Pelkosenniemiläistä siementä

Anonyymi

Mistä saisi Pelkosenniemiläistä siementä? tuoretavarana ja pakasteenakin käy ellei tuoretta ole saatavilla. Tarve olisi noin miljoona nuijapäätä aluksi. Tarkoitus olisi lisätä perimäänne, koska olette todellisia änkyräsankareita ja niistä alkaa yhteiskunnassamme olla pulaa. Yhteiskunnan hyvinvointi rakentuu lujatahtoisista ja periksiantamattomista kansalaisista. Elävyys eli liikkuvuus testi olisi hyvä olla kuitenkin näyttää, emme halua tuhkatavaraa riesaksi koska sitä kuitenkin ikärakenne huomioiden on tavattoman paljon tarjolla. Mikäli tarjouksemme kiinnostaa ollaan lähemmin yhteydessä.

5

1560

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mikä siis on tarjouksenne? Siemenet ovat todella kovassa huudossa ja näin ollen varauslista on pitkä. Luonnollinen siemennys on arvokkainta,sen suorittavat parhaat a luokan yksilöt. Työlle annetaan täysi takuu,ja tyhjäksi jääneet emännät siemennetään tuplasti uudestaan.

    • Anonyymi

      Tarjous on kuten edellä lausuttiin, perimän jatkaminen ja laadukkaiden änkyräjunttien kasvattaminen. Siemenestä emme valitettavasti maksa, mutta litran jugurttipurkin annamme vaivanpalkkaa, sillä voitte pikaisesti lisätä siementuotantoanne juomalla purkin tyhjäksi olette valmiit tuottamaan mahdollisimman nopeasti uutta siemensatsia. Lisäksi mainostamme Pelkosenniemeä anteliaimmaksi pitäjäksi maassamme ja pystytämme torillenne uuden siemensyöksyä kuvaavan patsaan. Kaikki syntyvät änkyrät muistavat kotiseutunsa ja mainostavat sitä sekä asettuvat korkeisiin virkoihin yhteiskunnassa. Tämä ilmiö tukee Pelkosenniemen tulevaa vaurautta kun kaikki sinkut haluavat tiinehdyttää itsensä änkyrä niemiläisellä siemenillä sekä muuttavat kuntaan johon joudutaan rakentamaan synnytyssairaalassa ja lisäämään vuodeosasto jossa on satoja sairaansijoja. Koulu, sairaala, lukio, citymarket ja sille kilpailija Prisma tulevat paikkakunnalle. Kairala ja Pyhätunturi saavat osansa molosta lähtevästä tuotannosta ja vauraus ylettyy myös noihin pitäjän nykyisin surkeimpiin sivukyliin ja kumpaankin tarvitaan kunnanviraston sivukonttorit sekä koulukampukset ja päiväkodit. Kirkonkylän koulu joudutaan laajentamaan sekä päiväkoti eriyttämään koulusta ja rakentamaan uusi kolmesataa paikkainen päiväkoti…kaikkea tällaista tarjoamme oletteko siis valmiit?

    • Anonyymi

      Nuoret ja kauniit neidot saavat parasta siementä Kemijärveltä.

    • Anonyymi

      Käyhän se niinkin jos Pelkosenniemiläiset urokset sattuu silloin Kemijärvellä oleilemaan, muutoin ei ainakaan kemijärviläisiltä

      • Anonyymi

        Kemijärveläisiltä löytyy parasta laatua ja suurella vehkeellä annosteltua. Jokainen neito sen tietää.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Klaukkalan onnettomuus 4.4

      Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes
      Nurmijärvi
      102
      4487
    2. Yleltä tyrmäävä uutinen

      Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/74
      Luterilaisuus
      382
      1243
    3. Missä mustasusi on?

      Suden aloituksia ei ole näkynyt moneen päivään.
      Ikävä
      186
      1052
    4. Pakko kertoa mies

      Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti
      Ikävä
      109
      1032
    5. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      85
      921
    6. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      47
      901
    7. Miten koskettaisit häntä?

      Miten lähestyisit jos hän olisi lähelläsi nyt..
      Ikävä
      64
      891
    8. Mitä ajattelet

      Kaivattusi uskosta tai onko hän uskossa?
      Ikävä
      64
      856
    9. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      11
      852
    10. Onko se niin

      Että meillä molemmilla on niin isot egot ettei voi alentua myöntämään kuin tykkää toisesta
      Ikävä
      64
      826
    Aihe