Entä mitä pelko pelkää?
- Pelko pelkää tietysti sitä että kukaan ei pelkää.
Mitä on pelko?
12
186
Vastaukset
- Anonyymi
Pelkään sotaa ja koronaa.
En tahtoisi pelätä. - Anonyymi
Jos Korona on pelko, niin korona pelkää rokotetta kai?
- Anonyymi
Mutta niin eräässä tieteissarjassa oli tuo aika hyvä pohdinta, että mitä itseasiassa jos pelko on joku olento tai hahmo, mitä se pelkää, mitä pelko pelkää?
- Anonyymi
Pelko taitaa olla evoluution tuoma selviytymiskeino.
- Anonyymi
Voisiko ihmisen pelko muodostaa ajatusmuodon , thought form:in. Joka saisi voimaa siitä ihmisen pelosta.
- Anonyymi
Pelkään vasemmistolaisia ja globalisteja. Erityisesti pelkään schwabbistinoitaa, joka loihtii ihmiset ihailemaan itseään.
- Anonyymi
Pelko on satoja miljoonia vuosia kehittynyt perityvä oppi, joka on osa lajien selviytymisviettiä. Ilman pelkoa selviytyminen on epätodennäköistä ja todennäköisesti johtaa nopeaankin lajin kuolemaan.
- Anonyymi
Pelko on siitä että alkaa pelkäämään että ei voita Pelkokertoimessa jossa voittaja saa 50 000 dollaria jos ei pelkää. Pelko on riippuvainen kunkin pelkokertoimesta. ( Fear Factor)
- Anonyymi
Mitä pelkää mitä pelko pelkää?
Tidekka gaysja hytty iku eröösö acareyyshytyssa; oekji oekjöö sutö his jyjaab eu göb tö oe3kjöö'ä - Anonyymi
Aika hauskoja juttuja joissain avsaruussqwrjoissa: mitä pelko pelkiää;: pelko pelkää sellauista jos kukaan ei häntä pelkää.
' - Anonyymi
Pelko on oppimista, jotta tietää mitä vältellä, tai muuten...!
- Anonyymi
Me suomalaiset olemme tässä pelko asiassakin erityisasemassa verratuna muihin kansoihin.Meillä on erityinen sanotakin pelon valtaan ajautumisesta "tulee pelko persiiseen" Eli ei saa antaa pelon tunteen tulla persiiseen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks2074466Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t763201Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per881757Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va131357Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181326Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 20231168Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi101121- 501118
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt2481109- 501009