyminen”, sanoo TE-toimiston johtaja. Ja tässä hän aivan oikeassa, koska työttömyys3892910Stefan Thermanin käräjät on 16/6. On jännät ajat miehellä edessään.
Neljä syytettä on nyt edessä, laittomasta uhkailusta liikenneturvallisuuden vaarantamisesta törkeästä kotirauhan rikkomisesta ja ampuma-aserikoksesta841695Mitä kummaa tapahtui, että Suomalaiset yhtäkkiä Natoon haluaisivat?
Ulkomailla ihmetellään, "mikä teihin rauhanomaisiin suomalaisiin oikein meni kun, yht'äkkiä sotahulluiksi muutuitte"? Erittäin hyvä kysymys joka pitäi7051639No niin.. nyt ihan vakavasti..
Haluisitko mies nähdä ja jutella ihan oikeasti? Kun mä haluisin.. voisitko antaa jonkun vihjeen. Tiedän että oot täällä, mut en tiedä että miksi sä tä841120Ajatus on nähdessä
Jutella ja sopia ajankanssa keskustelu edes kerran, selkiyttäisi asioita. Vain kasvotusten, vain sinulle. Katoamalla päätät toisin, oletko ihan varma52823- 45790
Pääsikö Martti
Esittelemään velaka mersua ja hyyryä hienostoalueella lippisjonnelle🤗😜😎90685Noniin tänään on ensimmäinen päivä
Jolloin aion keskittyä muuhun ja ajatella vähemmän sinua! Ei tosin alkanut kovin vahvasti. 😅 Pakko nyt vaan irrottaa ja unohtaa. Toivoa on vasta sitt45663