Entä mitä pelko pelkää?
- Pelko pelkää tietysti sitä että kukaan ei pelkää.
Mitä on pelko?
12
196
Vastaukset
- Anonyymi
Pelkään sotaa ja koronaa.
En tahtoisi pelätä. - Anonyymi
Jos Korona on pelko, niin korona pelkää rokotetta kai?
- Anonyymi
Mutta niin eräässä tieteissarjassa oli tuo aika hyvä pohdinta, että mitä itseasiassa jos pelko on joku olento tai hahmo, mitä se pelkää, mitä pelko pelkää?
- Anonyymi
Pelko taitaa olla evoluution tuoma selviytymiskeino.
- Anonyymi
Voisiko ihmisen pelko muodostaa ajatusmuodon , thought form:in. Joka saisi voimaa siitä ihmisen pelosta.
- Anonyymi
Pelkään vasemmistolaisia ja globalisteja. Erityisesti pelkään schwabbistinoitaa, joka loihtii ihmiset ihailemaan itseään.
- Anonyymi
Pelko on satoja miljoonia vuosia kehittynyt perityvä oppi, joka on osa lajien selviytymisviettiä. Ilman pelkoa selviytyminen on epätodennäköistä ja todennäköisesti johtaa nopeaankin lajin kuolemaan.
- Anonyymi
Pelko on siitä että alkaa pelkäämään että ei voita Pelkokertoimessa jossa voittaja saa 50 000 dollaria jos ei pelkää. Pelko on riippuvainen kunkin pelkokertoimesta. ( Fear Factor)
- Anonyymi
Mitä pelkää mitä pelko pelkää?
Tidekka gaysja hytty iku eröösö acareyyshytyssa; oekji oekjöö sutö his jyjaab eu göb tö oe3kjöö'ä - Anonyymi
Aika hauskoja juttuja joissain avsaruussqwrjoissa: mitä pelko pelkiää;: pelko pelkää sellauista jos kukaan ei häntä pelkää.
' - Anonyymi
Pelko on oppimista, jotta tietää mitä vältellä, tai muuten...!
- Anonyymi
Me suomalaiset olemme tässä pelko asiassakin erityisasemassa verratuna muihin kansoihin.Meillä on erityinen sanotakin pelon valtaan ajautumisesta "tulee pelko persiiseen" Eli ei saa antaa pelon tunteen tulla persiiseen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?
Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant1773553Kolmen tuiki tavallisen demariahdistelijan nimet julki
Nyt tiedetään ketkä kolme oli niissä niin tavanomaisissa demarin jokapäiväisissä askareissa avustajia ahdistelemassa. K692690Saisinpa halata sinua joka päivä
ja kertoa miten paljon sinusta välitän. Vaikka olisi jommalla kummalla huono päivä, väsynyt päivä tai kiireinen päivä, a272657Sannahan laski sähkön ALV:n 10 prosenttiin, Riikka runnoi 25,5 %:iin
Tässäkin nähdään kumpi on Suomen kansan puolella, ja kumpi omaa vastaan. Putinistipersuille Suomen kansa tulee aina vii652229- 1992125
Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan431699Martinan pankkikortti
Seiska uutisoi, että Martina antoi pankkilortin tyttärilleen. Siinä on vaan sellainen pointti, että pankkikorttia ei saa3591592Nykymiehet odottaa, että nainen lähestyy?
Perus luonnonlaki menee päinvastoin! Oletko nähnyt luontodokkaria jossa naaraat juoksee uroksien perässä??? 🦁🫎🦍🐒🦦�891435- 271421
Riikka Purra perustelee hallituksen leikkauspolitiikkaa
Odotukset ovat kovat, mutta puhe on poikkeuksellisen onttoa jopa hallituksen omalla mittapuulla. Vastuu työnnetään alas,1021388