Entä mitä pelko pelkää?
- Pelko pelkää tietysti sitä että kukaan ei pelkää.
Mitä on pelko?
12
167
Vastaukset
- Anonyymi
Pelkään sotaa ja koronaa.
En tahtoisi pelätä. - Anonyymi
Jos Korona on pelko, niin korona pelkää rokotetta kai?
- Anonyymi
Mutta niin eräässä tieteissarjassa oli tuo aika hyvä pohdinta, että mitä itseasiassa jos pelko on joku olento tai hahmo, mitä se pelkää, mitä pelko pelkää?
- Anonyymi
Pelko taitaa olla evoluution tuoma selviytymiskeino.
- Anonyymi
Voisiko ihmisen pelko muodostaa ajatusmuodon , thought form:in. Joka saisi voimaa siitä ihmisen pelosta.
- Anonyymi
Pelkään vasemmistolaisia ja globalisteja. Erityisesti pelkään schwabbistinoitaa, joka loihtii ihmiset ihailemaan itseään.
- Anonyymi
Pelko on satoja miljoonia vuosia kehittynyt perityvä oppi, joka on osa lajien selviytymisviettiä. Ilman pelkoa selviytyminen on epätodennäköistä ja todennäköisesti johtaa nopeaankin lajin kuolemaan.
- Anonyymi
Pelko on siitä että alkaa pelkäämään että ei voita Pelkokertoimessa jossa voittaja saa 50 000 dollaria jos ei pelkää. Pelko on riippuvainen kunkin pelkokertoimesta. ( Fear Factor)
- Anonyymi
Mitä pelkää mitä pelko pelkää?
Tidekka gaysja hytty iku eröösö acareyyshytyssa; oekji oekjöö sutö his jyjaab eu göb tö oe3kjöö'ä - Anonyymi
Aika hauskoja juttuja joissain avsaruussqwrjoissa: mitä pelko pelkiää;: pelko pelkää sellauista jos kukaan ei häntä pelkää.
' - Anonyymi
Pelko on oppimista, jotta tietää mitä vältellä, tai muuten...!
- Anonyymi
Me suomalaiset olemme tässä pelko asiassakin erityisasemassa verratuna muihin kansoihin.Meillä on erityinen sanotakin pelon valtaan ajautumisesta "tulee pelko persiiseen" Eli ei saa antaa pelon tunteen tulla persiiseen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin33611654IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3597926Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut922920Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?982238Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1522168Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?81636- 1101261
Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin531084Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus26908MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk312782