Marsipaani ruusut

Äiti osti pötkön sitä vaaleanpunaista että voin opetalla tekemään ruusuja siitä mutta miten sitä saisi värjättyä tummemman punaiseksi? Siis karamellivärillä vissiin mutta miten sen saa sekoitettua siihen?? Eka kerta kun teen että muutkin vinkit on tervetulleita!! :) :) :)
1290
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

kun pötkö käteen jotta se lämpenee ja väriä mukaan samaan aikaan niin kyllä se sinne joukkoon sekoittuuu. Laita vähän ruokaöljyä pöydälle ja sitten veitsellä lipsuttelet pötköstä terälehtiä ja muotoilet ruusuksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mar kirjoitti:

Äiti osti pötkön sitä vaaleanpunaista että voin opetalla tekemään ruusuja siitä mutta miten sitä saisi värjättyä tummemman punaiseksi? Siis karamellivärillä vissiin mutta miten sen saa sekoitettua siihen?? Eka kerta kun teen että muutkin vinkit on tervetulleita!! :) :) :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu